Jak dodać samemu miejsca na moduły?
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Jak dodać samemu miejsca na moduły?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-03-2009
    Wpisy
    32
    Punkty
    6

    Domyślny Jak dodać samemu miejsca na moduły?

    Może ktoś mi to wytłumaczyć, bo praktycznie w każdym skinie jest inaczej, a jak wklejam w mój to wyskakuje jakiś błąd php.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Przede wszystkim 1.0 to już raczej zabytek (wiem, wiem - nie tak bardzo!), teraz mamy 1.5.10.

    "Aby umieścić pozycję modułów na liście pozycji możliwych do wykorzystania, wystarczy je wpisać bezpośrednio w polu otwierającym rozwijaną listę wyboru Pozycja modułu w edytorze dowolnego modułu." - za www.wiki.joomla.pl.

    Żebyś moduł zobaczył na stronie jego pozycja musi być dodana w index.php szablonu.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-03-2009
    Wpisy
    32
    Punkty
    6

    Domyślny

    No, ja właśnie jestem w trakcie przechodzenia na 1.5.10. Wklejałem pozycje modułu do index.php, tak jak to wygląda w 1.0, ale wyskakiwał błąd. Może, w 1.5.10 kod wygląda troszkę inaczej?

    Na wiki nie mogę znalźc.


    EDIT
    Dobra już wstawiłem po przez wklejenie kodu:
    Kod:
    <jdoc:include type="modules" name="reklama" style="rounded" />
    Tylko mam problem, bo chcialbym, zeby wygladalo tak jak menu boczne. Tzn tlo i naglowek. Robilem to DIVamie i nie dawalo rady. Jak to ustawic, jak moja klasa nazywa sie h3?
    Ostanio edytowane przez dongrela : 02-06-2009 20:34

  5. #4
    Bywalec omen1989 awatar
    Dołączył
    10-04-2009
    Wpisy
    343
    Punkty
    11

    Domyślny

    a ja probowalem zrobic u siebie pozycje z modulami "left"
    w templatedetail jest okreslona wiec dodalem tylko w index.php kod:
    Kod:
    <div class="sidebar1">
    <jdoc:include type="modules" name="left" style="artblock" />
    zaraz po:
    Kod:
    <div class="contentLayout">
    bo tak widzialem w innym szablonie.

    dalej w templacie mialem sidebar1 przy right wiec przy left zrobilem 1 a przy right2.
    wszystko jest dobrze dopoki nie wlacze jakiegos modulu w pozycji left. wtedy templatka na dole sie rozjezdza i moduly ktore mialybyc na prawo wchodza pod zawartosc glowna na cala strone;/ wyglada to tak:

    i tak na dole:


    czy zle zmienilem szablon?
    Ostanio edytowane przez omen1989 : 30-06-2009 15:24

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. A co to jest styl "artblock"? Masz zdefiniowane własny szablon pozycji modułów (ramki)?
    2. sidebar1 to nazwa stylu, którego reguły jakoś tam zostały zdefiniowane w arkuszu stylów. Z tego co piszesz, wynika, że zdefiniowano je dla prawej kolumny, Ty zaś zmieniłeś sobie numerek, dodałeś nową nazwę style (który w arkuszu zapewne zdefiniowany nie jest).
    A w podtekście to także odpowiedź na wątpliwość, którą wyraziłeś w innym poście, pisząc, że masz dość, bo ciągle Ci jakieś błędy wyskakują.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Bywalec omen1989 awatar
    Dołączył
    10-04-2009
    Wpisy
    343
    Punkty
    11

    Domyślny

    w szablonie nie mam zadnych ramek, wszystko jest w divach, dlatego tez nie jestem pewien w ktorym miejscu dokladnie i jak umieszczac nowe pozycje...styl artblock byl juz w moim szablonie (sciagniety darmowy)
    http://www.joomla24.com/Joomla_1.5.x...di_Forest.html ,
    wiec nie wiem co to jest a jedynie zrobilem to analogicznie do prawej kolumny...

    edit: czyli zostawic sidebar2? jesli jest zdefiniowany dla prawej kolumny to dla lewej moze zostac taki sam...

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Aby modyfikować szablon, trzeba albo mieć dokładne instrukcje, jak to zrobić, albo się na tym znać na tyle, by to, co się robi, robić poprawnie.
    1. Piszesz: "w szablonie nie mam zadnych ramek, wszystko jest w divach", reagując na moje "Masz zdefiniowany własny szablon pozycji modułów (ramki)?"
    Jak widzisz, słowo ramki jest tam umieszczone w nawiasie jako bliskoznacznik "szablonu pozycji modułów". Parametr style w instrukcji umieszczającej pozycję modułów nie odnosi się do stylu CSS, ale do sposobu formatowania pozycji modułów - szablonu HTML, który może być jednym z kilku standardowych lub własny.
    Słowem - nie wiesz o czym tu jest mowa, a skoro nie wiesz, to wpisując coś takiego w kodzie (bo gdzieś coś takiego widziałeś albo masz), nie wiesz co robisz i co chcesz uzyskać.
    2. Piszesz: "nie jestem pewien w ktorym miejscu dokladnie i jak umieszczac nowe pozycje". Nie jest to trudne do zrozumienia, ale skoro nie wiesz, to jak to chcesz robić? Zabierasz się za coś o czym nie masz pojęcia?
    3. Piszesz: "czyli zostawic sidebar2? jesli jest zdefiniowany dla prawej kolumny to dla lewej moze zostac taki sam", a skoro tak piszesz, to znaczy, że nie rozumiesz nawet tego, jaka jest rola stylów, co one definiują.

    To, co sensownego możesz zrobić, to:
    a) przywrócić stan jaki był
    b) nie ruszać niczego, na czym się nie znasz
    c) zanim zaczniesz cokolwiek modyfikować, zmieniać, poprawiać, zdobadź na ten temat odpowiednią wiedzę.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •