Trojan JS:Cruzer-D
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Trojan JS:Cruzer-D

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-01-2009
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    95
    Punkty
    10

    Domyślny Trojan JS:Cruzer-D

    Witam,

    Mam wielką prośbę o pomoc. Dzisiaj jeden z użytkowników serwisu razemdlaewangelii.pl poinformował mnie, że na stronie jest jakiś trojan. Okazuje się, że tego trojana widzi tylko avast i tylko jeśli przegląda się stronę w IE. W pewnym momencie avast poinformował mnie, że podejrzany plik to media/system/mootools.js. Sprawdziłem i nic takiego nie miało miejsca. mootools.js to plik, który wgrałem na serwer przy instalacji joomli z pliku zip pobranego z joomla.org. Nie zmienił się ani rozmiar pliku ani jego data modyfikacji. Mimo to wgrałem pliki raz jeszcze i zmniejszyłem uprawnienia zapisu (chyba były za wysokie) ograniczając je tylko do właściciela. Niestety niewiele to pomogło. Mniej więcej raz na 20 wywołań zdarza się, że avast znowu poinformuje o koniu trojańskim. Zauważył go w templates/rhuk_milkyway/*png (dokładnej nazwy nie zapamiętałem, bo przez przypadek zamknąłem okienko), a potem w templates/rhuk_milkyway/css/template.css

    Poradźcie co robić. W sieci widzę tylko informacje o JS:Cruzer-C i kodu z tego trojana na bank nie ma w serwisie (wiem, bo przeszukałem wszystkie pliki serwisu). Natomiast kodu JS:Cruzer-D nie znam.

    Jestem pod ścianą i nie wiem jak tego trojana wytropić. Patrząc na datę modyfikacji plików w serwisie, tez niczego specjalnego nie widzę. Będę wdzięczny za każdą sugestię!
    Zbigniew Szalbot

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    podaj adres strony na PW ..

  4. #3
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Przyznam, że objaw faktycznie dziwny.

    Niestety nie mam pomysłu co jest przyczyną ani czasu (w tej chwili), żeby ściągnąć wszystkie podejrzane pliki od ciebie i sprawdzić u siebie na serwisie testowym.

    Wydaje się być wszystko OK .. - ale problemu nie można oczywiście zbagatelizować. Proponuje nadpisać wszelkie pliki *.js - jakimiś sprawdzonymi ..

    <script type="text/javascript" src="/media/system/js/mootools.js">***********
    <script type="text/javascript" src="/media/system/js/caption.js">***********
    <script type="text/javascript" src="/plugins/content/avreloaded/silverlight.js">***********
    <script type="text/javascript" src="/plugins/content/avreloaded/wmvplayer.js">***********
    <script type="text/javascript" src="/plugins/content/avreloaded/swfobject.js">***********
    <script type="text/javascript" src="/plugins/content/avreloaded/avreloaded.js">***********
    w źródle strony widnieje jeszcze taki wpis :
    <script type="text/javascript" src="http://www.lcwords.com/js/pl,158,316b16,000,13,11,1,widget.js">

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-01-2009
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    95
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez trzepiz Zobacz wiadomość
    Przyznam, że objaw faktycznie dziwny. Niestety nie mam pomysłu co jest przyczyną ani czasu (w tej chwili), żeby ściągnąć wszystkie podejrzane pliki od ciebie i sprawdzić u siebie na serwisie testowym.
    Hej - bardzo dziękuję za sugestie. Najdziwniejsze jest to, że pobrałem cały serwis na dysk lokalny i odpaliłem. Niestety nie udało mi się powtórzyć takiego zachowania. W zasadzie nie wiem o czym to może świadczyć... Sprawdziłem jeszcze /tmp na serwerze, ale tam też nic ciekawego nie znalazłem.

    O JS:Cruzer-C pisze sie w sieci sporo, gorzej z tym -D. To jest chyba jakiś trojan, który został zarejestrowany po raz pierwszy 28 maja tego roku.
    Zbigniew Szalbot

  6. #5

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •