Lista - Kategorie artykułów w sekcji
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Lista - Kategorie artykułów w sekcji

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    27-05-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Lista - Kategorie artykułów w sekcji

    Witam wszystkich,

    Temat był już poruszany jednak ja dobrego rozwiązania swojego problemu nie znalazłem. Pracuje na wersji 1.5.10

    Typ pozycji menu to "Lista - Kategorie artykułów w sekcji" -> po kliknięciu strona główna elegancko listuje kategorie -> po wybraniu danej kategorii listowane są artykuły w niej zawarte ale niestety w tabeli.

    Właśnie ta tabela stanowi mój problem. Jak zrobić aby lista tych artykułów nie znajdowała się w tabeli a była wyświetlana standardowo jak lista kategorii najlepiej by było gdyby tą listę dało się ustawić w 2-3 kolumnach.

    Próbowałem szukać komponentów w sekcji Structure and Navigation jednak nic co by dobrze pasowało nie znalazłem. Na forum było kilka teoretycznie pasujących wątków ale też nie do końca.

    Zależy mi na strukturze Menu->lista typów produktów -> lista wszystkich produktów z danego typu -> opis konkretnego produktu dlatego też typ pozycji manu "Lista - Kategorie artykułów w sekcji" jest tu chyba jedynym wyjściem jedynie ta tabela z artykułami przeszkadza.

    Będę wdzięczny za każdą pomoc i wskazówkę.
    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez komin123 : 05-06-2009 16:30

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    27-05-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Serdecznie proszę o jakieś wskazówki. Czas mnie nagli a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Technika nadpisywania szablonów. Może PhocaDocumentation?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    27-05-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Technika nadpisywania szablonów. Może PhocaDocumentation?
    dziękuję za odpowiedź

    Niestety instalacja PhocaDocumentation kończy się komunikatem jak niżej.
    • Skopiowanie zaznaczonych plików jest niemożliwe.
    • JInstaller::install: Nie udało się skopiować: /home/xxxxx/public_html/joomla/tmp/install_4a2d2973e56cc/language/en-GB/en-GB.com_phocadocumentation.ini to /home/xxxxx/public_html/joomla/administrator/language/en-GB/en-GB.com_phocadocumentation.ini
    Wiadomość
    • Zainstaluj Komponent: Powodzenie
    Warning: zip_entry_read() [function.zip-entry-read]: The bytes parameter must greater then zero in /home/xxxxx/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/archive/zip.php on line 238

    Warning: zip_entry_read() [function.zip-entry-read]: The bytes parameter must greater then zero in /home/xxxxx/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/archive/zip.php on line 238

    Warning: zip_entry_read() [function.zip-entry-read]: The bytes parameter must greater then zero in /home/xxxxx/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/archive/zip.php on line 238

    Warning: zip_entry_read() [function.zip-entry-read]: The bytes parameter must greater then zero in /home/xxxxx/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/archive/zip.php on line 238

    Warning: zip_entry_read() [function.zip-entry-read]: The bytes parameter must greater then zero in /home/xxxxx/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/archive/zip.php on line 238

    Teoretycznie komponent jest zainstalowany widać go na liście jednak wygląda tak ubogo jakby nie wszystko zostało zainstalowane. Co więcej brak w komponencie katalogu language do podegrania wersji polskiej.
    Sama dokumentacja phoca nic nie wyjaśnia żadnego opisu komponentu ani faq.

    Będę wdzięczny za link do opisu Phoca najlepiej w języku polskim lub wskazówki na rozwiązanie problemu.

    Pozdrawiam

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    27-05-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Po samodzielnych próbach rozwiązania problemu niestety nic nie wskórałem

    Jakikolwiek widoczny na stronie efekt osiągnąłem po zainstalowaniu " Phoca Documentation Section Menu Module " niestety po listowaniu sekcji i próbie listowania artykułów pojawia się błąd "404 - Document not found ".

    Sam komponent Phoca Documentation bez dodatkowego modułu jest niekonfigurowalny a przynajmniej ja nie potrafię osiągnąć widocznej zmiany na stronie. Być może tak jak pisałem wyżej instalacja nie była kompletna. Niestety na stronie twórcy nie ma żadnego manuala czy faq.

    Prośba o pomoc przy rozwiązaniu problemów w Phoca lub też podpowiedź jak rozwiązać mój docelowy problem z listowaniem artykułów w formie tabeli.

    Pozdrawiam

  7. #6
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Pliki językowe dodaje się do languge/pl-PL
    Efekt działania komponentu zobaczysz, jak dodasz go do pozycji menu.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    27-05-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jolaass Zobacz wiadomość
    Pliki językowe dodaje się do languge/pl-PL
    Dzięki za info jednak tutaj poradziłem sobie już wcześniej.

    Cytat Wysłane przez jolaass Zobacz wiadomość
    Efekt działania komponentu zobaczysz, jak dodasz go do pozycji menu.
    Fakt teraz działa jednak to nie to czego szukałem.

    Szukając dalej rozwiązania dotarłem do działu Articles Listing na extensions.joomla.org jednak są problemy z modułami chciałem wyprubować m.in. ArtCats 2.0.3 - Auto Listing Module. Po prawidłowej instalacji i publikacji modułu kończy się to błędem przy odświerzaniu strony głównej

    Parse error: syntax error, unexpected '(', expecting '}' in /home/.../public_html/joomla/modules/mod_artcats/helper.php on line 1089

    moduł wygląda obiecująco jednak co to za błąd ? google milczy na ten temat. Na sronie autora jest identyczne zapytanie o błąd jednak pozostało bez odpowiedzi :mad:

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •