Joom!Fish 2.0.3 oryginalny + Joomla 1.5.10
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Joom!Fish 2.0.3 oryginalny + Joomla 1.5.10

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Joom!Fish 2.0.3 oryginalny + Joomla 1.5.10

    Witam

    Wykonałem następujące czynności:

    1. Zainstalowałem system joomla 1.5.10 na zewnętrznym serwerze na strefa.pl
    2. Następnie zainstalowałem pakiet języka polskiego i wszystko ładnie śmiga.
    3. Później zainstalowałem joom!fish 2.0.3 ze strony projektu czyli w wersji oryginalnej.
    4. A następnie zgodnie z instrukcją na stronie http://wiki.joomla.pl/Joom!Fish/Instalacja

    Polonizacja komponentu
    Jeśli do instalacji zostały wykorzystane oryginalne pakiety źródłowe, konieczne będzie jeszcze zainstalowanie obsługującego komponent pakietu języka polskiego. W przypadku Joomla! 1.5 zadanie jest stosunkowo proste - pobrany z witryny projektu lub Polskiego Centrum Joomla! pakiet językowy instalujemy w sposób standardowy za pomocą instalatora Joomla!. Natomiast w przypadku Joomla! 1.0 nie ma możliwości automatycznej instalacji - trzeba przesłać pliki językowe za pomocą FTP/SCP.
    Zainstalowałem ponownie polski pakiet językowy. Jak mniemam w cytowanym opisie chodzi o pliczek: pl-PL.joomla1510-admin-site.zip
    (choć wgrałem przez FTP ponownie i łatkę 1.5.10 co nadal nic nie daje).

    Na stronie http://www.joomla.pl/component/optio...,97/Itemid,66/

    Nie ma żadnego pakietu samego języka polskiego dedykowanego tylko dla joom!fish, bo z opisów wynika, że jednym pakietem, który mógłby mnie interesować dla joomla 1.5 jest pakiet JoomFish 2.0 Beta 2 PL w którego opisie zaś napisane jest, że jest to cały system joom!fish w wersji polskiej a nie pakiet samego języka.

    Dodatkowo na http://wiki.joomla.pl/Joom!Fish jest opisany pakiet pack_joom!fish2.0.3-pl.zip którego niestety nie udało mi się znaleźć ani na polskiej stronie joomla ani na oryginalnej stronie projektu joomfish.net.
    Przyjaciel google frazę "pack_joom!fish2.0.3-pl.zip" widział tylko na stronie wymienionej w ostatnim linku.
    Prawdopodobnie gdybym od razu wpadł w posiadanie tego ostatniego pakietu nie miał bym następującego problemu:
    Interfejs joom!fish jest nadal po angielsku a nie po polsku.

    Proszę o podpowiedź gdzie popełniłem błąd i co powinienem zrobić by ów problem rozwiązać.

    Tomek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    19-02-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam, wprawdzie nie znalazłem polskiego pliku tłumaczenia do administracji komponentu joomfish dla wersji joomfish 2.0.3, ale zrobiłem co innego.

    Mianowicie, ściągnąłem z Plikowni Polskiego Centrum JOOMLA:

    JoomFish 2.0 Beta 2 PL

    w tej paczce są trzy kolejne paczki i jest tam min. komponent com_joomfish2.0beta.pl a w nim można znaleźć polskie pliki językowe o rozszerzeniu .ini, które trzeba wgrać w odpowiednie katalogi language/pl-PL oraz administrator/language/pl-PL

    i gotowe

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    07-05-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Rozwiązanie

    Cytat Wysłane przez edzik Zobacz wiadomość
    Witam, wprawdzie nie znalazłem polskiego pliku tłumaczenia do administracji komponentu joomfish dla wersji joomfish 2.0.3, ale zrobiłem co innego.

    Mianowicie, ściągnąłem z Plikowni Polskiego Centrum JOOMLA:

    JoomFish 2.0 Beta 2 PL

    w tej paczce są trzy kolejne paczki i jest tam min. komponent com_joomfish2.0beta.pl a w nim można znaleźć polskie pliki językowe o rozszerzeniu .ini, które trzeba wgrać w odpowiednie katalogi language/pl-PL oraz administrator/language/pl-PL

    i gotowe
    Witam, utworzyłem dwa foldery administrator i language w folderze administrator utworzyłem folder language a w nim pl-PL natomiast w drugim folderze language utworzyłem pl-PL teraz tak czy plik ini z wersji beta jest taki sam czy w admin i site są różne pliki jak tak to który plik umieścić w którym katalogu a i najważniejsze gdzie potem wysłać przez ftpa te foldery dokładnie do którego katalogu. Z joomfish jest kilka i w folderze asministrator i w components jak dokładnie to zrobiłeś bo umieszczam w kilku i nic komponent joomfish dalej po angielsku pozdrawiam




    Ok już zrobiłem to może doprecyzuje plik ini. jest taki sam w admin i w site umieszczamy go przez ftp. W folderze głównymznajdujemy folder administrator a w nim przechodzimy do folderu language i później do pl-PL dalej nie idziemy w folderze pl-PL umieszczamy plik ini następnie w głównym folderze oprócz folderu administrator jest wiele innych takich jak ceche , components, images....... między nimi jest folder language a w nim pl-PL dalej nie wchodzimy w pierwszym folderze pl-PL umieszczamy ten sam plik ini i joom!fish 2.0.3 jest po Polsku czyli spolszczenie do wersii 2.0.3 to pliki językowe pl z wersji 2.0 beta2
    Ostanio edytowane przez szrek : 16-02-2012 23:46 Powód: Już dotarłem sam do odpowiedzi

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •