'Nie można wczytać... sprawdź proszę prawa zapisu w katalogach tmp i installation...
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: 'Nie można wczytać... sprawdź proszę prawa zapisu w katalogach tmp i installation...

  1. #1

    Domyślny 'Nie można wczytać... sprawdź proszę prawa zapisu w katalogach tmp i installation...

    Na jednym serwerze mam Joomla! 1.0.12 Stable robię migrację za pomocą com_migrator_1.0-iso na stronę drugą po czym otrzymuje komunikat:

    Nie można wczytać... sprawdź proszę prawa zapisu w katalogach tmp i installation/sql/migration.
    Co trzeba zrobić by zadziałało?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Borek99 Zobacz wiadomość
    Na jednym serwerze mam Joomla! 1.0.12 Stable robię migrację za pomocą com_migrator_1.0-iso na stronę drugą(...)
    A dokładniej, to co właściwie robisz? Z tego co napisałeś trudno się dowiedzieć, więc jeśli robisz migrację, to powinieneś migrować do wersji joomla 1.5, najlepiej z wersji 1.0.15, wiec zrób aktualizację z 1.0.12 do 1.0.15 i dopiero po tym migruj.
    Jeśli natomiast tylko przenosisz witrynę z jednego serwera na drugi, to do tego celu nie jest potrzebny migrator, chyba, że przy okazji przenosin od razu chce się zastosować najnowszą wersje joomla.

  4. #3

    Domyślny

    Więc tak strona: www.plomien1946.yoyo.pl (Joomla! 1.0.12 Stable), chcę migrować wszytskie dane do strony www.plomientest.yoyo.pl (która jak na razie jest stroną testową) i wgralem sobie tam 1.5.11. Co zrobić by nie pokazywał się ten błąd?

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Niektórzy powiedzieliby pewnie, żebyś sobie darował i postawił stronę na innym serwerze, niż w/w. Jeśli już masz zamiar tam się zainstalować z nową wersją joomla 1.5, to zrób to zgodnie z regułami obowiązującymi przy migracji. Radziłbym jednak wcześniej zaktualizować 1.012 do 1.0.15 a potem dokładnie zapoznać sie z tym >>artykułem<<. Czeka Cię sporo pracy, szczególnie przy przygotowywaniu wtyczek ETL i SQL, więc aby mieć w niej jak najmniej problemów przygotuj się do niej dokładnie.

  6. #5

    Domyślny

    Czytając Twoją wypowiedź, mam pytanie takie, czy lepiej będzie jak strone przeniosę na boo.pl ?

  7. #6
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Nie potrafię Ci odpowiedzieć, bo nie znam tego hostingu, ale są tu posty omawiające ten problem. Spotkałem się z opiniami, że lepszy najsłabszy płatny serwer od ponoć dobrego bezpłatnego. Bywają oferty z wskazaniem na specjalne dostosowanie serwerów dla potrzeb instalacji joomla. Ze znanych mi i sprawdzonych przez kolegów ofert mogę polecić Ci>>TĄ<< ofertę. Zainteresuj się widoczną tam ofertą serwera w opcji Start, w zupełności wystarczającą do prowadzenia takiej, jak planujesz strony.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •