Proszę o pomoc!! - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 25

Temat: Proszę o pomoc!!

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Niestety nie! Wstawiam przez "grafikę". Aby było smieszniej (i bardziej zawile), to stworzyłem folder, do którego przesłałem fotki przez serwer (FileZilla). Z tego folderu nie chcą wchodzić. Wczytałem fotki do innego folderu - weszły na stronę. Działa wybiórczo. Ze starych folderów przesył, z nowych nie. Wydaje mi sie, że to jakiś plugin, ale czort wi który...
    Pozdrawiam - wciąż walczący Piotr

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    "Worning: filemtime()[function.filemtime]:stat failed for/alt/home/webmaster.plecakowcy/html/images/stories/./piramidka.jpg in /alt/webmaster.plecakowcy/html/plugins/content/mdrimage.php on line 196"
    To wskazuje na problem z pluginem MDR Image.
    Joomla ma chyba za dużo dodatków, bo instalujemy co popadnie, zapominamy, zaczynają się problemy i już nie wiadomo kto lub co jest temu winne. Założę się, że na nowo zainstalowanej Joomli nie będzie miał tego problemu.
    Pozdrawiam

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przegrałaś!!! Co wcale mnie nie cieszy...

  5. #14
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Nie wiedziałam, że czysta Joomli zawiera edytor JCE i pluginy np. mediaobject.
    To, co piszesz jest strasznie chaotyczne.
    Nie wiadomo jaka to wersja: czy czysta Joomla 1.5.11 czy nadpisana 1.5.9 z dodatkami. Jaki edytor, jakie wgrane dodatki?
    Wydaje mi się - jeśli źle to mnie popraw:
    Problem występuje przy tworzeniu artykułów.
    Na zapleczu obrazki wczytują się i są widoczne (za pomocą przycisku grafika). Czy po zapisaniu artykułu też są widoczne na zapleczu?
    Artykuł od frontu nie pokazuje obrazków- podaj przykład artykułu.
    Co się dzieje jeśli zmienisz edytor ?

  6. #15
    Nowicjusz
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jolaass Zobacz wiadomość
    Nie wiedziałam, że czysta Joomli zawiera edytor JCE i pluginy np. mediaobject.
    To, co piszesz jest strasznie chaotyczne.
    Nie wiadomo jaka to wersja: czy czysta Joomla 1.5.11 czy nadpisana 1.5.9 z dodatkami. Jaki edytor, jakie wgrane dodatki?
    Wydaje mi się - jeśli źle to mnie popraw:
    Problem występuje przy tworzeniu artykułów.
    Na zapleczu obrazki wczytują się i są widoczne (za pomocą przycisku grafika). Czy po zapisaniu artykułu też są widoczne na zapleczu?
    Artykuł od frontu nie pokazuje obrazków- podaj przykład artykułu.
    Co się dzieje jeśli zmienisz edytor ?

    Miałem wersję 1.5.9 , do której za pomocą FileZilla wcztałem wersję 1.5.11, katalog, po katalogu. Była opcja - zamień jaśli nowsze - pozamieniało.
    W tej chwili, jestem w stanie stworzyć artykuł z obrazkami, tyle, że muszę te obrazki wczytywać do katalogów, które powstały wcześniej (na zapleczu).
    Nowo powstałego katalogu (na potrzeby nowego artykułu) system nie widzi. Natomiast zdjęcia, które w ten sam sposób (tyle, że do starego katalogu) przesyłam (przez FileZilla) widzi.
    Fotki na zapleczu są widoczne - niektóre,są również puste kwadraciki. Teraz, po przyjrzeniu się dokładniej, stwierdziłem, że niektórych nie widać na zapleczu, ale za to widać na froncie.
    Misz masz. Całkowity brak logiki. Ale to zapewne przez to, że zmieniałem foldery, aby sprawdzić, z którego wchodzi.
    Również zerwana jest łączność z galerią. Nie przyjmuje fotek. Jestem zalogowany, ale traktuje mnie jak obcego.
    Wydaje mi się, że trzeba by było wymienić plugina odpowiedzialnego za przesył obrazków. Tylko nie wiem jak on się nazywa i gdzie go dszukać.
    Przykład artykułu... Pochowałem, zresztą od zewnątrz nie widać czego nie ma. Wrzuciłem na "Różności" art. "rrrr", tam widać fotki, które weszły. Testowałem skąd mogę wczytywać.
    Praktycznie, mogę tworzyć artykuły, ale nie mogę obrazków posegregować w odpowiednie do tych artykułów foldery. Na dłuższą metę, nie da rady... Również, jak wspomniałem, niemożliwe jest tworzenie nowych folderów w "GALERIi" . Nie wczytuje. Wyskakuje napis :

    JFTP::login:Unable to login
    JFTP::store:Unable to use passive mode

    Pozdrawiam - Piotr

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Taki jeszcze dodatek : wszedłem na zaplecze i usiłowałem zmienić konfigurację. Nie udało się. Wyskakuje
    JFTP::login:Unable to login
    JFTP::store:Unable to use passive mode
    i: Błąd: nie udało się zapisać pliku konfiguracyjnego.

    Czyli nie ma łączności zaplecza z serwerem.
    Jenocześnie jest łączność zaplecza z serwerem, bo artykuły wchodzą.
    To wszystko działa wybiórczo...
    Pozdrawiam - Piotr

  8. #17
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    edit: .. do usunięcia .. (! znowu pomyliłem J! 1.0.x z 1.5.x ) .. z góry przepraszam ...

    edit2: a nie, jednak mowa o J! 1.5.x ..

    więc, moja propozycja jest taka .. wyłącz obsługę FTP w PA .. jeśli się nie będzie dało, to wyłącz ją "ręcznie" w pliku configuration.php ..

    var $ftp_enable = '0';
    Ostanio edytowane przez trzepiz : 10-06-2009 14:19

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    No nie bardzo. Pokazało się :
    Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /alt/home/webmaster.plecakowcy/html/configuration.php:1) in /alt/home/webmaster.plecakowcy/html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

    Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /alt/home/webmaster.plecakowcy/html/configuration.php:1) in /alt/home/webmaster.plecakowcy/html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /alt/home/webmaster.plecakowcy/html/configuration.php:1) in /alt/home/webmaster.plecakowcy/html/libraries/joomla/session/session.php on line 426

    Zamieniłem z powrotem na "1" ale to powyżej pozostało! Teraz: jakto to skasować?

  10. #19
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    edytowałeś plik configuration.php zwykłym notatnikiem ?


    może pomoże to:
    http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=22774

  11. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    EEEE tam!!! teraz nie mogę się nawet zalogować. Ani na stronę, ani do panelu administracyjnego. Mimo, że przywróciłem "1" ...
    To nie była dobra rada... Poza tym, są inne kody błędów, a problem wystąpił przed uaktualnieniem wersji. Może spróbować jeszcze raz wczytać wersję 1.5.11 ???

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •