Cykl pytań :)
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Cykl pytań :)

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-03-2006
    Wpisy
    57
    Punkty
    10

    Domyślny Kontakty - standardowy komponent

    Witam,
    Jestem początkującym użytkownikiem Joomli. Jestem w trakcie tworzenia drugiej strony na tym skrypcie. Już troszkę wiem o administracji, ale chcę poznać szczegóły :o
    Myślę, że pomożecie mi w kilku sprawach

    Może zacznę od komponentu kontakty - korzystam ze standardowego komponentu.

    1. Czy można zmienić szerokość komórek, w których wyświetlane są dane kontaktowe (u mnie jest to nazwa, stanowsko, Email, Telefon). Czy można też zmienić ich align?
    2. Jeżeli mam trzy kategorię kontaktu i w jednej jest tylko jedna pozycja, to czy da się zrobić tak, żeby link do tej kategorii był odnośnikiem do szczegółów jedynego kontaktu?


    Czekam na odpowiedź, a kolejne pytania później...
    Ostanio edytowane przez koton : 26-06-2006 23:08

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    1. components/com_contact/ jedyny plik z rozszerzeniem html.php generuje to co widac w kontaktach, tam zmieniaj wielkosci i uklad pol
    2. Dac sie pewnie da ale to do kodu trzeba dopisac: warunek na ilosc kontaktow w kategorii i alternatywny link na te okolicznosc - brzmi ladnie ale nie podejmuje sie

    a skoro juz troche z Joomla dzialasz to tez innych userow uszanuj i tytuluj topiki zgodnie z ich trescia nie ladujac rozmaitych tresci w jeden worek , teraz ok bo wszystko dotyczy zmian w kontaktach ale jak nastepne pytania beda o co innego to sie nie krepuj zakaldac tematy, potem sie bedzie lepiej to przeszukiwac.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-03-2006
    Wpisy
    57
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za pomoc.
    1. Wszystko zrobiłem jak chciałem - pełne zadowolenie
    2. Zgodnie z Twoją sugestią - ja również nie podemuje się. Nic się nie stanie jak będzie trzeba kliknąć dwa razy.

    Czy jesteś pewnien, że warto zakładać nowe tematy? Pytań mam sporo (komponent do pobierania, statystyka, edycja szablonu).

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-04-2006
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    ja jestem pewna że warto osobne tematy - innym użytkownikom łatwiej potem znajdować odpowiedzi na dane kwestie.
    forum jest przecież dla wszystkich

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-03-2006
    Wpisy
    57
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok. Nie wiem jak zmienić nazwę tematu, chyba nie mam takich uprawnień, ale za to mogęzałożyć nowy temat

    Mam nadzieję, że teraz też nie zawiedziecie i pomożecie
    Ostanio edytowane przez koton : 26-06-2006 23:12

  7. #6
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    dobrze ze wypowiedzial sie user, miejsca mamy sporo a im wiecej trafnych slow kluczowych w nazwie topika tym latwiej potem cokolwiek znalezc

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •