Zainstalowałem najnowszą Joomlę 1.5.11. Działała poprawnie mimo niewłaściwych ustawień dot zmiennych globalnych. Doinstalowałem spolszczenie witryny i zaplecza. Wyglądało, że jest ok. Ale zauważyłem, że strona nie ładuje się do końca, znaczy wyglądała ok ale pasek postępu ciągle nie wypełnieł się do końca i przeglądarka (Firefox 3.0.10) syglalizowała, że ciągle jeszcze coś wczytuje. Byłem zalogowany i nie mogłem efektywnie klikąc żadnego z głównych menu zaplecza (nie rozwijały się). Kilkakrotna próba wylogowania i zalogowania nie pomagała i w tem coś takiego:

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 92160 bytes) in /_scieżka_/libraries/phpgacl/gacl_api.php on line 3818

Potem jeszcze kilka razy usuwałem i deinstalowałem całego CMS włącznie z czyszczeniem bazy danych. W między czasie rozwiązałem problem zmiennych globalnych przez dodanie pliku php.ini do każdego katalogu zawierającego jakikolwiek plik php (wskazówka wyczytana w 1.5_Installation_Manual_version_0.5.pdf) ale pojawił się ten sam błąd. Pomyślałem, że niepotrzebnie dodałem ten plik php.ini do każdego katalogu. Świerza instalacja i plik ini tylko w kat głownym i administartor. ale znów otrzymałem powyższy błąd zaraz po poprawnej instalacji i próbie obejrzenia witryny.

Natomiast próba zalogowania do zaplecza owocuje wyświetleniem części treści strony bez obrazków i formatowania i błędem u dołu:

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 92160 bytes) in /_scieżka_/libraries/simplepie/simplepie.php on line 2240

Ktoś wie co jest grane ?