Submenu bez rozwijania.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 19

Temat: Submenu bez rozwijania.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-01-2009
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny Submenu bez rozwijania.

    Witam,
    w jaki sposób wyłączyć, o ile jest to w ogóle możliwe, rowijanie menu na górze (temp eGov) z jednoczesnym zachowniem struktury menu>submenu. Zeby było jeszcze jaśniej, menu wyglada tak:

    -A
    --AA
    --AB
    --AC

    Zależy mi na tym, zeby w górnej belce wyświetlało tylko A bez rozwiajania linków do pozostałych pozycji, ale po kliknięciu w A struktura była wyświetlana w menu po lewej stronie witryny.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    ja bym to rozwiązał tak, że do każdej pozycji (A, B, C...) strowrzyłbym osobne menu (AA, AB, AC; BA, BB, BC....) i moduły opublikował tylko na wybranyh stronach (tylko A, tylko B, tylko C...)

    czyli musiałbyś stworzyć górne menu osobno i każde menu boczne też osobno... inna opcja póki co nie przychodzi mi do głowy
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-01-2009
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wydaje mi się, że można to zrobić przez edycje html`a, ale nie wiem, gdzie jest fragment kodu odpowiedzialny za wyświetlanie menu.

  5. #4
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    jak uważasz, ze dasz rade... (a raczej nie dasz sąsząc po Twoim pytaniu, gdzie jest kod wyświetlający menu) no to poszukaj w: modules/mod_mainmenu
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-01-2009
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hm, znalazłem ów kod, ale chyba nie tędy droga. Owszem można w CSS`ie pozmieniać tak, żeby submenu się nie rozwijało przez nadawanie wartości zerowych zmiennym, ale to trochę zamiatanie pod dywan... Problem nierozwiązany.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A po co to kombinowanie?
    Zakładasz menu lokalne. W module menu ustalasz, że wyświetla się na stronach wywoływanych przez odnośnik z głównego górnego menu. Standardowe rozwiązanie
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    to samo mu napisałem, ale kolega chce grzebać w plikach ;)
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-01-2008
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    Różnica jest duża, bo jak zrobi osobne menu AA, AB i AC to w nawigacyjnej ścieżce dostępu nie będzie się wyświetlać wartość A z menu głównego. No i A z menu głównego nie będzie podświetlone jako aktywne.

    Tworzy się przez to zamieszanie w nawigacji na stronie. Też się borykam z tym problemem.

    m.

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. I co z tego, że nie będzie się wyświetlać w ścieżce nawigacyjnej? Czemu ta ścieżka ma służyć? Wyświetlaniu się, czy szybkiemu powrotowi do jednego z poprzednich miejsc?
    2. Można skorzystać z Extended menu
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-01-2008
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jak to co z tego? Sam odpowiedziałeś co. Ścieżka ma służyć szybkiemu powrotowi, a jak źle wyświetla, to uniemożliwia powrót w poprzednie miejsce.

    Poprawna nawigacja to jeden z kluczowych elementów każdego serwisu.

    Co do extended menu, to właśnie się mu przyglądam. Póki co, nie znajduję dla niego porządnego tutoriala/instrukcji.

    m.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •