Artykuł ... jest aktualnie zablokowany przez innego redaktora, wydawcę lub admina
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Artykuł ... jest aktualnie zablokowany przez innego redaktora, wydawcę lub admina

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    17-05-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny Artykuł ... jest aktualnie zablokowany przez innego redaktora, wydawcę lub admina

    Witam

    Stworzyłem kilku użytkowników, wszyscy mają prawa Wydawcy czyli od strony umieszczania i edytowania artykułów mogą zmieniać, każdy artykuł, każdego autora na stronie.

    Wyskakuje mi przy większości artykułów informacja "Artykuł ... jest aktualnie zablokowany przez innego redaktora, wydawcę lub administratora."

    Sprawdziłem administrator nie zablokował ani tego użytkownika ani artykułu, administrator może zmieniać wszystko, ale wydawca ma problem.

    Stworzyłem innego wydawce i ten z kolei może edytować większość artykułów ale tez nie wszystkie, nic nie blokowałem wiec skąd taka informacja ;/ ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    17-05-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak dzięki tego szukałem, co prawda udało mi się toż po tym jak post tu umieściłem, ale troszkę ten system jest nieprzemyślany... to, że nie może pracować nad modyfikacją artykuły więcej niż 1 użytkownik jest świetnym pomysłem, ale skąd te artykuły się blokują ?

    Tzn. że jeżeli użytkownik X wejdzie w tryb edycji, później użytkownik Y będzie chciał coś poprawić to artykuł będzie widniał jako zablokowany ;/ ? Kiedy one się na stałe blokują ?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    System działa poprawnie, a w 1.5 został udoskonalony tak, że gdy użytkownik kończy sesję albo gdy sesja wygasa, to blokada jest usuwana automatycznie. Jeśli to tak nie działa, to znaczy, że instalacja Joomla nie jest poprawna.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    17-05-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Działa to tak, logujemy użytkownika X, robi dowolne zmiany w artykule, wylogowujemy go, następnie logujemy użytkownika Y i wchodzimy do tego samego artykuły, wówczas system rozpoznaje, że użytkownik X nadal edytuje artykuł i zablokowany będzie, aż do momentu odblokowania przez administratora, winne są serwery proxy/c3ache, akurat w moim wypadku serwery tpsy i system cache joomli, da się to jakoś obejść ? w joomli istnieje możliwość wyłączenia caschowania lub ustawienia odswiezanie co 30 sekund to chyba by pomogło, ale jakie będą tego skutki ? Większe generowanie ruchu na stronie ?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •