Poprawność wyświetlania strony
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Poprawność wyświetlania strony

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    07-02-2009
    Wpisy
    36
    Punkty
    10

    Domyślny Poprawność wyświetlania strony

    Witam. Nie wiedziałem w którym dziale napisać, więc napisałem tu. Mam stronę w joomli, w mozilli wyświetla się dobrze natomiast w IE są błędy. Nie wiem jak z operą, safari, chrome itp. Szukam jakiejś strony która sprawdzi mi poprawność wyświetlania na innych przeglądarkach i powie co mam zrobić żeby się dobrze wyświetlało. Nie znam html itp. wziąłem gotowy template i go przerobiłem metodą prób i błędów, nie wiem co mam zmienić żeby w ie się dobrze wyświetlało. Jak mam sprawdzić co zmienić? Szukałem w google ale nie znalazłem żadnej strony do tego.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    no i raczej nie znajdziesz ;)
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  4. #3
    Przeglądacz nastrychu awatar
    Dołączył
    28-04-2006
    Wpisy
    71
    Punkty
    11

    Domyślny

    hihihi, na początek zainstaluj przeglądarki u siebie i będziesz widział, co działa, a co nie działa. Ja mam ich sześć. Każda z przeglądarek ma własne prawa, czasem daje się dopasować , a czasem nie, czasem da się skorygować działanie komponentów, modułów i pluginów, a czasem totalnie nie. Ale o tym będziesz wiedział, jak zobaczysz stronę na różnych przeglądarkach. A jak już namierzysz problem łatwiej będzie Ci w sieci znaleźć rozwiązania dla poszczególuch komponentów i przeglądarek. Ale nie za każdym razem. A jak już robisz stronę dla kogoś i bierzesz za to wynagrodzoenie, to nim cokolwiek zaproponjesz, dowiedz się, czy rozwiązanie to obsługuje każda z pięciu podstawowych przeglądarek: IE 7, IE 8, FF, Opera, Safari i Chrome na deser - bo jakby mało było przeglądarek, hihihi

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    13-04-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    1Każdy wie że IE to badziew.2 Jeżeli masz IE8 to w narzędziach ustaw widok zgodności dla strony a najlepiej dla wszystkich 3 znajdż plugin IE8combatibility i wgraj go do Joomli powinno pomóc

  6. #5
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny re

    nikt, ani nic Ci nie powie co zrobić żeby wyglądało we wszystkich przeglądarkach tak samo, bo po prostu się nie da ;), no chyba że będzie to wyjątkowo prosta strona (najlepiej sam tekst ), ale jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda twoja strona w prawie wszystkich przeglądarkach to akurat da się :
    http://browsershots.org/

    ps.
    @Jarek033 skoro każdy wie że IE to badziew to muszą podrabiać statystyki bo akurat są bezlitosne, niestety IE króluje (Ja żeby było jasne że nie jestem fanatykiem Microso... wiem że jest do du..., ale robiąc cokolwiek dostosowuje właśnie do IE ;( - Taki Live .
    Ostanio edytowane przez pyziak : 13-06-2009 00:11

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    13-04-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Do Pyziak .Zgadzam się że IE króluję ale tylko dlatego że jak wiesz jest ładowany razem z systemem Micro np z tym jeszcze większym badziewiem Vistą ale to się kończy w Windows7[mam go już 3 miesiące -polecam będzie dobry] każdy już będzie miał wybór bo UE wygrała proces z Microsoftem , zobaczymy jak wtedy będą wyglądały statystyki.

  8. #7
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny re

    @Jarek033 chciałbym , żeby to była prawda, ale niestety tu nie chodzi o wersje OS'a czy to Xp czy 7 tu chodzi o ludzkie przyzwyczajenia (tak mi sie wydaje, oczywiście z mego punktu widzenia) a to bardzo silna rzecz.
    Wybór w/g mnie jest tylko w tedy kiedy użytkownik jest świadomy,a jak jest to nie ważne jakiej wersji systemu używa. Oczywiście daj Ci Boże dużo zdrowia i pieniędzy i żeby się stało tak jak myślisz ;]
    Pozdrawiam.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •