Joomla jako cms dla strony klubu piłkarskiego
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Joomla jako cms dla strony klubu piłkarskiego

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    26-06-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Joomla jako cms dla strony klubu piłkarskiego

    Witam.
    Jestem tu nowy a znalazłem się tu dlatego, że szukam alternatywnego rozwiazania dla mojej strony. Obecnie prowadzę serwis klubu piłkarskiego, oparty na jPortalu. Z początku było całkiem dobrze, jednak z biegiem czasu przyszedł czas na zmiany, a jPortal w sumie nie jest już aż tak rozbudowywany.

    Ale przejdźmy do rzeczy. Czy są moduły, które pozwalają uczynić z Joomli strone klubową?
    Chodzi mi głównie o skrypt ligi (tabele, terminarze,prezentacja meczu, statystyki, wyniki, archiwum), skrypt z profilami piłkarzy (zdjęcie + dane na temat zawodnika) oraz typer.

    Poniżej podam mniej wiecej wymagania co do tych skryptów:
    -skrypt ligi -
    Drużyny dodawane z poziomu admina,z herbami drużyn ale bez składów(na niższych poziomach rozgrywek niemożliwe jest zdobycie wszystkich składów wszystkich druzyn i stała ich aktualizacja), wyniki również z poziomu admina.
    Tabela posortowana wedlug ilosci pkt, a w przypadku takiej samej ilosci to ważne by był brany pod uwage mecz bezpośredni pomiędzy drużynami (w prawie wszystkich skryptach o tym zapominają).
    Nazwy drużyn w tabeli niech będą odnośnikami do strony z statystykami oraz poprzednimi wynikami.
    Terminarz dodawany z panelu admina.
    Dobrze byłoby, żeby po meczu szło dodawać poza wynikiem składy i wydarzenia(kartki, gole kontuzje), które byłyby pokazywane tylko w prezentacji meczu.

    - skrypt profili piłkarzy -
    prosty skrypt, który umożliwia dodanie profilu zawodnika do bazy i wyswietlenie tego w tabeli ze składem posortowane według pozycji, a nazwiskow tabeli w której będą prezentowane nazwiska są linkami do podstron z zdjęciem i krótkim info o zawodniku.

    UWAGA!
    Ważne aby oba powyższe skrypty miały możliwość wprowadzenia kategorii..Jak wiadomo wiekszośc Drużyn ma kilka zespołów grających w różnych kategoriach wiekowych, i na różnych szczeblach rozgrywek. Jest to rzecz której brakuje w wszystkich skryptach tego typu.

    Skryptu typera nie trzeba opisywać - wiadomo o co chodzi.

    .................................................. .................................................. ..

    Byłbym ucieszony, gdyby znalazła się osoba, która mogłaby to wykonać. Jeśli będzie trzeba to jestem skłonny do dalszej współpracy. Jeśli zaszłaby taka potrzeba to mógłbym na bierząco podawać informacje co można by dodac, zmienić w takich skryptach.

    .................................................. .................................................. .

    Temat zakładam tutaj, gdyż uważam, że utworzenie takich skryptów, pozwoliłoby mi i innym administratorom serwisu na wykorzystanie pełnej możliwości darmowych cms-ów. Pozatym są to moje oczekiwania, pomysły, sugestie i propozycje. Niektórzy mogą się w tym dopatrywać prywatnych zapotrzebowań, jednak nie tylko ja prowadzę stronę klubowa klubu z niższych szczebli rozgrywek, mój serwis - jak wiele innych - nie przynosi korzyści i nie ma pięniedzy na zapłacenie webmasterowi za napisanie całego arsenału skryptów.

    pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-02-2006
    Skąd
    Poland
    Wpisy
    65
    Punkty
    12

    Domyślny

    jest kilka modów jak i komponentów na www.joomlaya.com poszukaj komponentow ClanMembers, ClanMatch, next match, statistics, football, itp. jest tego sporo (powinienes znajsc wszystko co Cie interesuje) i niektore sa naprawde rozbudowane, zmienisz troche kod, wrzucisz pare obrazkow i po problemie

  4. #3
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    A jeszcze lepiej: Sports & Games na extensions.joomla.org
    Do wyboru, do koloru ...

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    26-06-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    a wiecie jak to jest z tymi kategoriami? bo w joprtalu bez tego musiałbym klonować moduł tyle razy ile jest druzyn (ok.10 razy)


    ps.skąd wziąć LMO??

    ps2.czy jest tu ktoś kto prowadzi strone klubową jakiegoś klubu piłkarskiego, żebym mogł poznać jego opinie i zobaczyć jego strone?
    Ostanio edytowane przez apmody : 27-06-2006 09:19

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-02-2006
    Skąd
    Poland
    Wpisy
    65
    Punkty
    12

    Domyślny

    z tego co wiem, jest nieograniczone, poprostu dodajesz nowa druzyne, pozniej dopisujesz zawodników. w mnie mozesz zobaczyc kawalek komponentu kliknij TU i wejdz w Clan Members...

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    26-06-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    a nie ma modułów z przeznaczeniem tylko i wyłacznie na strony sportowe?

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    10-10-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    widzew.civ.pl

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-04-2009
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    tplas

    masz może ten skrypt , jest on darmowy ? bardzo by mi się przydał

  10. #9
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    @mario800 o jaki skrypt zapytujesz ?
    Czy widziałeś datę ostatniej wiadomości z tego wątku ? Patrząc na aktywność @tplas nie robiłbym sobie na twoim miejscu wielkich nadziei na pomoc z jego strony.

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-04-2009
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    No tak, ale mialem nadzieje ze ktos kto zobaczy i bedzie to mial

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •