Joomla 1.6.0 tłumaczenie - propozycja przyspieszenia prac
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Joomla 1.6.0 tłumaczenie - propozycja przyspieszenia prac

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    23-01-2007
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla 1.6.0 tłumaczenie - propozycja przyspieszenia prac

    Witam serdecznie
    Moje pytanie kieruję w zasadzie do admina (moderatora), który z pewnością orientuje się w temacie.

    W jaki dokładnie sposób realizowane jest tłumaczenie do Joomla 1.6.0? Na stronie głównej jest licznik postępu tłumaczenia. Dość wolno on postępuje i stąd moje zapytanie jak wyżej.

    Nie wykluczam zaangażowania się w projekt tłumaczenia. Znalazłem pewne informacje tutaj: http://wiki.joomla.pl/Kategoria:T%C5%82umacze, ale trochę to mało zachęcające i oczywiste. Mam zatem propozycję.

    Gdyby na stronie joomla.pl stworzyć zakładkę JOOMLA 1.6.0 po polsku. Po wejściu w niniejszy dział powinna wyświetlić się lista paczek, które trzeba przetłumaczyć. Paczek powinno być dużo i nie powinny być zbyt obszerne (w kwestii zakresu prac). Osoba wybiera którąś z paczek, ściąga ją i tłumaczy. W momencie gdy deklaruje się przetłumaczyć wybraną paczkę, nie ma już możliwości jej ściągnięcia, a przy jej nazwie powinna pojawić się nazwa użytkownika, który ją aktualnie tłumaczy i data kiedy ja pobrał do tłumaczenia. Gdy ktoś nowy dołącza do projektu, wybiera to, co zostało. Jak ktoś paczkę przetłumaczy - wysyła ją do joomla.pl. Przy danej paczce pojawia się napis - PRZETŁUMACZONO. Gdy wszystkie paczki zostaną przetłumaczone joomla.pl składa to w całość i udostępnia.

    W zaprezentowany powyżej sposób możliwe będzie bardzo szybkie przetłumaczenie każdej nowej wersji. Postęp prac będzie dobrze widoczny, a forma jego przedstawienia będzie motywować do nawiązania współpracy i wzięcia udziału w projekcie. W taki sposób przedstawienia tematu tłumaczenia, jego realizacja będzie mogła przebiec nawet w kilka dni. Będzie szybka, łatwa, przyjemna i dobrze zorganizowana.

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Bardzo trafna uwaga, dziekujemy

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Prace nad tłumaczeniem trwają. Pakiety językowe będą dostępne zapewne w kilka tygodni po opublikowaniu w dniu jutrzejszym stabilnej wersji Joomla!. Jeśli ktoś kiedyś uczestniczył w tłumaczeniu tak dużego programu, to zdaje sobie sprawę, że samo przetłumaczenie etykiet i komunikatów przez różne osoby do dopiero 25-40% pracy. Całość trzeba bowiem doprowadzić do momentu, w którym takie same etykiety będą wszędzie tłumaczone tak samo, nie mówiąc już o dostosowaniu ich do rozmiarów obszaru, w którym są wyświetlane.
    Zaproszenie do zespołu tłumaczy jest aktualne od 5 lat. Chętnie widzimy w nim każdego, kto wcześniej wykazał swą umiejętność tłumaczenia publikując pakiety językowe rozszerzeń.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Galerie, dodawanie prac
    przez Atom na forum Różne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 15-01-2008, 10:04
  2. Galeria prac.
    przez jacobs242 na forum Różne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 16-04-2006, 01:17
  3. PROPOZYCJA
    przez lefi na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 03-03-2006, 19:01

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •