Tłumaczenie JomSocial prowadzi do kłopotów. - Strona 4
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Wyniki 31 do 37 z 37

Temat: Tłumaczenie JomSocial prowadzi do kłopotów.

  1. #31
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wk44 Zobacz wiadomość
    Witam
    Mam pewien problem w wersji 1.5.24.
    czemu dublujesz wpisy? nie śmieć, proszę. Już ci odpisałem.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    JomSocial 1.6 - stabilne wydanie

    Dziś miała miejsce premiera stabilnej wersji komponentu społecznościowego JomSocial 1.6. Jak piszą jego twórcy poprawiono, aż 170 zgłoszonych błędów ( tutaj ). Nowości 1.6:
    • Dodano możliwość przechowywania dodawanych zdjęć i filmów na serwerach Amazon S3 (odpłatne).
    • Zwiększono poziom prywatności założonych grup tematycznych.
    • Ulepszono system Aktywności użytkowników – administrator ma teraz większy wpływ na to co widać.
    • Nowe API systemu.
    • Możliwość umieszczania modułów JomSocial w treści (info).
    • Poprawiono rozmieszczenie opcji w panelu administracyjnym komponentu JS.
    • Zmieniono wygląd fraz językowych w panelu administracyjnym, dlatego tłumaczenie dla 1.5 i 1.2 przestaje działać.
    • Moduł randkowy.
    Na szczęście moje spolszczenie już było przygotowane dla 1.6, na podstawie regularnie ukazujących się wersji Beta, RC.
    Aktualizacja z 1.5 do 1.6 jest niemalże bezbolesna, jeśli nie zmieniałeś plików szablonu. Jeśli jednak tak, to po instalacji musisz nadpisać ów szablon z kopii i powinno działać.

    Pozdrawiam wszystkich administratorów serwisów społecznościowych.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #33
    Debiutant
    Dołączył
    22-04-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wk44 Zobacz wiadomość
    Witam
    Mam pewien problem w wersji 1.5.24.
    W panelu wyświetlania aktywności userów, po dodaniu do Joomli artykułu wyświetla mi się komunikat: "User" updated article "Tytuł artykułu".
    Przekopałem cały komponent ale nie mogę znaleźć pliku, w którym się ta fraza (updated article) pojawia?

    Podobny problem mam z wyświetlanym komunikatem CC ACTIVITIES GROUP UPLOAD PHOTO
    Jego też nie mogę odnaleźć.
    Przeszukiwałem Total Commanderem, opcja "Szukaj...".
    Proszę o podpowiedź, które pliki należy edytować.
    Pozdrawiam
    Do pliku pl-PL community dodaj wpis

    CC ACTIVITIES GROUP UPLOAD PHOTO=Dodaj zdjęcie grupy na przykład

    //edit: trzepiz - usunięty link
    Ostanio edytowane przez trzepiz : 01-03-2010 12:02

  5. #34
    Debiutant
    Dołączył
    22-04-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Zgiebongo Zobacz wiadomość
    A da się ściagnac Jomsocial darmową wersję czy coś ?
    Jeśli nie da rady, to czy jest jakiś darmowy skrypt społecznościowy pod Joomlę ?

    Myślę że warto zapłacic te parę dolarów zeby zbudować coś takiego:

    //edit: trzepiz - usunięty link
    Ostanio edytowane przez trzepiz : 01-03-2010 12:02

  6. #35
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241
    JomSocial 1.6.287 - wprowadził kilka nowych fraz zarówno do frontu jak i admina, to tak dla tych co się dziwią czemu dziury mają.

    arcii - czy mógłbyś w nieco bardziej etyczny sposób reklamować tego typu serwis?? Tu są dzieci.
    Ostanio edytowane przez PeFik : 01-03-2010 11:59
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  7. #36
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Spolszczenie a wersje

    Od tygodnia dostępna jest już stabilna wersja JomSocial 2.0, oraz co za tym idzie spolszczenie. Ponieważ skrypt jest ciągle rozbudowany proszę zwrócić uwagę, na to, iż stare wersje tłumaczenia nie do końca spełnią swoją rolę w najnowszej wersji.

    Tym samym pretensje, czemu stare tłumaczenie pobrane z pliki.joomla.pl "robi dziury" w nowej wersji komponentu są nieuzasadnione i nie podlegają reklamacji etc.

    Zmiany frontu (pl-PL.com_community.ini) od wersji 1.7 do 2.0 wprowadzono blisko ~500 nowych fraz. Do tego dochodzą zmiany w panelu etc. Także proszę się nie dziwić, że spolszczenie musi być adekwatne do posiadanej wersji komponentu JomSocial + rozszerzeń.

    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  8. #37
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Pewnie zainteresuje was fakt, że migracja z jomsocial 1.8 do 2.0 - jest bezbolesna, wystarczy zainstalować nową wersje i kliknąć update.
    Oczywiście jeśli dokonywałeś zmian w szablonie JS musisz nanieść je raz jeszcze. Po drugie frazy językowe zostaly wyodrębnione max z plików szablonu, dlatego też potrzebne jest ci nowe tłumaczenie.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •