jak zainstalować mambota do jogadgets? - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 26

Temat: jak zainstalować mambota do jogadgets?

  1. #11
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    u mnie GD jest a miniaturek brak, dlatego podejrzewam sprawę interpretacji ścieżki do katalogu z obrazkami bo po wielu doświadczeniach i eksperymentach doprowadziłem toto do działania. Ma tę teraz jednak tą wadę, że katalogi z obrazkami muszę po mojej przeróbce kodu umieszczać w _jgfw_\cls\phpthumb .
    pozdr.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    27-04-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny Ustawienia dla jogadgets

    Czy ktoś może dokładnie opisać jakie ustawienia serwera są wymagane do poprawnego działania Jogadgets? Problem leży w tym że mam wykupiony hosting w strefie.pl i nie wiem z czym się zwrócić do admina.
    Po zainstalowaniu Jogadgets zgodnie z instrukcją i po wstawieniu kodu np. z obrazkiem lub galerią, niestety nic się nie wyświetla.
    Zainstalowałem także lokalnie Krasnala, w tym przypadku z kolei prawie działa, jednak nie wyświetla mi miniaturek, zamiast tego miejsca na miniaturki wraz z komunikatem:
    "phpThumb() v.1.6.2-200511240855
    "" does not exist
    "

    Będę wdzięczny za pomoc.

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W sprawie nie pomogę, ale może naokoło tak.
    Usunąłęm Ci z posta długaśny wpis z adresem do obrazka, który nam chciałes pokazać.
    Zgadnij, dlaczego?
    Czy to w ogóle możliwe, żeby tu odczytać obrazek zapisany na Twoim lokalnym komputerze z adresu zaczynającego się od C://?

    Więc jeśli tak ustawiasz czy to w swoim krasnalu, czy na serwerze gadżeta, to i skutek masz podobny. Choć nie twierdzę, że to jest powód. Ale kto wie.
    A ustawienia serwera powinny być dokładnie takie, jak dla Joomli. Ani więcej, ani mniej. Więc co jeszcze raz opisywac?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    27-04-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny ustawienia serwera dla jogadgets

    Z tym obrazkiem coś nie wyszło, chodziło mi tylko o to, aby pokazać jak to się wyświetla - czyli brak miniatury, zamiast niej szary prostokąt i w nim wspomniany powyżej komunikat. A Krasnala zainstalowałem lokalnie do testów, aby sprawdzić właśnie jogadgets. I tak w środowisku testowym wyswietla mi się to co powyżej, a na serwerze, gdzie mam stronę, nie wyświetla się nic. Położenie obrazków jest takie same, przynajmniej jeśli chodzi w katalog /images.
    O ustawienia pytałem, bo po przeczytanych postach, wydawało mi się, że sa potrzebne jakieś dodatkowe ustawienia.

  6. #15
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    witaj, problem ten jest zwiazany zapewne z interpretacją ścieżki do miniaturek przez serwer. Usunąłem go przerabiając plik jgfw.php , lecz wtedy po mojej przeróbce katalog z fotkami do np. galerii muszę wstawiać bezpośrednio do \_jgfw_\cls\phpthumb\fotkimoje by były miniaturki, zaś drugi identyczny katalog w katalogu głównym joomla,kod powinien mieć postać (np. dla galerii){jgxgal folder:=[fotkimoje] cols:=[4]}, wtedy działa na serwerze i krasnalu również. Może komuś mądrzejszemu od nas zechce się powalczyć z tym by było trochę normalniej. Załączam ten pliczek, usuń mu tylko rozszerzenie .txt .Daj znać. Korzystaj i ciesz się, jak powiada zwiastun .
    pozdr.
    p.s. dotyczy jogadgets0.4a

    SUKCES: udało mi się to, że działa z fotkami we wskazanym katalogu (np. images/fotkimoje), nie ma konieczności jak pisałem wczśniej dublowania katalogów, miniatury są kolorowe, pomogło mi forum http://forum.mambofacile.com/showthr...t=12545&page=3 , po francusku , ale jakoś zrozumiałem.
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez sogo : 28-07-2006 15:40

  7. #16
    Debiutant
    Dołączył
    27-04-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki! Idąc za Twoją radą zainstalowałem jogadgets w wersji "0.4a". I tu od razu niespodzianka! Na razie wyprówałem na strefie.pl, ale po zainstalowaniu zadziałały wywowałania, które miałem zrobione na potrzeby poprzednich testów. Miniatur nie robiłem ani teraz ani wcześniej, bo nic o nich w instrukcji nie było. Ale okazuje się, że bez żadnych kombinacji działa z wykorzystaniem katalogu /images!
    Na Krasnalu jeszcze nie próbowałem, jak przetestuję to jeszcze dopiszę.

    ps1.Ciekaw jeszcze jestem po co w readme.txt, autorzy powołują się na potrzebę aktywacji jogadgets za pomocą edycji pliku jgconfig.php, cyt. "Imagetitle: It's deactivated by default. To turn on, just edit "jgconfig.php" in the "_jgfw_" folder. ""

    ps2.Zastanawiam się, czy miało tu znaczenie przeinstalowanie całości pakietu? Raczej nie, ale ja wyrzuciłem wszystko i zainstalowałem ponownie.

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-11-2005
    Skąd
    Wągrowiec
    Wpisy
    74
    Punkty
    10

    Domyślny Brak miniatur w Jogadgets

    Witam mam podobny problem na stronie
    http://www.hubertus-wagrowiec.com/in...d=14&Itemid=29
    Wdrazalem juz jogadgets na wielu serwisach i zawsze bylo bez problemu, tu obawiam sie ze problem lezy w providerze strefa.pl, i dostepem do pliow jednak zrobilem chmod 777 do pliku jogadgets.php i calgo katalogu z dodatkami jogadgets, nie wim co jeszcze moge zrobic, prosze o pomoc.
    Attached Images Attached Images

  9. #18
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    Witaj, może to Ci pomoże:
    http://jogadgets.com/discussion/comm...&page=1#Item_0
    konkretnie:

    Problem solved! ;)

    It was the document root issue!

    wo all you have to do is to go to: /_jgfw_/cls_phpthumb/phpThumb.config.php

    on line: 183. (and set true) ;)

    $PHPTHUMB_CONFIG['allow_src_above_docroot'] = false; // if true, allow src to be anywhere in filesystem; if false (default) only allow src within

    u mnie pomogło
    pozdr.
    Ostanio edytowane przez sogo : 15-10-2006 18:25

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-11-2005
    Skąd
    Wągrowiec
    Wpisy
    74
    Punkty
    10

    Domyślny U mnie niestety nie pomoglo

    Obawiam się że problem lezy po stronie strefa.pl bo tak jak pisalem instalowalem jgadgets na innym serwisach bez zadnych przerobek i zawsze bylo dobrze, mysle ze trzebaby sie skupic na tym ze po wejsciu do mambots i klikniecie w jogadgets pojawia sie komunikat access restricted.

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    39
    Punkty
    11

    Domyślny

    Ja też kiedyś miałem różne dziwne problemy, problem leżał w... .jpg. Może zmień format?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •