Dwie Joomla na jednej bazie - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 27 z 27

Temat: Dwie Joomla na jednej bazie

  1. #21
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    Polska południowa
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Pytanie jest bezsadne! Niczemu nie służy! Do niczego nie powadzi! Nie odnosi się do żadnego problemu!
    Nadęte ego to przywara osobników, którzy zwykli używać tego argumentu w obronie swojego nadęcia!
    Polemika na powyższe wydaje się bezsensowna jak widzę.
    Nadal nie poprawiłeś @zwiastun błędów na stronie pomocy: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/440/5/
    Sygnalizowałem Ci o nich już chyba z miesiąc temu. Rozumiem, że nie masz zbyt wiele czasu.
    Pozdrawiam wszystkich miłośników Joomla!
    Proszę o wyrozumiałość.
    Kiedyś się odwdzięczę...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Polemika z osobnikami którzy używają argumentów od rzeczy rzeczywiście nie ma sensu!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #23
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    Polska południowa
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    W wątku http://forum.joomla.pl/showthread.ph...729#post136729
    Cytat Wysłane przez zwiastun
    @Slado, czy naprawdę tak trudno zrozumieć! Odświeżasz kolejny wątek, w którym nie ma nic do objaśniania. Czego nie rozumiesz?
    jeśli w bazie masz tabele z jakims przedrostkiem i w nowej instalacji Joomla chcesz zastosować ten sam przedrostek do musisz zdecydować, czy stare tabele chcesz usunąc czy zarchiwizować. I to wszystko. Jeśli decydujesz, że zarchiwizować, to pewne po to, żeby je do czegoś wykorzystać (np. do odzyskania danych). Co tu jest niejasnego?
    Dotychczas doczytałem się o tabelach bak_ tylko w tematach traktujących o jednej instalacji Joomla! Nie dowiedziałem się jednak czy dla wielu instalacji będą pomocne/szkodliwe czy też nawet niebezpieczne. Szczególnie gdy każdą z instalacji obsługuje inny użytkownik/webmajster. Jakie mogą być zagrożenia lub niespodzianki gdy przy wielu użytkownikach jeden z nich zrobi sobie archiwizację a inny zechce swą wcześniejszą odzyskać. Właściwie to odpowiedzi zaczynają się powoli nasuwać same. Moje wcześniejsze pytanie, zadane w bieżącym wątku zawierało w sobie m.in. prośbę do bardziej doświadczonych by podzielili się swą wiedzą i wyjątkami z autopsji.
    No ale, jak widzę trzeba precyzyjnie stawiać pytania boć nie każdy zechce ruszyć neurony dla zrozumienia pytania lub wykazać chęć pomocy nowicjuszom.
    Fakt, iż wielu z Was, tu na forum ma kilkuletnie doświadczenia z Mambo/Joomla! nie czyni każdego mistrzem w tymże. Ja natomiast o Joomla! pierwszy raz usłyszałem w maju tego roku. Raptem 5 m-cy temu.
    Jeśli @Zwiastun wstałeś dziś lewą nogą to może poczekaj z odpowiedzią do jutra?
    Proszę o wyrozumiałość.
    Kiedyś się odwdzięczę...

  5. #24
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    O JoomlaPack kolega słyszał? Mega dodatek archiwizujący z wieloma opcjami.
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #25
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @slado: Masz po prostu elementarne problemy:
    a) z kulturą
    b) z logicznym myśleniem
    ad a) a kulturą: na 7 wypowiedzi w tym wątku w 6 pozwalasz sobie na ironiczne uwagi wobec osób, które Ci udzielają odpowiedzi
    ad b) z myśleniem:
    1) w pomocy podręcznej stoi czarno na białym, że przedrostek wyróżnia nazwy tabel tej instalacji Joomla!, w następnym zdaniu jest mowa o kilku kopiach Joomla! w jednej bazie, ale Ty czytałeś dotychczas "tylko w tematach traktujących o jednej instalacji Joomla!".
    2) nie umiesz przewidzieć, że skoro program automatycznie nadaje archiwizowanym tabelom do ich nazw przedrostek bak_, to tabele starszego archiwum zostaną zastąpione nowym, co zresztą jest również napisane w pomocy podręcznej instalatora i zostało już jasno napisane w tym wątku w czerwcu!

    Jeśli jeszcze raz pozwolisz sobie na wycieczki personalne, pożegnasz się z tym forum!

    PS
    Twoje sugestie o błędach w poleceniach find w artykule http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/440/5/ są może i słuszne, ale wedle mojej wiedzy oraz informacji, jakie znalazłem na ten temat w Sieci, błędów tam nie ma. Zatem z poprawkami wstrzymam się do czasu, aż ich słuszność potwierdzi ktoś kompetentniejszy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #26
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    Polska południowa
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    @slado: Masz po prostu elementarne problemy:
    a) z kulturą
    b) z logicznym myśleniem
    ---ciach---
    I ja również życzę Ci miłego dnia.
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Jeśli jeszcze raz pozwolisz sobie na wycieczki personalne, pożegnasz się z tym forum!
    Wiem, że masz taką moc sprawczą. W tym miejscu bardziej pasowałoby przysłowie o Wojewodzie.
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Twoje sugestie o błędach w poleceniach find w artykule http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/440/5/ są może i słuszne, ale wedle mojej wiedzy oraz informacji, jakie znalazłem na ten temat w Sieci, błędów tam nie ma. Zatem z poprawkami wstrzymam się do czasu, aż ich słuszność potwierdzi ktoś kompetentniejszy.
    Bez komentarza.


    @moje - JoomlaPack, tak gdzieś mi się przewinęło w wielu tematach. Jak na razie nie zbadałem cóż zacz to cudo - mea culpa.
    Używam innych narzędzi, z poziomu systemu i uruchamianych z cron-a .
    Konkludując - osławione tabelki z przedrostkiem bak_ stają się bezużyteczne w mojej sytuacji. Na pewno nie mogę z nich korzystać przy wielu instalacjach.
    Jednak postawione pytania nie było bezzasadne a uzyskane odpowiedzi przydatne. Dzięki wszystkim za miłą pomoc.
    Pozdrawiam
    Proszę o wyrozumiałość.
    Kiedyś się odwdzięczę...

  8. #27
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Skoro nie ma innego sposobu, żeby do Cię dotarło, że to nie piaskownica, ani Twoje podwórko!, zapraszam, gdy dojrzejesz!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •