jak odpalić joomslide?? - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: jak odpalić joomslide??

  1. #11
    Bywalec TLo awatar
    Dołączył
    15-02-2009
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    370
    Punkty
    42

    Domyślny

    W związku z tym, że nikt nie zareagował na moje pytanie, a identyczny problem dręczy nie tylko mnie, ale wielu używających JoomSlide - jako że poradziłem sobie ze sprawą - chcę się podzielić swoim rozwiązaniem z innymi.
    Przypomnę tylko, że chodzi o to, iż nawet najnowszy JoomSlide (ver.1.41) wycina wszelkie kody dotyczące formatowania obrazka, typu style=float: left;" oraz "float: right", przez co w edytorze JCE można sobie oblewać obrazki tekstem, a na witrynie i tak się to nie pojawi, gdyż obrazek będzie ustawiony na linii bazowej pierwszego wiersza tekstu. Innymi słowy - JoomSlide wytnie owe style, choć są one zapisane w źródle artykułu.
    Mamy zatem w edytorze tak:



    a na witrynie tak:



    W necie znalazłem wątek pt. Problems with alignment (http://joomlacode.org/gf/project/joo...hread_id=11050 w którym niejaki Ice Bendix zauważa, że jeśli w pliku joomslide.php zamienić linię 627 poniższym kodem:

    if (preg_match('#(.*)float(.*)left(.*)#s',$this->pluginRegistry->style[1])) { $finalStyle .= "float: left;"; }
    if (preg_match('#(.*)float(.*)right(.*)#s',$this->pluginRegistry->style[1])) { $finalStyle .= "float: right;"; }
    $this->pluginRegistry->style=$finalStyle;

    to JoomsSlide pozwala oblewać tekstem obrazki justowane do lewej, bądź prawej strony.
    Sprawdziłem to rozwiązanie - eureka! - rzeczywiście, justowanie wróciło. Cóż z tego jednak, jeśli tekst włazi teraz na obrazki, bo litery zaczynają się równo z krawędzią obrazka. Wygląda fatalnie:



    Na ile umiałem (a jestem historykiem sztuki, a nie programistą), na tyle przyjrzałem się kodowi zaproponowanemu przez Ice Bendixa i na jego podstawie sporządziłem własny, działający świetnie, przy założeniu, że obrazek justowany do lewej ma prawy margines o szerokości 8 px, zaś justowany do prawej ma ten margines po lewej stronie i wynosi on 4 px (wartości te można ustalić dowolnie, ja przyjąłem takie, jakie stosuję przy czcionce 10 pkt.). Mój kod wygląda następująco:

    if (preg_match('#(.*)float(.*)left(.*)#s',$this->pluginRegistry->style[1])) { $finalStyle .= "float: left;"; }
    if (preg_match('#(.*)float(.*)right(.*)#s',$this->pluginRegistry->style[1])) { $finalStyle .= "float: right;"; }
    if (preg_match('#(.*)margin-right(.*)8px(.*)#s',$this->pluginRegistry->style[1])) { $finalStyle .= "margin-right: 8px;"; }
    if (preg_match('#(.*)margin-left(.*)4px(.*)#s',$this->pluginRegistry->style[1])) { $finalStyle .= "margin-left: 4px;"; }
    $this->pluginRegistry->style=$finalStyle;

    Przypominam, iż kodem tym należy zastąpić 627 linię w pliku [adres witryny]/plugins/content/joomslide.php.
    To wszystko. Teraz obrazek mojego psa i tekst wyglądają, jak chciałem aby wyglądały:



    Trzeba sobie jakoś radzić, powiedział góral zawiązując kierpca dżdżownicą :-))
    Przepraszam za rozwlekłość...
    Pozdrawiam!
    Pozdrawiam
    TLo

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    24-01-2011
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny problem po zmianie wpisu w 627

    zmiana kodu zadziałała ale połowicznie - gdy obraz jest po prawej stronie textu zachowana jest odległość ale gdy txt jest po prawej stronie to dotyka bezpośrednio do obrazu - co się dzieje?

  4. #13
    Bywalec TLo awatar
    Dołączył
    15-02-2009
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    370
    Punkty
    42

    Domyślny

    Nie potrafię Ci powiedzieć, dlaczego u Ciebie nie działa, skoro u mnie działa. Stosuję Joomslide od niemal półtora roku i nie mam z tym dodatkiem żadnych problemów. Może masz jakąś zbajerzoną templatkę? Nie wiem...
    Pozdrawiam
    TLo

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    24-01-2011
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    wczoraj już padłem spróbuję dzisiaj jeszcze raz - robiłeś to na 1.41? templatke mam typową

  6. #15
    Bywalec TLo awatar
    Dołączył
    15-02-2009
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    370
    Punkty
    42

    Domyślny

    Tak, u mnie chodzi ver. 1.41. I to chodzi bez problemów. Zobacz: http://www.smzk.org/index.php?option...ria2&Itemid=37
    Może kod źle wkleiłeś?
    Pozdrawiam
    TLo

  7. #16
    Debiutant
    Dołączył
    24-01-2011
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    spróbuję jeszcze raz - a z innej bajki bo jestem laikiem jak się robi taki facebook? świetna strona

    ---------- Post dodany o 23:40 ---------- Poprzedni post był o 23:16 ----------

    zrobiłem jeszcze raz - wszystko od początku - jeśli txt jest po prawej stronie jest poprawnie, jeśli po lewej dotyka do obrazu f.u.c.k. jeśli coś wymyślę dam znać

    ---------- Post dodany o 23:53 ---------- Poprzedni post był o 23:40 ----------

    ok - udało się poszło po zamianie 627 na
    if (preg_match('#(.*)float(.*)left(.*)#s',$this->pluginRegistry->style[1])) { $finalStyle .= "float: left;margin: 8px;"; }
    if (preg_match('#(.*)float(.*)right(.*)#s',$this->pluginRegistry->style[1])) { $finalStyle .= "float: right;margin: 8px;"; }
    if (preg_match('#(.*)margin-right(.*)8px(.*)#s',$this->pluginRegistry->style[1])) { $finalStyle .= "float: right; margin: 8px;"; }
    if (preg_match('#(.*)margin-left(.*)8px(.*)#s',$this->pluginRegistry->style[1])) { $finalStyle .= "float: left; margin: 8px;"; }
    $this->pluginRegistry->style=$finalStyle;

  8. #17
    Bywalec TLo awatar
    Dołączył
    15-02-2009
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    370
    Punkty
    42

    Domyślny

    W sprawie Facebooka - szukaj modułu o nazwie Facebook Slide Likebox
    Na forum niniejszym znajdziesz odpowiednie wątki, reszta pod linkiem: http://facebooklikebox.net/
    Pozdrawiam
    TLo

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •