Plik jest niezapisywalny
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 52

Temat: Plik jest niezapisywalny

  1. #1

    Domyślny Plik jest niezapisywalny

    Mam następujący problem.

    Parametry Plik parmetrów /templates/js_jamba/params.ini jest niezapisywalny! Jak zmienić by plik był zapisywalny ?
    Chodzi o edycję szablonu

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    25-02-2009
    Wpisy
    171
    Punkty
    15

    Domyślny

    poczytaj o chmod, pomogą google, szukajka forumowa. Wstydź się, że biorąc się za coś nie czytasz nawet instrukcji obsługi. To tak jak z samochodem, wsiadasz do pojazdu na drodze publicznej, odpalasz a nie jedziesz. Co robisz? Proste, wołasz policję i pytasz jak tym się jeździ.

  4. #3

    Domyślny

    Ale to nie chodzi o to. Zmieniłem wszędzie chmody w całej ścieżce na 777 i dalej błąd wyskkuje.

  5. #4

    Domyślny

    Oto rozmowa z ludzmi z serwera nazwa.pl

    Łączenie...
    Zostałeś połączony z Biurem Obsługi Klienta NetArt.
    NetArt: Prosimy o zadanie pytania.
    proba2009: Witam jestem właścocoe;e, serwera proba2009
    NetArt: Witam, Łukasz Sarnecki, w czym mogę pomóc ?
    proba2009: Mam następujący problem gdy zmieniam uprawnienia dla plików za pomocą Total Comandera
    proba2009: to mi serwer nieaktualizuje tego
    proba2009: Mam sklep Jarzębiny i chciałbym wyedytować templatkę
    proba2009: Wyczytałem na forach jest to wina nieaktualizowania tego przez serwer
    proba2009: czy mógłbym prosić o zaktualizowanie moich zmian ?
    proba2009: Chce tylko dla 2-3 plików nadać uprawnienia 777 i to na krótki czas
    NetArt: Taka sytuacja może być spowodowana tym, że katalog w którym znajduje się plik posiada również zbyt małe prawa dostępu. Proszę sprawdzić atrybuty zarówno katalogu jak i pliku.
    proba2009: no katalogowi też narzuciłem iprawnienia 777
    proba2009: jak wysoko muszę narzucać uprawnienia by katalog wychwycił 777
    proba2009: aż do samej góry wszystkim katalogom ?
    proba2009: Bo narzuciłem 2 w zwyż i dalej nic
    NetArt: Zgadza się. Ustawienia uprawnień dostępu do plików i katalogów działają "hierarchicznie". Więc powinien Pan ustawić odpowiednie prawa dla każdego katalogu w ścieżce pliku.
    proba2009: czyli wszystkie do samej góry
    proba2009: od korzenia do dziecka tak ?
    NetArt: Każdy katalog w ścieżce pliku powinien mieć odpowiednie prawa dostępu.
    proba2009: tak ale dalej nic
    proba2009: Mam tak
    proba2009: najpierw nadałem Template 777
    proba2009: potem nadałem js_jamba 777
    proba2009: Potem params ini 777
    proba2009: i dalej mam taki zapis
    proba2009: Plik parmetrów /templates/js_jamba/params.ini jest niezapisywalny!
    NetArt: Rozumiem, że katalog /templates znajduje się w katalogu głównym serwera ?
    proba2009: tak
    proba2009: inaczej by była dalsza ścieżka w komunikacie błędu prawda ?
    NetArt: Rozumiem, że dla katalogów /templates/js_jamba ustawione są prawa 777, a dla pliku params.ini inne prawa niż 777 ? Proszę sprecyzować jakie dokładnie.
    proba2009: nie wszędzie już ustawiłem 777
    proba2009: nawet dla params ini też
    NetArt: Proszę sprecyzować gdzie dokładnie otrzymuje Pan komunikat błędu. Jeśli jest on widoczny na stronie to proszę podać adres.
    proba2009: w panelu administracyjnym jarzębiny
    proba2009: Pakietu wirtuemart przystosowanego do Polskich warunków
    proba2009: i gdy chcę wyedytować templatkę wyskakuje mi taki błąd
    proba2009: mimo że na początku wszystkie są zaznaczone jako zapisywalne
    proba2009: to gdy szablon chcę zmienić wyskakuje mi jako niezapisywalny
    proba2009: radzą na forach by zgłosić do Was z prośbą o odświeżenie serwera.
    NetArt: W takiej sytuacji proszę o wykonanie zrzutu ekranu na którym będzie widoczny komunikat błędu i przesłanie go ze szczegółowym opisem do naszego administratora na adres admin@nazwa.pl . Sytuacja zostanie zweryfikowana. Jeśli na serwerze ftp dla każdego katalogu i pliku ustawił Pan prawa dostępu na poziomie 777, a aplikacja z której Pan korzysta nadal twierdzi, że jest inaczej. To prawdopodobnie błąd może występować w aplikacji.
    proba2009: ale wtedy mnie zdawkowo potraktujecie
    proba2009: wolał bym podać hasło do serwera i do aplikacji.
    proba2009: W tej aplikacji napewno nie ma błędu takiego
    proba2009: jest wykorzystywana przez welu użytkowników
    NetArt: Niestety z naszej strony nie możemy zalogować się do Pana aplikacji. Proszę wykonać zrzuty ekranów, które obrazują operacje jakie Pan wykonuje podczas wystąpienia błędu. Problem zostanie zweryfikowany.
    proba2009: o może bym wysłał bezpośrednio do Pana ten zrzut ?

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    25-02-2009
    Wpisy
    171
    Punkty
    15

    Domyślny

    czy ten plik params.ini fizycznie istnieje w katalogu?. Spotkałem się z templatkami bez tego pliku i też taki komunikat się pojawiał a templatka funkcjonowała normalnie. Czy rzeczywiście nie możesz z tego powodu edytować plik templatki index.php ?

  7. #6

    Domyślny

    Ten plik fizycznie istnieje, gdyż nadałem mu jak też całej ścieżce dostępu chmoda 777

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    25-02-2009
    Wpisy
    171
    Punkty
    15

    Domyślny

    Czy ta sytacja wpływa na możliwość edycji pliku index.php templatki? Czy próbowałeś np. nadpisać ten plik ?
    p.s. próbowałeś edytować, nie doczytałem. Jakie masz prawa własciciela do tego pliku?
    Ostanio edytowane przez rajfur : 19-06-2009 11:39

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Powtarzam pytanie z innego miejsca: co jest niezrozumiałe lub niejasne w materiałach o prawach dostępu pomieszczonych na www.pomoc.jomla.pl oraz www.wiki.joomla.pl?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9

    Domyślny

    To że zmieniłem całą ścieżkę dostępu do templatki i dalej po próbie zapisania zmian wracają mi atrybuty stare, bez możliwości zapisu. Jak zmieniam w FileZilli to plik wyskakuje mi z minusem i potem jest -rwitd itd

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pytałem, co jest niejasne i niezrozumiale w materiałach o prawach dostępu. Nie podajesz mimo kilometra tekstu najdrobniejszej nowej informacji, na podstawie której można by się próbować czegoś doszukiwać.
    Problemy z prawami dostępu opisane są wystarczająco jasno, rozwiązania również.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •