JoomGallery - dostosowanie wielkości zdjęć do rozdzielczości
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: JoomGallery - dostosowanie wielkości zdjęć do rozdzielczości

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    19-06-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny JoomGallery - dostosowanie wielkości zdjęć do rozdzielczości

    Witam,

    Mam zainstalowaną Joomlę 1.0.x (jakąś najnowszą bo stoi ona dopiero kilka dni). Wgrałam tam JoomGallery, którą dopiero poznaje i mam pewien problem.

    Stronka nie jest gotowa, ale zatrzymałam się na problemie, który nie potrafię już sama rozwiązać.

    Adres strony: http://fotopietrzak.host22.com/
    W galerii jak wybierze się zdjęcie pionowe na małej rozdzielczości, np. 1024x768 to zdjęcie się nie mieści. Czy można jakoś dostosować wielkość zdjęć do rozdzielczości na monitorze, czyli jak zdjęcie się nie mieści, żeby je automatycznie zmniejszało, a jak ktoś ma większość rozdzielczość, aby nic nie robiło.
    Lub alternatywny sposób naprawienia tego problemu czy można dodać suwak na zdjęciu, a nie na "tle" strony.

    Całą joomle mam po angielsku, więc może nie dopatrzyłam się gdzieś takiej opcji, chociaż przeglądałam te wszystkie zakładki kilka razy.

    Proszę o jakąkolwiek podpowiedź.

    p.s Wiem, że niektórzy użytkownicy źle patrzą jak ktoś piszę 1 post i oczekuje cudów, ale proszę o wyrozumiałość. Dość dobrze znam HTML i PHP, więc ze zmianami w kodzie też sobie spokojnie poradzę.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Może odpuść "starego" J!.
    Mamy teraz wersję 1.5.11, a jeszcze w tym roku zagości ponoć 1.6.
    Oczywiście po polsku.

    Weź pod uwagę, że duże zdjęcie dużo waży.
    Pewnie można zrobić to, o czym piszesz, ale po co?
    Użyteczność mówi, że wszystkie zdjęcia powinny mieć tę samą wielkość.
    Oczywiście te w pionie powinny mieć zachowaną wysokość.

    Klient, gdy będzie chciał, poprosi Cię o "duże" portfolio.
    A jeśli wejdzie na stronę i będzie musiał czekać na zdjęcia - może się rozmyślić...

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Prosiłem już w innym miejscu i nie raz, by nie dezawuować Joomla 1.0! To, że projekt nie jest już rozwijany, nie umniejsza ani jego wartości, ani setek dostępnych rozszerzeń. Jeszcze półtora roku temu był to najlepszy wolnodostępny profesjonalny CMS!

    Ad rem: Można się natomiast dziwić, czemu postawiono serwis na 1.0, skoro można na nowocześniejszym 1.5

    @Linka: Programista PHP poradzi sobie z przeróbką, o której piszesz, a nieprogramista niech nie rusza!, Piszesz że programujesz w PHP - to po prostu poszukaj!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Absolutnie nie mam zamiaru umniejszać roli 1.0.

    Naturalnym wydaje mi się, że gdy ktoś zaczyna, a takie odniosłem wrażenie, być może mylne, to już powinien startować z "wyższej pozycji".

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    19-06-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jedynie w odpowiedzi na moje pytanie dostałam odpowiedź "zmień joomlę", tak jakbym zainstalowała Joomlę 1.5.x to mój problem by się rozwiązał sam. Oczywiście wtedy mogłabym zainstalować pewnie jakąś nowszą galerię, ale czy to mi zagwarantuje, że jeśli zmienie Joomlę na nowszą to znów nie zatrzymam się na tym samym problemie.

    Chyba rzeczywiście będę musiała poszperać w kodzie i może coś znajdę.

    Ale jakby ktoś rozwiązywał kiedyś podobny problem to dzięki za jakąś podpowiedź.

    Niestety to nie ja jestem autorem tych zdjęć, ja jedynie robię stronę i zmniejszenie wielkości zdjęć chyba niestety nie wchodzi w grę.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •