strona startowa
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 25

Temat: strona startowa

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny strona startowa

    Od dłuzszego czasu mam dylemat (dla niektórych błahy), który dotyczy wyglądu sposobu wyswietlania linków na stronie startowej.

    Chodzi o to, że gdy wybiorę piersza pozycję z menu - strona główna, to wyswietla sie link komponentu
    http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_frontpage/Itemid,1/
    i nie wiem jak go ukrócić w taki sposob, aby wyswietlał sie tak:
    http://www.joomla.pl/
    linki oczywiscie są przykłądem.

    Dodatkowo denerwuje mnie sposob wyswietlania się tytułu strony w <title> i to jest dla mnie najistotniejszy problem. Jak zlikwidować nazwę w <title> powiązaną z nazwą linku strona głowna.?
    Ostanio edytowane przez zwiastun : 29-11-2005 03:22
    biżuteria etniczna, orientalna, arabska - https://piekielko.com

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pierwsze pytanie trochę niejasne - czy chodzi o to, aby pozostała część adresu w pasku przeglądarki zawsze, niezależnie od tego, w jakim jesteś miejscu, była niewidoczna?
    Jeśli tak - a zdaje się że nie - ale jeśli tak, to wprawdzie nie ma rzeczy do zrobienia, ale ta jest bez sensu; zastosuj przyjazne URLe (SEF), będą "wdzęczniej" wyglądać, a równocześnie dadzą możliwość użytkownikom zapamiętania linku do konkretnej strony a nie do strony startowej.
    Drugie: nazwij stronę główną (startową) swojej witryny nazwą witryny
    A nie żartując: jeśli nie chcesz, aby w historii przeglądarek użytkowników zapamiętywane były odwiedzane strony, to możesz tę opcję wyłączyć w konfiguracji serwisu w zakładce SEO (ostatnia) - dynamiczna zmiana tytułów.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny

    Twoją odpowiedz była pisana do ogolnych rozwiązań całej witryny. Mi natomiast zalezy tylko na samej stronie startowej. Chodzi o to, żeby nie działała mi dynamiczna zmiana tytułów dla komponentu frontpage. Gdzie to coś mozna wyłaczyć? Domyslam się, że trzeba grzebać w plikach - ale w którym miejscu? Drazni mnie to z jednego powodu - pragne wypozycjonowac sobie strone głowną w wyszukiwarce, w której jest pewien limit znaków dla <title>. Zamiast zbednego wyrazu w tytule "strona głowna/start/strona startowa/ itd. wole aby tam nic takiego nie bylo.

    Pierwsze pytanie rownież dotyczyło tego komponentu. Jak wchodze na strone głowną to mam podstawowy adres czyli np http://www.joomla.pl. Zwykle startową jest komponent frontpage. Załózmy, ze jestem na podstronie i chcę wrócić na strone głowną i wybieram powrót na "strone głowną" - linkiem do tego bedzie komponent frontpage, ktory juz nie wyswietli mi adresu strony głownej http://www.joomla.pl, lecz adres komponentu, który napisałem dla przykładu w pierwsyzm poscie. Jak to mozna ominąć?

    Ps.
    Dzięki Zwiastun za poprawienie za mnie mojego byczka ;-)
    biżuteria etniczna, orientalna, arabska - https://piekielko.com

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-11-2005
    Wpisy
    26
    Punkty
    18

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez hazael
    Twoją odpowiedz była pisana do ogolnych rozwiązań całej witryny. Mi natomiast zalezy tylko na samej stronie startowej. Chodzi o to, żeby nie działała mi dynamiczna zmiana tytułów dla komponentu frontpage. Gdzie to coś mozna wyłaczyć? Domyslam się, że trzeba grzebać w plikach - ale w którym miejscu? Drazni mnie to z jednego powodu - pragne wypozycjonowac sobie strone głowną w wyszukiwarce, w której jest pewien limit znaków dla <title>. Zamiast zbednego wyrazu w tytule "strona głowna/start/strona startowa/ itd. wole aby tam nic takiego nie bylo.
    Nie jestem do końca przekonany czy na pewno o to chodzi ale:

    w joomla.php
    Kod:
    403: $this->_head['title'] = $title ? $GLOBALS['mosConfig_sitename'] . ' - '. $title : $GLOBALS['mosConfig_sitename'];
    na:
    Kod:
    $_REQUEST['option'] == "com_frontpage" ? $this->_head['title'] = $GLOBALS['mosConfig_sitename'] : $this->_head['title'] = $title ? $title . ' - ' . $GLOBALS['mosConfig_sitename'] : $GLOBALS['mosConfig_sitename'];
    Było to dyskutowane na jakimś forum:
    zmiana ta o ile dobrze pamiętam wywala z title przedrostek pochodzacy z pierwszej pozycji w menu (przynajmniej tak mam u siebie zrobione a wklejam to z komentarza jakim opisuje zmiany w plikach więc mam nadzieję że działa).
    Ostanio edytowane przez mambol : 29-11-2005 16:18

  6. #5
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    A moze wystarczy na pierwszej pozycji menu zrobic static url do adresu strony?

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny

    Sprawa z title dla frontpage rozwiązana
    Dzięki Mambol - działa tak, jak chciałem i chyba wiem teraz jak zmodyfikowac inne tytuły podstronek w ten sposób

    Wracając do wyświetlanego linku. Właśnie - jak zrobić static url dla frontpage?
    Ostanio edytowane przez hazael : 30-11-2005 18:44
    biżuteria etniczna, orientalna, arabska - https://piekielko.com

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    Rewelacyjny pomysł! Mnie też denerwowało to "Site Name - Site Name" w pasku tytułu przeglądarki na stronie głównej serwisu. Tylko pojawił się inny problem - na innych podstronach serwisu w tytule jest "Content Name - Site Name" a wolałbym odwrotnie. Jak to zmodyfikować?

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-11-2005
    Wpisy
    26
    Punkty
    18

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Joomla User
    Rewelacyjny pomysł! Mnie też denerwowało to "Site Name - Site Name" w pasku tytułu przeglądarki na stronie głównej serwisu. Tylko pojawił się inny problem - na innych podstronach serwisu w tytule jest "Content Name - Site Name" a wolałbym odwrotnie. Jak to zmodyfikować?

    Kod:
    $_REQUEST['option'] == "com_frontpage" ? $this->_head['title'] = $GLOBALS['mosConfig_sitename'] : $this->_head['title'] = $title ? $GLOBALS['mosConfig_sitename'] . " - ". $title : $GLOBALS['mosConfig_sitename'];

  10. #9
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Co do Static URL to po prostu wpisać adres strony i wrzucić na pierwszą pozycję w menu (wydaje mi sie ze zadziała).

    Ten kod jest bez sensu, takie maslo maslane:
    $_REQUEST['option'] == "com_frontpage" ?
    //strona główna
    $this->_head['title'] = $GLOBALS['mosConfig_sitename'] :
    //kazda inna przy czym tu zawsze jest wybór z " - " bo jest uzyty znaczek
    // "=" zamiast "=="
    $this->_head['title'] = $title ?
    $GLOBALS['mosConfig_sitename'] . " - ". $title : $GLOBALS['mosConfig_sitename'];

    Takie rzeczy ładniej i czytelniej wygladają z ifami.

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nexus246
    Co do Static URL to po prostu wpisać adres strony i wrzucić na pierwszą pozycję w menu (wydaje mi sie ze zadziała).
    No wlasnie to juz dawno trenowałem i nie dziala chyba, że to ja mam cos nie tak u siebie. Robiłem tak, że w menu głównym nad linkiem do komponentu frontpage, ktory jest domyslnie na samej gorze, wstawilem zwykły odnosnik do strony głównej. Po uruchomieniu witryny na stronie głownej wyswietla sie komunikat:

    Treść którą chcesz zobaczyć nie istnieje.
    Proszę wybrać inny element z nawigacji.

    Wiadome jest, że system pokazuje na stronie głownej akurat to, co jest numer jeden w pozycji mainmenu. W tym przypadku link do URL sam w sobie nic nie ma, bo nie jest komponentem i nie wyswietli niczego, a już napewno nie to co jest we frontpage.

    Jest na to inne banalne rozwiązanie - mamy link: http://www.joomla.pl/component/option,com_frontpage/Itemid,1/
    i w katalogu, w ktorym stoi nasza strona robimy identyczną ścieżke
    /component/option,com_frontpage/Itemid,1/
    W katalogu /Itemid,1/ wstawiamy plik index.html z przekierowaniem na strone główną.

    Jednak to rozwiązanie mnie nie zadowala, bo strona podwojnie sie ładuje, a gdy jest duzo tresci do odswiezenia, to trwa to troszke długo :-/
    najlepsze rozwiązanie to mod_rewrite, ale zupełnie nie wiem jak sie za to zabrac...:confused:
    Ostanio edytowane przez hazael : 30-11-2005 19:21
    biżuteria etniczna, orientalna, arabska - https://piekielko.com

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •