Do używających dodatku jSecure Authentication
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Do używających dodatku jSecure Authentication

  1. #1
    Bywalec TLo awatar
    Dołączył
    15-02-2009
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    370
    Punkty
    42

    Domyślny Do używających dodatku jSecure Authentication

    Pewnie wielu z Was korzysta z pluginu jSecure Authentication http://extensions.joomla.org/extensions/5809/details (w skrócie - ma uniemożliwić zalogowanie się do panelu administracyjnego Joomla poprzez standardowy adres http://nazwa domeny/administrator. Po zainstalowaniu jSecure Authentication logować się można jedynie poprzez adres http://nazwa domeny/administrator/?nasz_tajny_kod).
    Problem w tym, że niekoniecznie tak jest, jak być powinno. Po update systemu do wersji 1.5.12 zauważyłem, że mogę się dostać do panelu administracyjnego zarówno standardowym adresem, jak i tym z tajnym dodatkiem. Joomli stało się to wyraźnie obojętne... Zainstalowałem najnowszą wersję dodatku jSecure Authentication (1.0.9 - choć po prawdzie jest to 1.0.8) - efekt ten sam :confused:

    Sprawdźcie u siebie - jeśli korzystacie z jSecure Authentication - jak się sprawy u Was z tym mają. Może trzeba będzie wyrwać autora pluginu z samozadowolenia? Bo wszystko zdaje się wskazywać, że jego plugin nie działa tak, jak powinien.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    TLo

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    30-06-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez TLo Zobacz wiadomość
    Pewnie wielu z Was korzysta z pluginu jSecure Authentication http://extensions.joomla.org/extensions/5809/details (w skrócie - ma uniemożliwić zalogowanie się do panelu administracyjnego Joomla poprzez standardowy adres http://nazwa domeny/administrator. Po zainstalowaniu jSecure Authentication logować się można jedynie poprzez adres http://nazwa domeny/administrator/?nasz_tajny_kod).
    Problem w tym, że niekoniecznie tak jest, jak być powinno. Po update systemu do wersji 1.5.12 zauważyłem, że mogę się dostać do panelu administracyjnego zarówno standardowym adresem, jak i tym z tajnym dodatkiem. Joomli stało się to wyraźnie obojętne... Zainstalowałem najnowszą wersję dodatku jSecure Authentication (1.0.9 - choć po prawdzie jest to 1.0.8) - efekt ten sam :confused:

    Sprawdźcie u siebie - jeśli korzystacie z jSecure Authentication - jak się sprawy u Was z tym mają. Może trzeba będzie wyrwać autora pluginu z samozadowolenia? Bo wszystko zdaje się wskazywać, że jego plugin nie działa tak, jak powinien.
    Pozdrawiam

    Mam ten sam problem......
    i nie wiem jak to teraz zrobić :/


    Mógł by ktoś podać jak wyłączyć ten dodatek manualnie lub jak go się pozbyć jakoś bo teraz nie mogę dostać się do panelu...
    Proszę bardzo o pomoc, jestem dość świeży w użytkowaniu Joomli siedzę już 2 tydzień w tym, problemów ze zrozumieniem nie będzie ponieważ jestem informatykiem oraz piszę własne strony, lecz Joomli na tyle nie znam by sam w szybki sposób dojść do rozwiązania problemu, po prostu dopiero poznaje ten CMS
    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez Pawlik242 : 06-07-2009 13:34 Powód: dopisałem prośbę

  4. #3
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    usunąć badziewny dodatek, zabezpieczyć katalog admina przez htpasswd

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    30-06-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    No dobra ok, ale jak mam kopnąć ten dodatek skoro nie mogę dostać się do panelu Admina

  6. #5
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Aaa, że taki spryciarz, no to ładnie

    Jak dasz radę z phpMyadminem to wejdź do tabeli jos_plugins, włącz przeglądanie, znajdź plugina , edytuj rekord i ustaw tam published na 0

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    30-06-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok, dzięki chłopie poszło
    Dzięki Wielkie

  8. #7
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    No to kliknij słonko

    Przy okazji - uczulam na "instynkt świnki morskiej" (żre aż zdechnie). Będąc nowym userem nie zaczynaj od instalowania wszystkich zabezpieczeń, haków i masy wodotrysków bo owszem - oko nacieszysz ale nie podniesiesz znajomości CMSa rozdrabniając sie w ten sposób. Przejrzyj jakies 2 tutoriale, postaw ze 3 razy stronkę na subdomenach, spróbuj wykonac prosta stronę typu blog, portal, wizytówka - potem obejrzyj dodatki do działu plików, galerie itp. A supergadżety instaluj na końcu i najlepiej najpierw na stronie testowej a nie takiej nad którą siedzisz tydzien

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    30-06-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie instaluje nie wiadomo czego
    Stawiam niezbyt skomplikowany portal dla Agencji Pracy, CMS typu joomla jest w takim przypadku bardzo przydatny, nie muszę mówić jakie ma możliwości bo pewnie znasz ich o wiele więcej niż ja, ale powiem iż właśnie taka funkcjonalność jest mi w tym przypadku potrzebna ;) Tworze własne strony ale nie chce mi się siedzieć na tyle żeby stworzyć ten portal dla Agencji od podstaw z zachowaniem norm bezpieczeństwa i użyteczności, poza tym nie posiadam aż tyle czasu, na tego moda napotkałem się całkiem przypadkiem a że zaciekwaił mnie to se pomyślałem iż warto go wrzucić a tu masz babo kwiatki panel padł...
    Pozatym w owej joomli która konfiguruje pod Agencję Pracy mam: JoomGalery, KunenaForum, JoomFish, SEF Service Map, sh404SEF, i to tyle jedno co by mi się jeszcze przydało to: Content elements do Joom!Fish który pozwolił by na translację Kunena Forum...
    Ale jakoś lipnie mi to idzie bo nie mogę znaleźć tego elementu :/
    Więcej nie mam zamiaru tam pchać bo mi nie potrzeba, zależy mi na funkconalności szybkości i prostocie kożystania z portalu. Niedługo skończę wszystko wstępnie konfigurować wpadnie osoba która uzupełni to o swoją treść (ja to tylko konfiguruje) i wezmę się za tworzenie Komponentu który pozwoli zarządzać zgłoszeniami pracowników jak i pracodawców do tego jakieś formularze itp, ogólnie system tym zarządzający.
    I to tyle, myślę iż się zrozumieliśmy kolego ;)
    Jak możesz mi polecic coś jeszcze w tym temacie to z chęcią posłucham, bądź porozmawiam
    Pozdrawiam

    //przepraszam za Oftop...

  10. #9
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    rzuć okiem na:
    1. TPLancer
    2. JA Job Board
    oba komercyjne, ale warte swojej ceny
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    30-06-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Na komercje nie mam ochoty
    Znalazłem i przetestowałem JS Jobs i całkiem dobrze wygląda i się sprawuje ;)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •