Problem z top menu - user3
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Problem z top menu - user3

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    03-07-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z top menu - user3

    Witam. Mam klopot z joomla 1.5.8. Tworze poziome menu - tzw topmenu. Wczesniej nie mialem z tym kłopotu. Menu tworzylo sie pieknie na belce. Po upgradzie joomla niestety nie było wogole szablonu topmenu. Z tym akurat sobie poradzilem. Niestety jak dodaje pozycje do menu to nie pojawiaja sie one w pozycji: Menu1 | Menu 2 | Menu 3 | itd ale w pozycji listy. Zmiany w CSS niewiele daja. Niestety nie mam strony online - poki co jest na localhoscie. Szukalem na forum ale nie znalazlem solucji. Google raczej tez milczy w tym temacie ale nie szukalem we wszystkich jezykach tylko polskim, hiszpnskim i angielskim. I jeszcze jedno pytanko. dlaczego po usunieciu/edycji pliku en-GB.mod_footer.tpl.ini (piszez pamnieci wiec nazwa moze sie lekko nie zgadzac), pliku /includes/footer.php oraz pliku index.php mojego szablonu nie ma zmian w footerze? Za pomoc bede wdzieczny .

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. 1.5.8 a mamy już 1.5.12 - "turkhackery" się cieszą
    2. topmenu to ewentualnie nazwa pozycji - nie musi mieć nic wspólnego z menu, a przede wszystkim nie musi być obecna w szablonie.
    3. Co to takiego "szablon topmenu" - to znaczy, czego nie było po upgradzie?
    4. Co to znaczy, że nie pojawiają się w pozycji Menu 1 | Menu 2 | Menu 3, ale w pozycji listy (mniej więcej rozumiem, ale nie wiem, czy mniej, czy więcej, bo akurat poziome menu w Joomla od dawna można było wyświetlać właśnie w postaci listy, a w Joomla 1.5 standardowo i każde jest wyświetlane w postaci listy (chyba, że ktoś uparty zarządzi wyświetlanie w tabeli)
    5. To zależy, jakie zmiany robisz
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    03-07-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wyraze sie jasniej. Mialem wersje 1.5.8 i po upgradzie do 1.5.10 nadal została wersja 1.5.8, Przy czym caly moj serwis szlag trafil. Wiekszosc zrobilem od nowa tylko jest problem z tym menu. A nie chce instalowac komponentow do robienia drop menu (swmenufree,exmenu). Chce to zrobic z poziomu Joomla!
    Co do pkt 2 to wiem co i jak.
    Co do pkt 3 - laczy sie on z 4. Zatem przejdzmy do 4pkt, ktory jest najwiekszym problemem. Chodzi o to ze po wpisaniu w url: www.link.pl?tp=1 wyswietlaja sie pozycje modulów (chyba) I chodzi mi o to aby w pozycji user3[xhtml outline] menu wygladalo jak napisalem powyzej a nie zeby bylo lista w postaci np:
    1. Menu1
    2. menu2
    3. Menu 3 itd
    czyli <li>. Gdyz rozjezdza mi sie strona no i efekt jest niezamierzony
    Co do pkt 5. Chce usunac "Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License." i dodac inne zmienne procz %date% ktore beda sie wyswietlac w stopce. Niestety zmiany nie sa widoczne. Ale to akurat najmniejszy problem. Za sugestie dzieki

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W standardowych szablonach Joomla! masz takie menu - nie ma więc co kombinować, wystarczy skorzystać.
    Sposób wyświetlania zależy od reguł CSS w arkuszu stylów. Menu poziome często ma przyrostek klasy -nav (lub _nav), ale niekoniecznie - jeśli go nie podasz, wyświetlane jest jako zwykła lista.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    1. Mamy już J! 1.5.12.
    2. Menu poziome też może być wyświetlane w <li>. JA_purity masz za przykład - samouczek na wiki.
    3.Popatrz, co jest przypisane do pozycji stopki i... DEL.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    03-07-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    W standardowych szablonach Joomla! masz takie menu - nie ma więc co kombinować, wystarczy skorzystać.
    Sposób wyświetlania zależy od reguł CSS w arkuszu stylów. Menu poziome często ma przyrostek klasy -nav (lub _nav), ale niekoniecznie - jeśli go nie podasz, wyświetlane jest jako zwykła lista.
    Kombinowałem juz z -nav i tez nic. Siedze juz 2 dni i nic nie moge wymyslec. Nawet stworzylem swoje style i podalem parametry wyswietlania i tez nic.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    03-07-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez bazyl Zobacz wiadomość
    1. Mamy już J! 1.5.12.
    2. Menu poziome też może być wyświetlane w <li>. JA_purity masz za przykład - samouczek na wiki.
    3.Popatrz, co jest przypisane do pozycji stopki i... DEL.
    Dzieki za pomoc ale poki co chce korzystac z wersji 1.5.8. Wersja 1.5.12 to ostateczność. Samouczek przejrzalem i nic. W sensie nie pomogl zbytnio. A stopka juz nieaktualna.

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Jak Cię koledzy odwiedzą, a jeszcze Ci zeżrą pół witryny lub całą, to dotrze do Ciebie, czy 1.5.12 jest ostatecznością, czy koniecznością.
    2. W podanym odnośniku masz CSS do menu poziomego, działającego i pod 1.5 i pod 1.0
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    03-07-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    1. Jak Cię koledzy odwiedzą, a jeszcze Ci zeżrą pół witryny lub całą, to dotrze do Ciebie, czy 1.5.12 jest ostatecznością, czy koniecznością.
    2. W podanym odnośniku masz CSS do menu poziomego, działającego i pod 1.5 i pod 1.0
    W takim razie jutro /bo dzis juz pozno/ robie update do ver. 1.5.12.
    Dziekuje za linka. Przejrze tutorial i pomecze jutro joomla v.1.5.12
    Dzieki za pomoc i dobranoc.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •