Tworzyłem stronę w Joomli korzystając z movAMPa i wszystko działało pięknie. Stronę ukończyłem, więc przerzuciłem pliki na serwer. Pół sukcesu.
Teraz tak:
1. Przechodzę do panelu PHPmyadmin w movAMPie screen
2. Przechodzę do baz danych i wybieram bazę z moją stronką screen
3. Po otwarci bazy danych wybieram z menu "Eksport"... screen
4. ... i eksportuję do pliku z ustawieniami jak na załączonym obrazku screen

OK. Mam już plik "moja_baza.sql" więc biorę się za importowanie zawartości na serwer
1. Przechodzę do panelu PHPmyadmin na serwerze docelowym screen
2. Przechodzę do baz danych i wybieram bazę do której będę importować dane screen
3. Po otwarci bazy danych wybieram z menu "Import"... screen
4. i importuję bazę z wcześniej utworzonego pliku podając do niego ścieżkę i wciskając "Wykonaj" screen

Efekt końcowy? Krzaczki zamiast polskich znaków

Pomyślałem sobie - Gżegżółka XP pomoże. Odpaliłem więc Gżegżółkę XP, wrzuciłem do niej plik "moja_baza.sql" i dałem "Rozpoznanie"

Efekt? - Kodowanie: nieznane, EOL: LF (Unix)

Otworzyłem więc w/w plik w Notepad++ i zauważyłem, że kodowanie jest ustaiowne na UTF8 (bez BOM). Wybrałem więc z menu "Konwertuj na UTF8" i zapisałem plik.
Wczytałem ponownie plik w Gżegżółce i w rozpoznaniu wyszło:
Kodowanie: Unicode UTF8, EOL: LF (Unix)

Więc teoretycznie powinno być OK.
Przechodzę więc tak jak wyżej ->phpMyAdmin -> Baza danych -> Import. Wybieram przekonwertowny plik i daję "Wykonaj".
W efekcie otrzymuję taki komunikat screen

Przechodzę więc do głównej strony phpMyAdmin i na liście "System porównywań dla połączeń MYSQL" zmieniam utf8_general_ci na utf8_unicode_ci i wracam do importowania danych. W efekcie otrzymuję identyczny komunikat.

Nie wiem czego jeszcze mogę spróbować. Proszę o pomoc.