ułamki zwykłe w treści artykułu ??
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: ułamki zwykłe w treści artykułu ??

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-05-2006
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny ułamki zwykłe w treści artykułu ??

    Witam
    Czy jest możliwość lub czy jest jakiś mod do joomli aby można było w treści artykułu użyć ułamka zwykłego , nie chodzi mi tu teraz o wprowadzenie do artykułu zdjecia w którym jest ułamek zwykły tylko aby można go było użyć tak samo jak np pisanie w indexie górnym

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Są dodatkowe edytory WYSIWYG do Joomla! Pewnie niektóre ulatwiają wpisywanie takich tekstów.
    Są też dodatki do Joomla! umożliwiające np. wpisywanie równań matematycznych.
    Wszystkie znajdziesz ma http://extensions.joomla.org/ . Poprzeglądaj, wybierz ... Niektóre zaś (być może) w naszej plikowni ...

  4. #3
    Wyjadacz josh awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    B-stock :)
    Wpisy
    513
    Punkty
    86

    Domyślny

    TAKIE narzedzie powinno Ci wystarczyc do ulamkow nawet bardzo skomplikowanych

    pozdr
    pozdrawiam
    Piotr Laskowski
    JoomlaPL.com | MamboPL.com
    Joomla.PL | Joomla!, LaTeX, R project, SPSS user...

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-05-2006
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    This is a Mambot that will convert anything between {tex}{/tex} mostags into tex via Mimetex.

    Requirements (before you can use this bot):

    Mambo 4.5.1 or better (http://www.mamboforge.net)
    Mimetex binary (mimetex.cgi) uploaded to your cgi-bin (http://www.forkosh.dreamhost.com/source_mimetex.html)

    Instructions:

    1) In your Mambo Administration panel, install the mostexbot.zip file as a Mambot.
    2) Publish the mostexbot

    And you are set to add TEX to your Mambo content items.

    Some people might have one small issue: on line 29 of mostexbot.php, you may need to manually
    set the path to the cgi-bin.
    Tak wygląda instalka tego boota , wszystko wyglądało by fajnie oprócz tego punktu który jest pogrubiony.Nie mam pojęcia jak stworzyć ten plik pod windowsem mimetex.cgi a następnie nie wiem gdzie utworzyć folder cgi-bin

    Pozdrawiam

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-05-2006
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czy komuś udało sie uruchomić tego bota na joomli i jeśli tak to czy musiał on kompilować źródła w takiej samej wersji linuxa jaka jest na serwerze ,
    Może ktoś ma już skompilowane źródła dla serwera ovh free60 .

    pozdrawiam i prosze pomóżcie Mi

  7. #6
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    to na serwerze musi byc i raczej niedostepne dla userow, poprosic administracje zeby to zainstalowali (Mimetex)
    Joomla w zakresie wlasnego kodu i rozszerzen nie uzywa wlasnych rozwiazan tego typu a jedynie korzysta z ogolnodostepnych i co za tym idzie popularnych modulow i bibliotek serwera, w zwiazku z tym takie rzeczy jak kompresja gzip, optymalizacja zend, przetwarzanie grafik GD2, czy mimetex musza byc zainstalowane w "systemie operacyjnym" ktorym dla joomla jest srodowisko serwera.
    Nie spodziewam sie zeby darmowy serwer na zyczenie usera cos doinstalowywal ale zapytac zawsze mozna.

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-05-2006
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok zapytam mam nadzieję ze mi pomogą a czy istnieje jakiś serwer darmowy co pozwala hostowac tego typu rzeczy coś podobnego jak np serwery który przetrzymują zdjęcia czy pliki jak rapidshare

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •