Dodawanie danych do wykresów
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Dodawanie danych do wykresów

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    06-07-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Dodawanie danych do wykresów

    Witam!

    Chciałbym prosić Was o poradę. Chcę na www dodać możliwość wrzucania danych do bazy (chcę później generować wykresy liniowe). Szukałem w archiwum, jak i również w joomli extensions - ale nie wychodzi mi coś.

    Mam przed sobą ksera wykresów liniowych i chciałbym żeby to było widać na www, czyli trzeba to wrzucić do bazy. Jeszcze nie wiem jakby to miało wyglądać, ale początkowo myślałem żeby zrobić taką sztuczną tabelke gdzie w kolumnach będą dane w Hz, a w wierszach dB i wtedy nanosiłbym pkty myszką klikając w odpowiednie współrzędne. Danych jest trochę i nie wiem czy szybciej będzie właśnie mieć taki szablon tabelki i w nim klikać czy mieć tabelke z polami wejściowymi InputBox. Dane są w postaci takiej: np na 125KHz jest np 50 dB itd.


    Jest szansa zrobienia czegoś takiego? Jak to widzicie?


    Pozdrawiam Paulking

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    bez dobrego gotowca moim zdaniem to masakra, poniewaz dla joomla nie istnieje:
    1. interfejs graficzny zrzucajacy wspolrzedne klikniecia myszy z obszaru do cyferek
    2. komponent pozwalajacy na swobodne operacje tabelaryczne z wykorzystaniem bazy danych
    3. polaczenie tych 2 mozliwosci rowniez
    z istniejacego supportu dla wykresow jest takie cos:
    http://extensions.joomla.org/compone...385/Itemid,35/
    i tu wiecej
    http://www.hotscripts.com/PHP/Script...rts/index.html
    tylko nie pytaj mnie jak sie tego uzywa ;)

    wiedziony pasmem wlasnych proznych poszukiwan roznych rozwiazan radzilbym:
    • albo poszukac jakiegos niezaleznego od joomla skryptu php ktory mialby wymagane funkcje
    • albo uzyc niezbyt bajernego moze ale dosc pewnego rozwiazania jakim jest excel i spod niego generowac pdfy, zaleta jest to ze pdf to standard ktory kazdy moze obejrzec i pobrac z czym bedzie klopot w innych wypadkach ... no i fakt posiadania zrodla w excelu tez zasluguje na uwage bo mozna to potem skonwertowac na dowolny standard bazodanowy i uzywac w innych miejscach
    chyba ze znajdziesz jakies genialne narzedzie to sie pochwal ;)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    06-07-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    No to rzeczywiście niezbyt prosta sprawa, a dałoby się podpiąć jave? Bo innym pomysłem jest zrobienie aplikacji jako jnlp i podpięcie pod portal. Wtedy ta aplikacja by automatycznie wrzucała dane do bazy. Mając już te dane w bazie, po prostu wyświetlałbym wyniki w postaci wykresów. Chodzi też o to że chcę zrobić statystyki z tych tabel (średnia itd). Excell/PDF odpada, bo dane mają być w bazie żeby móc później robić statystyki.

    Dziękuję za odpowiedź, zastanowię się nad wszystkimi możliwościami które mi podesłałeś w poprzednim wątku. Temat jest dosyć ciekawy i dlatego myślałem żeby to zrobić jako prace dyplomową, ale jeszcze nie rozmawiałem o tym z prowadzącym.


    Pozdrawiam Paulking

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •