joomfish zmiana wesji językowej strony
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 19

Temat: joomfish zmiana wesji językowej strony

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    30-06-2009
    Wpisy
    133
    Punkty
    11

    Domyślny joomfish zmiana wesji językowej strony

    Witam, "walczę" z joomlą i jest super ale przy tworzeniu strony z użyciem komponętu joomfish nie potrafie dojść jak przełanczać serwis na wersje dajmy na to poską, angielska lub hiszpańską , czy na stronie startowej w języku głównym dodać menu wybierz jezyk ? Ktoś z was ćwiczył ten temat? jak to rozwiązać?pozdrawiam , joomolek.:confused:

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz indego awatar
    Dołączył
    13-04-2009
    Wpisy
    87
    Punkty
    24

    Domyślny

    musisz doinstalować dodatkowe języki (standardowo masz angielski i jesli zainstalowales to masz tez polski), opublikować je w komponencie jomfish, włączyć moduł jflanguageselection w dowolnym miejscu na stronie, w tym module wybierasz czy zmiana jezyków ma byc na zasadzie małych flag lub listy

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    30-06-2009
    Wpisy
    133
    Punkty
    11

    Domyślny joomfish lokalizacja modułu

    Witam, na wstępie dzięki za pomoc. Mam problem z umieszceniem modułu joomfish na samej górze strony i powiem szczerze obleciałem chyba wszystkie opcje umieszcenia modułu - i left i user, itd.... a ja chciałbym aby napis Wybierz język ikonki flag umieścić nad wszystkim w prawym górnym rogu strony czyli tam umieścićcały moduł,i nie potafię.... pozdrawiam joomolek:mad:

  5. #4
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    @joomolek najprawdopodobniej nie masz w swoim szablonie pozycji modułu w odpowiednim miejscu. Podaj nazwę szablonu lub link do niego to cos postaram się na to zaradzić.
    Pozdrawiam

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    24-05-2009
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam ten sam problem. Możliwe ze tak jest jak napisałeś wojsmol ale co w takim razie moge zrobić aby zachować ustawienia strony takie jakie są a przycisk zmiany języka umieścić w prawym górnym rogu obok menu?. Adres strony www.daniel.prajzner.pl

  7. #6
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    @ogi rzeczywiście nie masz pozycji modułu po prawej stronie na górze obok menu, widać to po wejściu na ten adres. Aby dodać tam pozycję modułu musisz przerobić index.php swojego jak mniemam autorskiego szablonu umieszczając w odpowiednim miejscu taki zapis:
    Kod PHP:
    <jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" /> 
    Parametr style możesz zmienić zgodnie z tym artykułem. Może się też okazać konieczna zmiana arkusza CSS szablonu.
    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez wojsmol : 25-07-2009 16:54

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    24-05-2009
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    wielkie dzięki dodałem ten moduł i wszystko działa ) Dzięki za pomoc i pozdrawiam

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    08-07-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Szukam informacji w sieci lecz nie mogę znaleźć instrukcji, jak ustawić wybór języka na wejściu na stronę, mianowicie, marzy mi się takie coś, aby osoba która chce odwiedzić mą stronę pierwsy raz została powitana czarnym ekranem, na którym będą znajdowały się dwie flagi. Następnie po kliknięciu na jedną z nich strona załaduje się w odpowiednim języku.

  10. #9
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    spróbuj wykorzystać jakiś moduł wyskakujących okienek.
    podmień obraz tła albo kod hex # koloru tła na bardzo ciemny a w moduł załaduj obrazki z podlinkowaniem do strony głównej
    http://strona.com/index.php?lang=pl/
    http://strona.com/index.php/?lang=en/
    itd ...
    okienko musi wyskakiwać tylko raz na daną sesję! ale to pewnie jest w ustawieniach, a jesli nie pewnie łatwo przerobić.

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    08-07-2009
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź. Nie mogę wymyślić jaki moduł mógłbym do tego dopasować, gdyż zależy mi, aby na stronie startowej z wyborem języka, było dość duże zdjęcie, wraz z krótkim opisem i do tego te dwie flagi. W innym temacie wyczytałem, że można to zrobić w ten sposób, że do samej strony startowej, należy ustawić inny motyw niż do reszty, a problem zaś w tym, że mam zbyt małe umiejętności aby to połączyć w całość.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •