problem z modułem SlideShow
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: problem z modułem SlideShow

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-07-2009
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny problem z modułem SlideShow

    Witajcie
    Mam pewien problem, szukałem po różnych forach, przeglądałem porady autora modułu i nic, nie mam pojęcia jak ten problem rozwiązać.
    Korzystam z templatka "Grassy" z funky-vision.de - taki templatek pod strony piłkarskie (może ktoś kojarzy).
    Problem mój polega na tym, że chciałem na stronie głównej zrobić taki bajer, że artykuły ze strony głównej będą się wyświetlały w skróconej wersji na górze stronki we flashu, tak jak w wielu portalach to bywa.
    Ściągnąłem więc moduł SlideShow (http://extensions.joomla.org/extensi...w/8710/details)
    Zainstalowałem go i właśnie mam z nim pewien problem. Nie potrafię zrobić tak, żeby było nad artykułami na stronie startowej.
    Próbowałem już wszystkich Pozycji i w żadnej nie znajduje się tam gdzie bym chciał.
    W tej domyślnej skórce Joomli jest to pozycja "hornav", w tej mojej niestety nie mogę znaleźć i nie wiem jak taki efekt uzyskać :/
    Mam jeszcze drugi problem, niezwiązany z tym modułem, ale napisze tutaj żeby nie zaśmiecać forum. Mianowicie chciałem aby na str. głownej znajdowała się tylko cześć artykułu a reszta była dostępna po kliknięciu w coś typu "czytaj dalej". Kiedy jednak pisze artykuł i pod edytorem jest przycisk "Więcej" to nie pojawia się kolejne pole do rozszerzenia treści artykułu, tylko wychodzi mi wszystko do Panelu kontrolnego. Efekt jest taki, że nie mogę używać funkcji "Czytaj więcej". Czy do tego potrzebny jest jakiś moduł czy coś popsułem ?
    I proszę - nie najeżdżajcie na mnie bo jestem początkującym, a szukałem już rozwiązań i nic nie znalazłem.
    Pozdrawiam i z góry dziękuje !

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    I pierwszy i drugi "problem' ma swoje źródło w nieznajomości podstaw Joomla!
    1. Żeby umieścić moduł w jakiejś pozycji na stronie, ta pozycja musi istnieć w szablonie. Jeśli takiej pozycji, jak potrzebujesz, nie ma, trzeba ją sobie dorobić. Jak - objaśnione w materiałach o budowie szablonów.
    2. Kiedy naciskasz przycisk "Więcej", to coś się jednak pojawia. Jeśli nie rozumiesz, co i po co, to najwyższa pora przynajmniej przejrzeć objaśnienia na stronach pomocy: http://wiki.joomla.pl/Ekrany_pomocy
    3. Śmieceniem na forum jest umieszczanie w jednej wiadomości różnych tematów albo powtarzanie tematów, a nie zakładanie nowych.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-07-2009
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    Heh ... wiedziałem ...
    Jeśli mam być szczery - korzystałem już z kilku CMS, korzystałem z różnych systemów i w każdym przypadku korzystałem z pomocy na forum.
    I niestety muszę przyznać - nie macie tutaj żadnej tolerancji dla początkujących. Wszędzie nawet jak ktoś głupie pytania zadaje to ludzie starają mu się pomóc, a tutaj w wielu tematach początkujących userów się po prostu gnoi i w ogóle nie pomaga. Admini myślą, że pozjadali wszystkie rozumy. Szkoda bo myślałem że z Joomlą będzie się fajnie pracować ...

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A gdzie zostałeś - jak piszesz - "zgnojony"?
    W obu sprawach dostałeś odpowiedź!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-07-2009
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie bezprośrednio, ale przeglądałem wiele tematów i w wielu właśnie początkujący dostają tekst typu "nie znasz podstaw" itp itd, człowiekowi się od razu odechciewa szukać, przeglądać i używać Joomli, sorry ale tak właśnie jest !

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Rację przyznam Ci wówczas, jeśli pokażesz CMS do którego masz udostępnionych w systemie pomocy - tak jak do Joomla! - setki materiałów.
    A to, że nie chce Ci się szukać, czytać, korzystać - to już, niestety, Twój wybór - na dodatek wyraz lekceważenia zasad korzystania z cudzej pomocy!
    Chętnie przeprowadzę babcię przez ulicę, ale dlaczego miałbym przeprowadzać młodego i zdrowego byczka?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-07-2009
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sorry szanowny Adminie, ale czytam różne artykuły w wiki odnośnie szablonów do 1.5, ale nadal nie wiem co mam zrobić żeby moduł o którym pisałem wcześniej znalazł się tam gdzie bym tego chcial !

  9. #8
    Przeglądacz indego awatar
    Dołączył
    13-04-2009
    Wpisy
    87
    Punkty
    24

    Domyślny

    Utwórz mi jakies konto na swojej joomli i przeslij adres login i haslo, wowczas postaram Ci sie pomóc. moje gg 4441684

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Podaj adres do strony i wrzuć tutaj kod pliku index.php Twojego szablonu (wystarczy sama sekcja body)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-07-2009
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    index.php wyglada mniej wiecej tak, ze sa same cyferki, nie wiem czy to normalne ...
    nawet mi sie do Odpowiedzi nie miesci zawartosc index.php

    a strona http://joomla.lazowianka.info

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •