Początek końca IE6? - Strona 2
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 41

Temat: Początek końca IE6?

  1. #11

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    W porozumieniu z właścicielami witryn, którymi administruje będę sukcesywnie wyłączał możliwość wchodzenia na witrynę przy pomocy IE6 ..

    przeraża mnie natomiast udział procentowy wskazujący na użytkowników IE6 jednej z wielkich witryn (dane GA) .. 30%!!!

    czas na zmiany Panowie ...

  4. #13
    Wiarus KYCu awatar
    Dołączył
    23-01-2008
    Skąd
    lubelszczyzna
    Wpisy
    1 200
    Punkty
    45

    Domyślny

    Tak jest! Zacznijmy rewolucję sierpniową! No bo kto, jak nie my?
    Pozdrawiam, Piotrek
    ---------------------------------------
    Strony www Kraków | Lublin | Zamość

  5. #14
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Przygotowałem polski język do dodatku "iewarning"

    tak wygląda to w akcji :

    Załączone pliki Załączone pliki

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pisałem to już w innym miejscu:
    Owszem - akcje popularyzujące przeglądarki zgodne ze standardami są potrzebne i pożyteczne. Jednakże prowadząc takie akcje czy uczestnicząc w nich, warto pamiętać że:
    a) to w interesie wydawców i twórców witryn internetowych leży dotarcie do odbiorców - "klient nasz pan!", a nie odwrotnie,
    b) ogromna rzesza użytkowników Internetu korzysta z niego na sprzęcie firmy czy instytucji, w której pracują, a tam instalacją oprogramowania rządzą administratorzy,
    c) wśród tej rzeszy jest rzesza takich, którzy wciąż korzystają z przedpotopowych komputerów z przedpotopowym oprogramowaniem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    to w interesie wydawców i twórców witryn internetowych leży dotarcie do odbiorców - "klient nasz pan!", a nie odwrotnie,
    można to porównać do akcji "rzuć palenie" ... jak ktoś mi tylko gada za uchem to go ignoruję a jak notorycznie wygania mnie z papierosem na korytarz, wyciąga mi go z ust jak chcę zapalić lub chowa je przede mną .. efekt jest o niebo lepszy
    b) ogromna rzesza użytkowników Internetu korzysta z niego na sprzęcie firmy czy instytucji, w której pracują, a tam instalacją oprogramowania rządzą administratorzy,
    tak się składa, że zajmowałem się administracją sieciami i komputerami w firmach i wiem jak to wygląda .. Najprościej oczywiście nie robić nic. Użytkownik, który nie będzie miał możliwości otworzenia jakiejś strony tylko przez to że ( o zgrozo ) Administrator nie dba o bezpieczeństwo w podstawowym stopniu jakim jest aktualizacja przeglądarki szybko przymusi go do takich pozytywnych zmian.
    c) wśród tej rzeszy jest rzesza takich, którzy wciąż korzystają z przedpotopowych komputerów z przedpotopowym oprogramowaniem.
    Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaktualizować przeglądarkę lub zainstalować inną ..

    @Zwiastun nie przekonasz mnie do wyższości dalszego wspierania IE6, który powinien przestać istnieć ... Oczywiście każdy może mieć inny pogląd na ten sam temat, co szanuję ...

  8. #17
    Wiarus KYCu awatar
    Dołączył
    23-01-2008
    Skąd
    lubelszczyzna
    Wpisy
    1 200
    Punkty
    45

    Domyślny

    to w interesie wydawców i twórców witryn internetowych leży dotarcie do odbiorców - "klient nasz pan!", a nie odwrotnie,
    Pielęgniarki mogą strajkować, to czemu Twórcy witryn nie? dlaczego przedpotopowe przeglądarki muszą nam utrudniać życie a na zakodowanie witryny pod IE6 musimy poświęcać dodatkowe minuty/godziny/dni a oczy i kręgosłupy na loterii nie zostały wygrane!
    Pozdrawiam, Piotrek
    ---------------------------------------
    Strony www Kraków | Lublin | Zamość

  9. #18
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ja nie palę, a Ty? Przemówiły do Cię rozliczne metody?

    Decyzję o tym, czy i w jakim stopniu dostosowywać kod strony do obsługi w starszych przeglądarkach należy do wydawcy witryny i projektanta. Nikt dziś nie zamartwia się dostosowaniem stron do przeglądarek pierwszej generacji, nieobsługujących CSS. Za rok, dwa albo i trzy o IE6 też już niewielu będzie pamiętać. Póki jednak co, przeglądarka jest używana wcale nierzadko i lekceważenie dziwactw tej przeglądarki przez projektantów witryn jest co najwyżej wyrazem nieprofesjonalizmu. Niczym więcej!

    Gdy muzyk jest "dd", to mu skrzypce nie pasują.
    Co innego promować nowoczesne rozwiązania, co innego wymuszać ich stosowanie!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #19
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    @zwiastun czy Google też uważasz za amatora ?

    http://www.pcworld.pl/news/347713/Yo...okuje.IE6.html

  11. #20
    Wiarus KYCu awatar
    Dołączył
    23-01-2008
    Skąd
    lubelszczyzna
    Wpisy
    1 200
    Punkty
    45

    Domyślny

    Co innego promować nowoczesne rozwiązania, co innego wymuszać ich stosowanie!
    @Zwiastunie, nic na siłę, tak? ;)
    http://biznes.interia.pl/news/wylacz...2013-r,1261002

    Wracając do tematu. A kim jest człowiek, który używa IE6, lub kim jest wać pan administrator sieci w jakimś urzędzie, który jest profesjonalistą a każe używać IE6? i płacą mu jeszcze za to!

    @zwiastun czy Google też uważasz za amatora ?

    http://www.pcworld.pl/news/347713/Yo...okuje.IE6.html
    @trzepiz, no tutaj się zgodzę aczkolwiek myślę, że to wszystko dlatego, że Google i M$ od zawsze konkurują
    Pozdrawiam, Piotrek
    ---------------------------------------
    Strony www Kraków | Lublin | Zamość

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •