Wyświetlanie modułu - Strona 2
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 44

Temat: Wyświetlanie modułu

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-01-2009
    Wpisy
    20
    Punkty
    15

    Domyślny

    Przeczytaj jeszcze raz uważnie co napisałem, bo napisałem poprawnie.

    Chcę by wyświetlał się tylko na stronie głównej (u mnie jest nią kategoria aktualności) natomiast na żadnej innej stronie nie może się wyświetlać.

    Napisałem sobie prosty warunek spełniający tylko to założenie, że wyświetla się tylko w kategorii aktualności, ale jak klikam w artykuł w tym dziale to dalej zostaje ten moduł zamiast zniknąć.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec malkowitch awatar
    Dołączył
    26-02-2008
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    500
    Punkty
    96

    Domyślny

    tak byś chciał :"by moduł galerii był wyświetlany TYLKO i wyłącznie na stronie głównej"

    tak jest: "W skrócie działa tylko w kategorii aktualności ale już w samych artykułach tej kategorii i innych jest wyłączony.
    "

    Dla mnie to jest to samo chyba, że pominąłeś jakieś informacje lub jesteś na bakier z logiką.

    Po drugie kategorią nie może być stroną główną bo jest to element com_content a nie com_frontpage (chyba, ze tu też coś poplątałeś)

    To trzecie warunek który napisałem do się i do tego zastosować i u Ciebie. Wystarczyło by trochę pomyśleć:

    Kod PHP:
     <?php if( JRequest::GetVar("option")=='com_frontpage' ): ?>
          <jdoc:include type="module" name="nazwa pozycji" />
    <?php endif; ?>

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-01-2009
    Wpisy
    20
    Punkty
    15

    Domyślny

    Ok. Dzięki za pomoc. Zaraz sprawdzę.

    Ja mam na stronie frontowej ustawioną kategorię aktualności tzn po wpisaniu adresu strony ta kategoria się wyświetla, mam nadzieję, że to zadziała.

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-09-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam, normalnie staram się zawsze sam dojść do rozwiązania problemu i najczęściej się to udaje tym razem chyba muszę dać za wygraną, mimo że czuje że rozwiązanie jest dosyć proste, ten temat i porady powinny pomóc jednak coś robię nie tak.

    Chodzi o to że robię stronę, w której część modułów związana ogólnie z wyszukiwaniem musi mieć zaznaczoną opcję "Przypisanie menu:wszystkie", gdyż w przeciwnym wypadku znikają w wynikach wyszukiwania. Wszystkie te moduły znajdują się w prawej kolumnie templatki. Na stronie chcę zainstalować forum (com_kunena), które dobrze wygląda gdy jest na całej szerokości, a niezbyt dobrze gdy pojawiają się moduły w prawej kolumnie. Najlepszą opcją byłoby gdybym wpisał instrukcję warunkową wyłączającą całą pozycję modułów po wybraniu com_kunena, tylko nie wiem jak, próbowałem przerobić jakoś powyższe porady, ale nie daje to rezultatów.

    Kod odpowiedzialny za wyświetlanie tej pozycji w templatce wyglada tak

    Kod PHP:
    <?php if ($this->countModules('column') && $column_position == "right") : ?>
                           <div id="right" style="width: <?php echo $column_width?>px;">
                               <jdoc:include type="modules" name="column" style="custom"/>
                           </div>
                    <?php endif; ?>
    Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc i podać jakiego w tym wypadku dokonać wpisu, aby po wejściu na forum cała pozycja modułów znikała?

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. A która to wyszukiwarka obsługuje przeszukiwanie modułów? Przecież moduły (poza b. nielicznymi wyjątkami) nie mają własnych treści, pobierają je czy to z komponentów czy to z innych źródeł.
    2. Forum Kunena przypisz do innego szablonu (lub do kopii szablonu), w którym nie będzie żadnych pozycji modułów
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-09-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmm faktycznie o taki rozwiązaniu nie pomyślałem, tak to jest jak się człowiek jakiejś myśli uczepi... Dzięki, popróbuje gdy już wszystko skonfiguruje...

    Chodziło oczywiście o fakt, że gdy klika się "wyszukaj" w module, to w wynikach wyszukiwania, jeżeli nie jest on przypisany do wszystkich pozycji menu, moduł znika co utrudnia ponowne wyszukiwanie.

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Tobie chodzi o moduł wyszukiwarki? Umieść go w miejscu, w którym nie będzie znikał (np. obszar nagłówka!) lub dodaj jako pozycję menu!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-09-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Normalnie tak bym zrobił, ale to wyszukiwarka (a nawet dwie) do komponentu z listami wyboru według różnych parametrów. Opcja z kopią szablonu zdaje się być najlepszą skoro nie wchodzi w grę opcja ze znikającą pozycją modułów.

  10. #19
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 250
    Punkty
    303

    Domyślny

    Czy ktoś może mi pomóc i podać jak brzmiałby warunek dla wyświetlania modułu A dla zarejestrowanych w innym przypadku modułu B?

  11. #20
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Może chodzi o coś takiego ? np. tutaj http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=28194

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •