problem z JCE czy z Firefoxem? - wklejanie artykułów z Worda do JCE w Firefoxie
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: problem z JCE czy z Firefoxem? - wklejanie artykułów z Worda do JCE w Firefoxie

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-11-2008
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny problem z JCE czy z Firefoxem? - wklejanie artykułów z Worda do JCE w Firefoxie

    Nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam ten temat, bo nie mogę zlokalizować, czego to jest błąd.
    Otóż przy wklejaniu artykułów z Worda do edytora JCE w Firefoxie (Zaplecze Joomla otwarte w Firefoxie) artykuły z frontendu nie wyświetlają się w IE6 i IE7, natomiast wyświetlają się w Firefoxie.
    W IE6 i 7 wyświetla się jedynie tytuł, natomiast treść artykułu jest pusta. Zobaczyłem w kod artykułu i jest tam masę jakiegoś kodu (fragment zamieszczony poniżej), przed właściwym artykułem, po wywaleniu którego strona już w IE 6 i 7 wyświetla się poprawnie. Jeżeli artykuł z Worda wklejam w JCE, w zapleczu otwartym w IE6/7 (a nie w Firefoxie) to wszystko jest w porządku i tego kodu nie ma i artykuł wyświetla się poprawnie.
    Domyślam się że przy wklajaniu z Worda do JCE w Firefoxie, Firefox jakoś może coś źle odczytywać. Czy jest na to jakiś sposób czy jak wklejam artykuły z Worda to jestem skazany na korzystanie na Zapleczu z IE.

    Zaznaczam że problem występuje zarówno w momencie gdy korzystam z opcji edytora JCE - "wklej z worda", jak i bez tej opcji.

    Kod:
      
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
    <meta name="ProgId" content="Word.Document" />
    <meta name="Generator" content="Microsoft Word 11" />
    <meta name="Originator" content="Microsoft Word 11" />
    <!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning /> <w:ValidateAgainstSchemas /> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables /> <w:SnapToGridInCell /> <w:WrapTextWithPunct /> <w:UseAsianBreakRules /> <w:DontGrowAutofit /> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]-->
    <style><!--
    &lt;! 
     /* Font Definitions */
     @font-face
          {font-family:Verdana;
          panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4;
          mso-font-charset:238;
          mso-generic-font-family:swiss;
          mso-font-pitch:variable;
          mso-font-signature:536871559 0 0 0 415 0;}
    
    ...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    laik... przecież to podstawy!

    a nie uczyli cię że najpierw się wkleja do notatnika, aby pozbyć się tony znaczników z worda, a potem do CMS.
    żaden edytor nie daje mu ostatecznie rady.

    z tego co pamiętam word produkuje 7 stron A4 znaczników!!
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-11-2008
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    laik... przecież to podstawy!

    a nie uczyli cię że najpierw się wkleja do notatnika, aby pozbyć się tony znaczników z worda, a potem do CMS.
    żaden edytor nie daje mu ostatecznie rady.

    z tego co pamiętam word produkuje 7 stron A4 znaczników!!
    Pytanie tylko po co jest opcja "Wklej z Worda" w edytorze JCE skoro, jak to ująłeś, są to "podstawy" i wszyscy wiedzą, że trzeba najpierw wklejać do notatnika.
    Jeśli mam być szczery to osobiście też to radziłem użytkownikom, jednak nie wszystkim się chce jeszcze raz wszystko formatować w edytorze Joomlowym.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Samo użycie opcji Wklej z Worda nie wystarczy. Trzeba jeszcze dobrze skonfigurować edytor.
    2. Nawet, jeśli jest wszystko dobrze skonfigurowane, to - każda pani Zosia, niekoniecznie informatyk - potrafi zrozumieć, że ma do czynienia z narzędziem, którego celem jest wykorzystanie pewnego dziadostwa w lepszym celu, ale tak, jak z bylejakiej zupy nie da się zrobić smacznego dania, tak z dziełem niewątpliwie genialnych informatyków z Redmond nie zawsze są w stanie sobie poradzić najdoskonalsze, a co dopiero proste narzędzia.
    I to, Szanowny Panie, są podstawy, których pani Zosia rozumieć nie musi (ale rozumie), a administratorom witryn publicznie na forum tłumaczyć za bardzo już nie wypada.Ale "nie bój nic", jak mawiają u nas. Jakiś czas temu straciłem sporo zdrowia (czyt. nerwów), tłumacząc wybitnemu kwalifikowanemu informatykowi po studiach na urzędowym etacie, że ta funkcja nie jest wytrychem. I też nie potrafił zrozumieć.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •