Edytor TinyMCE 2.0 w 1.5.13
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 31

Temat: Edytor TinyMCE 2.0 w 1.5.13

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-01-2009
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    95
    Punkty
    10

    Domyślny Edytor TinyMCE 2.0 w 1.5.13

    Witam,

    Zaktualizowałem serwis do 1.5.13. Niestety zarówno w istniejącym serwisie jak i zupełnie "czystej" joomli, jest problem z edytorem. Nawet jeśli ustawi się oblewanie grafiki tekstem (np. wyrównanie grafiki do lewej), to po zapisaniu te ustawienia nie są honorowane. Dodatkowo w istniejącym serwisie w każdym nowym artykule kursor jest wyśrodkowany (trzeba więc kliknąć ikonę wyrównania do lewej), tekst nie jest zawijany, więc trzeba przewijać go poziomo. Słowem koszmar. Jak ten problem rozwiązać?

    Z góry dziękuję za informacje!
    Zbigniew Szalbot

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Posprawdzaj ustawienia edytora i zapisz je ponownie. Doszła nowa opcja (trzeci rodzaj trybu pracy oprócz podstawowego i rozszerzonego - i ten zwykle wybieramy). Ponadto wyłącz czyszczenie kodu przy zapisywaniu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-01-2009
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    95
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Posprawdzaj ustawienia edytora i zapisz je ponownie. Doszła nowa opcja (trzeci rodzaj trybu pracy oprócz podstawowego i rozszerzonego - i ten zwykle wybieramy). Ponadto wyłącz czyszczenie kodu przy zapisywaniu.
    Zwiastun rules! Dziękuję!
    Zbigniew Szalbot

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-07-2009
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam jeszcze jedną usterkę edytora. A mianowicie chodzi o to, że nie działa przycisk WIĘCEJ... a adresem z pod tego przycisku jest: http://www.adrestwojejstrony.pl/administrator/#

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-01-2009
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    95
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez micsto Zobacz wiadomość
    Mam jeszcze jedną usterkę edytora. A mianowicie chodzi o to, że nie działa przycisk WIĘCEJ... a adresem z pod tego przycisku jest: http://www.adrestwojejstrony.pl/administrator/#
    Ja też mam jeszcze kłopot z tym edytorem. W wersji 1.5.11 była możliwość wyboru kroju czcionki i w ogóle edytor miał mnóstwo opcji. Teraz jest tak, że Simple to ma kilka funkcji, Advanced sporo, a Extended kompletnie nic. W żadnym nie widzę możliwości wyboru kroju czcionki. Czy to normalne? Dziękuję za informację!
    Zbigniew Szalbot

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-01-2009
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    95
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zszalbot Zobacz wiadomość
    Ja też mam jeszcze kłopot z tym edytorem. W wersji 1.5.11 była możliwość wyboru kroju czcionki i w ogóle edytor miał mnóstwo opcji. Teraz jest tak, że Simple to ma kilka funkcji, Advanced sporo, a Extended kompletnie nic. W żadnym nie widzę możliwości wyboru kroju czcionki. Czy to normalne? Dziękuję za informację!
    Już chyba wiem w czym problem. Na zapleczu miałem ustawiony język polski, ale chyba nie zaktualizowałem plików językowych. I coś się pomieszało. Po zmianie języka zaplecza na angielski, edytorek wygląda inaczej.
    Zbigniew Szalbot

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-07-2009
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zszalbot Zobacz wiadomość
    Już chyba wiem w czym problem. Na zapleczu miałem ustawiony język polski, ale chyba nie zaktualizowałem plików językowych. I coś się pomieszało. Po zmianie języka zaplecza na angielski, edytorek wygląda inaczej.
    Wyglądać to on sobie może jak czarownica. Najważniejsze jest to by wszystko elegancko chodziło. Bo jakoś nie bawi mnie wklejanie: <hr id="system-readmore" /> dla tych, którzy nie wiedzą to odpowiada to za podzielenie newsa bądź artykułu.

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Panowie, prosim piyknie - pooglądajta, co macie! Edytor został unowocześniony wcześniej - w aktualizacji do Joomla 1.5.12. A ostatniej aktualizacjiJoomla poprawiono tylko usterki (i dodano nowe )
    I owszem, aktualizacja jeszcze całkiem na dobre mu nie wyszła, ale akurat nie w miejscach o których piszecie. Wszystkie te elementy działają poprawnie.Trzeba tylko skonfigurować edytor. Język polski również testowany był bardzo dokładnie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-01-2009
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    95
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Panowie, prosim piyknie - pooglądajta, co macie! Edytor został unowocześniony wcześniej - w aktualizacji do Joomla 1.5.12. A ostatniej aktualizacjiJoomla poprawiono tylko usterki (i dodano nowe )
    I owszem, aktualizacja jeszcze całkiem na dobre mu nie wyszła, ale akurat nie w miejscach o których piszecie. Wszystkie te elementy działają poprawnie.Trzeba tylko skonfigurować edytor. Język polski również testowany był bardzo dokładnie.
    Zgadza się, ale zauważam takie sprawy:

    1/ Pomimo wgrania polskich plików językowych, po przełączeniu zaplecza na język polski, edytor się sypie. Extended wyświetlany jest tak jakby nie było żadnego edytora WYSWIG. Zaplecze w języku angielskim sprawia, że edytor ma tryb Extended.

    2/ Kursor w nowym tekście zawsze wyświetlany jest jako wyśrodkowany, a nie wyrównany do lewej krawędzi.

    3/ Wklejanie tekstu do artykułów nie powoduje ich zawijania w edytorze. Przez to konieczne jest korzystanie z poziomego suwaka, by przewijać tekst. Na dłuższą metę tak się nie da pracować.

    Co może być przyczyną takiego zachowania? Dodam, że naprawdę przeklikałem wszystkie opcje tego dodatku i jakoś nie udało mi się tych usterek zlikwidować. Byłbym wdzięczny za sugestie, bo w przeciwnym razie będę musiał wrócić do 1.5.11, czego bardzo nie chciałbym ze względów na bezpieczeństwo serwisów. Dziękuję!
    Zbigniew Szalbot

  11. #10

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •