Edytor TinyMCE 2.0 w 1.5.13 - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 31

Temat: Edytor TinyMCE 2.0 w 1.5.13

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-07-2009
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pomoże mi ktoś uruchomić przycisk więcej?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    31-07-2009
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny mirek

    trzeba zaktualizować do wersji 1.5.14 wyszła dzisiaj i zrobić to co napisał zwiastun czyli Posprawdzaj ustawienia edytora i zapisz je ponownie. Doszła nowa opcja (trzeci rodzaj trybu pracy oprócz podstawowego i rozszerzonego - i ten zwykle wybieramy). Ponadto wyłącz czyszczenie kodu przy zapisywaniu.

  4. #13
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2007
    Wpisy
    102
    Punkty
    11

    Domyślny

    Przyczyną wielu problemów może być język polski w TinyMce u mnie po ponownym pobraniu i wgraniu języka z zasobów Polskiego Centrum Joomla problemu ustały. Mylące dla wielu może być także tryb pracy jest trzy tryby Prosty Rozszerzony i Rozszerzone i tu może tkwić pułapka dla wielu początkujących mających problemy z poprawnym działanie edytora różnica miedzy Rozszerzony i Rozszerzone w znaczeniu jest niewielka a w działaniu edytora znaczna

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-01-2009
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    95
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez benio07 Zobacz wiadomość
    Przyczyną wielu problemów może być język polski w TinyMce u mnie po ponownym pobraniu i wgraniu języka z zasobów Polskiego Centrum Joomla problemu ustały. Mylące dla wielu może być także tryb pracy jest trzy tryby Prosty Rozszerzony i Rozszerzone i tu może tkwić pułapka dla wielu początkujących mających problemy z poprawnym działanie edytora różnica miedzy Rozszerzony i Rozszerzone w znaczeniu jest niewielka a w działaniu edytora znaczna
    Nie wiem dlaczego u mnie wgranie aktualnych plików językowych nic nie daje. Dla pewności przekopiowałem całą joomlę 1.5.14, potem pliki językowe. Nadal mam dwa problemy, z którymi nie mogę sobie poradzić.

    FireFox i Chrome
    1/ Domyślnie kursor jest wyśrodkowany.
    2/ Wklejany tekst nie jest zawijany wzdłuż prawej krawędzi edytora.

    IE
    1/ Domyślnie kursor jest wyśrodkowany i nie można go wyrównać do lewej krawędzi.
    2/ Wklejany tekst jest poprawnie zawijany.

    Czy ktoś miałby jakieś sugestie? Bo ja naprawdę już wymiękam.
    Zbigniew Szalbot

  6. #15
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    też miałem z tym edytorem problemy; wgrałem foldery plugins/editors od poprzedniej wersji i mam spokój...

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-01-2009
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    95
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez souacz Zobacz wiadomość
    też miałem z tym edytorem problemy; wgrałem foldery plugins/editors od poprzedniej wersji i mam spokój...
    Hejki - dziękuję. Właśnie się zastanawiam nad tą opcją. Wgrywałeś edytor z wersji 1.5.11? Bo wtedy jeszcze wszystko było ok.

    Dziękuję!
    Zbigniew Szalbot

  8. #17
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    dokładnie tak, pobrałem przez ftp (z innej instalacji - 1.5.11) foldery plugins/editors i plugins/editors-xtd i wysłałem na 1.5.13. Wszystko zagrało. Zrobiłem to w sumie z jednego powodu: nie zauważyłem w tym nowym edytorze przycisku AA (dodawanie stylu do fragmentu tekstu) i nie mogłem za chińskiego boga "zmusić" edytora do pokolorowania tła całej linijki tekstu a tworzyłem menu tekstowe za pomocą Custom HTML i chciałem żeby przez całą szerokość pozycji modułu był niebieski pasek z menu.

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-01-2009
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    95
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez souacz Zobacz wiadomość
    dokładnie tak, pobrałem przez ftp (z innej instalacji - 1.5.11) foldery plugins/editors i plugins/editors-xtd i wysłałem na 1.5.13. Wszystko zagrało. Zrobiłem to w sumie z jednego powodu: nie zauważyłem w tym nowym edytorze przycisku AA (dodawanie stylu do fragmentu tekstu) i nie mogłem za chińskiego boga "zmusić" edytora do pokolorowania tła całej linijki tekstu a tworzyłem menu tekstowe za pomocą Custom HTML i chciałem żeby przez całą szerokość pozycji modułu był niebieski pasek z menu.
    Dzięki! Zrobię to samo i dam znać, czy pomogło. Generalnie frustrująca sprawa. Na angielskiej Joomli jest masę skarg na zmiany w edytorze i problemy z tym związane (począwszy od wersji 1.5.12 aż po 1.5.14). Fakt, że część z nich da się rozwiązać ustawiając odpowiednie opcje. nie wiem jednak skąd biorą się te "moje" problemy z edytorem.
    Zbigniew Szalbot

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-01-2009
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    95
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zszalbot Zobacz wiadomość
    Dzięki! Zrobię to samo i dam znać, czy pomogło.
    OK. Już chyba namierzyłem problem. Korzystam z szablonu redevo_aphelion i do 1.5.11 wszystko było ok. Natomiast od 1.5.12 do 1.5.14 pojawił się problem, który opisałem wcześniej. Tiny nie lubi tego szablonu, wgrałem więc zupełnie czysty szablon, bez przeróbek. Jednak efekt jest ten sam. Najgorsze jest to, że nie bardzo wiem jak to dalej debuggować i który konkretnie element (np. któraś z deklaracji w template.css) powoduje tego typu problemy.
    Zbigniew Szalbot

  11. #20
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    Mam swoją stronę właśnie na tym szablonie (wersja niebieska); ostatnio aktualizowałem do 1.5.13. Edytor mam od 1.5.11. Nie mam tych kłopotów, sprawdziłem. Więc nie wiem...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •