Próba migracji z Joomli 1.0.15 do 1.5.14 zakończyła się u mnie na 6. kroku. Działając wg podręcznika w kroku owym wybrałem opcję wczytania bazy danych z pliku sql, wybrałem odpowiedni przedrostek i kodowanie, plik ładowałem z komputera i rzecz jasna zahaczyłem "Ten skrypt jest skryptem migracyjnym Joomla! 1.0.". Oto efekt:
Kod:
Notice:  Undefined index:  DBtype in /installation/installer/models/model.php on line 922
Notice:  Undefined index:  DBhostname in /installation/installer/models/model.php on line 922
Notice:  Undefined index:  DBuserName in /installation/installer/models/model.php on line 922
Notice:  Undefined index:  DBpassword in /installation/installer/models/model.php on line 922
Notice:  Undefined index:  DBname in /installation/installer/models/model.php on line 922
Notice:  Undefined index:  DBPrefix in /installation/installer/models/model.php on line 922
JError Unable to load Database Driver:
Koniec cytatu.
Przegooglałem problem, znalazłem dwa tematy na joomla.org (jeden i drugi), oba kończą się niczym. Inny rezultat z googla jest po turecku, no na to to nie ma mocnych. Stoję więc w miejscu i o pochylenie się nad problemem proszę uprzejmie mądrzejszych ode mnie.

Plik z bazą danych jest stworzona przez Migratora 1.5. Nie instalowałem do niego dodatkowych wtyczek, wychodząc z założenia, że dane z np. archaicznej galerii mydyngallery nie są mi potrzebne. Efekt w nowej bazie danych jest taki, że zamiast 61 tabel mam tylko 36, przy czym zapisana jest tylko struktura - w bazie nie ma żadnego wiersza.

Strona w 1.0 stała na home'ie, wersja 1.5, której instalacja właśnie mi się nie udała oczywiście również. To PHP 5.2.6, MySQL to 5.0.33