Flash - problem - pomóżcie chłopacy
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Flash - problem - pomóżcie chłopacy

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    08-08-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Flash - problem - pomóżcie chłopacy

    Witam. Jestem świeża na forum więc wybaczcie . Przeszukałam już w zasadzie wszystkie tematy o flashu ale nie znalazłam odpowiedzi na mój problem. Zgodnie z zaleceniami wklejam kod animacji w wyłączonym edytorem do treści artykułu. Animacją wyświetla się na stonce ale muszę : zablokować możliwość otworzenia menu prawym przyciskiem myszy , i wyświetlić animację w powiększeniu ? Znalazłam komendy :
    Włączenie i wyłącznie pokazywania się menu kontekstowego (prawy klawisz):
    fscommand ("trapallkeys", "true");
    fscommand ("trapallkeys", "false");
    Włączenie i wyłączenie auto-skalowania prezentacji przy zmianie rozmiaru:
    fscommand ("allowscale", "true");
    fscommand ("allowscale", "false");
    Ale nie wiem czy one są właściwe , no i niestety nie wiem jak wpisać je do kodu który wklejam do artykułu , próbowałam już wszystkich kombinacji i kich. A to kod który wklejam do artykułu :
    ************************************************** *************************
    <object classid="clsid27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=9,0,28,0" width="300" height="300">
    <param name="movie" value="images/art.swf" />
    <param name="quality" value="high" />
    <embed src="images/art.swf" quality="high" pluginspage="http://www.adobe.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash" type="application/x-shockwave-flash" width="300" height="300"></embed></object>
    ************************************************** ************************
    Błagam pomóżcie będę bardzo wdzięczna , bo moje pomysły juz się skończyły .

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    A dlaczego wklejasz animację za pomoca kodu skoro sprawia Ci to taką trudność? Edytor Tiny ma opcję wklejania flasha do artykułu i pozwala na bardzo proste ustalenie wymiaru, wyłączenie menu, ustawienie przezroczystości itd. itp.
    ZOBACZ OBRAZKI: obr.1 obr.2 obr.3

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    08-08-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeżeli dodaje flasha za pomocą przycisku to w podglądzie wyświetla mi się jak należy ale po zapisaniu jest kiszka i w artykule nic się nie wyświetla. Zresztą z tego co czytałam nie tylko ja mam taki problem z wklejaniem poprzez przycisk. Jeżeli wklejasz za pomocą i to ci działa to proszę podaj mi jaka to byłaby komenda żebym mogła wkleić ją bezpośrednio w html. Będę wdzięczna

  5. #4
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    PONIŻEJ CAŁY KOD:
    <object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,40,0" width="500" height="300"><param name="menu" value="false" /><param name="quality" value="high" /><param name="wmode" value="opaque" /><param name="src" value="../ghana/images/stories/baner.swf" /><param name="width" value="500" /><param name="height" value="300" /><embed type="application/x-shockwave-flash" menu="false" quality="high" wmode="opaque" src="../ghana/images/stories/baner.swf" width="500" height="300"></embed></object>

    U MNIE DZIAŁA. ALE JA DO 1.5.13 WGRAŁEM EDYTOR OD 1.5.11

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-05-2009
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.

    też mam podobny problem co Justyna , zastosowałem to o czym kolega pisze i wkleiłem kod do artykułu z odpowiednimi parametrami :
    ************************************************** **********
    <object classid="clsid27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=9,0,28,0" width="400" height="400">
    <param name="movie" value="images/news-wystawy/button_news_miejsca.swf" />
    <param name="quality" value="high" />
    <param name="menu" value="false" />
    <param name="scale" value="exactfit" />
    <param name="wmode" value="opaque" />
    <embed src="images/news-wystawy/button_news_miejsca.swf" quality="high" wmode="opaque" pluginspage="http://www.adobe.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash" type="application/x-shockwave-flash" width="400" height="400"></embed>
    </object>
    ************************************************** *************
    I wszystko działa pięknie ale tyko pod IE , niestety po Firefoxem już nie , nadal jest menu i nie powiększona animacja
    Podaje adres stronki : www.lady-gold.eu
    Co zrobić żeby pod foxem tez działało ?

  7. #6
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    A jakiej wersji Joomli używacie? Bo już sam nie wiem... U mnie na 1.5.13 jest tak: http://holidayinghana.com/ - chodzi o ten mały flash po lewej stronie, tak mniej więcej pośrodku - obok jest tekst "New Coco Beach Hotel"...
    Nie ma menu i zadana przeze mnie wielkość jest ok...

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-05-2009
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny

    Joomla! 1.5.14 Stable

  9. #8
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    kurcze, naprawdę nie wiem... Ja się boję tej 1.5.14 jakoś bo na zagranicznych forach jest mnóstwo skarg na problemy z nią.... Ale może to nie wersja joomli ma tu znaczenie? Po prostu nie wiem... Ja miałem już problemy z edytorem od 1.5.12 i to obojętnie w którym ustawieniu pluginu. Ale wgrałem do 1.5.13 edytor od 1.5.11 i zagrało... Na tej stronie, którą podałem dodałem flash za pomocą edytora po prostu...
    A może to róznie wypada w różnych wersjach Mozilli (ja mam 3.5.2)? Albo znaczenie ma wymagana wersja flash ( u mnie w kodzie jest 6 - zajrzyjcie w kod strony)? Nie wiem, serio

  10. #9
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    poza tym Twój kod różni się nieco od mojego - porównaj parametry

  11. #10
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    <param name="scale" value="exactfit" /> u mnie nie ma w ogóle, może to w mozilli powoduje powiekszanie, sprawdzę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •