Migracja z 1.0.15 do 1.5.14
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Migracja z 1.0.15 do 1.5.14

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    23-06-2007
    Skąd
    Sztum
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny Migracja z 1.0.15 do 1.5.14

    Witam serdecznie

    Mam portal na joomla 1.0.15 zintegrowany z forum phpbb2 by przemo oraz galerią zdjęć coppermine. Ostatnio walczyłem i przerobiłem joomla oraz forum na kodowanie utf-8 (wcześniej było iso-8859-2). coppermine było w kodowaniu utf-8, żeby prościej przejść na najnowszą joomlę.

    Teraz chciałbym się przesiąść na najnowszą Joomla 1.5.14.

    Tylko mam problem z wyborem komponentów, które używam w tej wersji joomla, a niekoniecznie są dostępne na najnowszą joomlę. Chciałbym żeby po zainstalowaniu wszystkiego chodziło bez kompatybilności wstecznej. Oraz żeby mieć możliwość przeniesienia treści ze starych komponentów na nowe.

    Aktualnie korzystam z takich oto komponentów:
    Ads Manager
    AkoComment
    Bookmarks
    Coppermine
    ExtCal Calendar
    GoogleMaps
    JaSubmit
    Joomla_Przemo
    SEF Service Map
    Sigsiu Online Business Index 2

    oraz korzystam z botu Multithumb oraz menu tworzone poprzez moduł exmenu.

    Czy ktoś podał by sensowne zamienniki powyższych dodatków?

    Będę bardzo wdzięczny za okazałą pomoc i ewentualne sugestie. Sam też staram się szukać wśród dostępnych dodatków odpowiednie.

    Z góry dzięki wszystkim!

  2. #2
    Wiarus KYCu awatar
    Dołączył
    23-01-2008
    Skąd
    lubelszczyzna
    Wpisy
    1 200
    Punkty
    45

    Domyślny

    Witaj

    Akurat bez kompatybilności wstecznej raczej się nie obejdzie. Moja rada - jeżeli serwis masz bardzo rozbudowany, to nie warto migrować. Zastanów się nad korzyściami migracji i czy naprawdę jest to konieczne.
    Chociażby sama migracja użytkowników wraz ze zintegrowanym forum. Namęczysz się kolego. Migrację możesz zlecić profesjonaliście ale to trochę by kosztowało. Ja osobiście bał bym się podjąć tego wyzwania pomimo, że robiłem już w życiu kilka migracji ale nigdy rozbudowanych portali.
    Pomyśl.
    Pozdrawiam, Piotrek
    ---------------------------------------
    Strony www Kraków | Lublin | Zamość

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •