Wysyłanie Maili - Strona 3
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 41

Temat: Wysyłanie Maili

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Socer IP kazdego hosta sobie sprawdzasz wklepujac np. ping nazwadomeny a tutaj bedzie ping poczta.o2.pl w Start -> Uruchom -> ping poczta.o2.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ustawienia SMTP działają . Bo kopia jest wysyłana jak i również link aktywacyjny jest też poprawnie wysyłany ! Moze te wiadomosci z kontaktu są gdzie indziej wysyałane ?

  4. #23
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-11-2005
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny Wysyłanie maili

    Hejka wsjem Właśnie otrzymałem maila z joomli wysłanego przez pocztę na o2. Moim skromnym zdaniem wpisanie jako hosta 'smtp.tlen.pl' + oczywiście autentykacja smtp przy użycui hasła, jest skutecznym rozwiązaniem Wiem, że na stronie o2 są podane inne nazwy serwerów, ale ja tak konfiguruję programy pocztowe już od lat i zawsze mi działa. BTW pingując poczta.o2.pl mam ip 193.17.41.26 i brak odpowiedzi, a smtp.tlen.pl - ip 212.126.20.60 i dwa na cztery pakiety są odbijane przez serwer :confused:

    P.S. Mam nadzieję, że mój pierwszy post na tym forum okaże się pomocny

  5. #24
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-03-2006
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny taki sam problem!

    Rowniez mam problem z wysylaniem maili. Joomla 1.0.8 na ovh.org. Konfiguracja poczty na SMTP, autoryzacja TAK, login, haslo, poczta.o2.pl. Ani rejestracja uzytkownikow, ani kontakty nie dzialaja... lipa

    Czy ma ktos ustawione SMTP z jakiegos serwera ktore dziala 100%??

  6. #25
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2005
    Wpisy
    303
    Punkty
    20
    Użyj funkcji SZUKAJ nim zadasz pytanie, w innym wypadku licz sie z mozliwoscia nieotrzymania odpowiedzi.
    Projekt Joomla Power Edition

  7. #26
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-03-2006
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Moje ustawienia:



    Efekt: Wczoraj nic nie dzialalo, dzis zaczelo dzialac aktywowanie kont. Nadal nie dziala wysylanie maili w dziale kontakt. Kopia wiadomosci dochodzi, niestety mail nie. MAm ustawione odsylacz do uzytkownika.

  8. #27
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Wejdsz we własciwości kontaktu w panelu administacyjnym i sprawdz czy dla danego kontaktu masz przypisany adres e-mail

  9. #28
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-03-2006
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stone
    Wejdsz we własciwości kontaktu w panelu administacyjnym i sprawdz czy dla danego kontaktu masz przypisany adres e-mail
    tak, jak pisalem wczesniej mam ustawiony odsylacz do Admina. Probowalem tez na innych uzytkownikow i nic... kopia dochodzi, mail niestety nie.

  10. #29
    Debiutant
    Dołączył
    23-01-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Mam podobne problemy

    Witam serdecznie,

    Mam podobne problemy z wysyłaniem linków rejestracyjnych i potwierdzeń wiadomości do użytkowników innych niż serwer poczty dla mojej domeny.

    I tak:

    - Nowy użytkownik rejestrując się jeżeli poda mail'a z mojej domeny wystko jest ok. ja dostaję potwierdzenie rejestracji a on linka aktywacyjnego.

    - Podobnie wygląda sprawa przy wysyłaniu wiadomości z formularza z potwierdzeniem.

    - Problem zaczyna się gdy użytkownik poda adres z innej domeny np. interia, onet itp. - ja dostaje potwierdzenie a on nic ... ????

    Wszelkie problemy konfiguracyjne po stronie Jooml'i pomijam bo błąd w konfiguracji skutkował by zupełnym brakiem "wysyłek".

    Dodam, że sama poczta na serwerach mojego admina chodzi idealnie. Dodatkowo mam na swoim serwerze postawionego SquirrelMail, którego administrator przystosował do gadania z jego głównym SQL'em pocztowym i z poziomu php - Squirrel wysyłanie działa idealnie.

    Zrobiłem jeszcze jeden test i zmieniłem hosta SMTP w Jooml'i na jakiegoś z darmowego np. poczta.interia.pl i tu także problem … nikt nic nie dostał ;-)

    Domyślam się, że na serwerach na których wkupiłem „Plac” jest blokowana komunikacja SMTP z … do 25’tego portu TCP maszyn docelowych-pocztowych to by mogło wyjaśnić problemy z obcym kontem ale jeżeli na mojej poczcie użytkownicy z mojej domeny dostają potwierdzenia to gdzie jest problem ????

    Czy znacie może jakiś mechanizm (raczej po stronie serwera pocztowego) który nie dopuści do wysłania maila poza domenę z wyk SMTP ??? gdyby takie coś działało był by problem z wysyłaniem mail’i np. z outlook’a. ??? a nie ma wszystko jest ok.

    Może macie jakieś pomysły zanim zacznę zawracać głowę ADMINOWI. ???


    Pozdrawiam

    MIJU
    Ostanio edytowane przez mij : 13-05-2006 21:44

  11. #30
    Debiutant
    Dołączył
    23-01-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny No i jest rozwiązanie ... ;-)))

    No i jak sobie człowiek napisze jaki ma problem to i mu się w głowie wszystko poukłada … i sam znajdzie rozwiązanie.

    I teraz informacja dla Was …

    Problem był po stronie Jooml’i - a konkretnie autoryzacji SMTP, która była włączona ale …

    Użytkownika miałem wpisanego bez nazwy domeny

    Jak dopisałem user@domena.pl wszystko zaczęło działać. ;-)))))


    Więc do linku, który często się pojawia przy odpowiedziach na te tematy
    http://forum.joomla.pl/forum/showpos...9&postcount=17

    należy dodać uwagę:


    Konto SMTP: NazwaTwojegoKonta i @domena.pl - opcjonalnie



    Pozdrawiam i przepraszam za zajmowanie marnowanie miejsca na forum ale może komuś to pomoże.

    PS.

    Dodam, że gdy startowałem z tym usługodawcą użytkownik do autoryzacji był bez domeny sprawdziłem w starych mail'ach od ADMINA. !!!!



    MIJU
    Ostanio edytowane przez mij : 13-05-2006 22:11

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •