Dostęp do nieopublikowanych artykułów - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 19 z 19

Temat: Dostęp do nieopublikowanych artykułów

  1. #11
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Plik components/com_content/views/article/tmpl/form.php linia 120 jest:
    Kod PHP:
    <?php if ($this->user->authorize('com_content''publish''content''all')) : ?>
    zmienić na:
    Kod PHP:
    <?php if ($this->user->authorize('com_content''publish''content''all') || $this->user->authorize('com_content''edit''content''own')) : ?>
    Tak zmodyfikowany plik zapisać w templates/twoj_szablon/html/com_content/article/form.php (metoda nadpisywania szablonów)
    Druga zmiana w pliku:
    components/com_content/models/article.php linia 332
    Kod PHP:
    if (!$user->authorize('com_content''publish''content''all')) 
    zmienić na:
    Kod PHP:
    if (!$user->authorize('com_content''publish''content''all') && !$user->authorize('com_content''edit''content''own')) 
    Po takiej zmianie autor może wybrać czy artykuł ma zostać opublikowany.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz muhad awatar
    Dołączył
    28-12-2009
    Skąd
    Nowy Sącz
    Wpisy
    33
    Punkty
    11

    Domyślny

    Trzy litery "mec" plus cyfra "2" to też niewiele, ale czy banale połączenie z tego komuś wyszło: E=mc2 ?
    Mało się orientuję z obiektówki, nie znam budowy joomli, a to co ogólnie dostępne poznaje od 5 tyg.
    Gdzie można takie szczegóły poznać (bazy widzę w phpadminie)?

    Z chęcią poznam rozwiązanie, pare osób podejrzewam że też, a jak się wprawię w boju to planuję pomagać.
    Więc jolaassko nie daj się prosić (za bardzo) ;)

  4. #13
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Nie trzeba mnie specjalnie prosić - wystarczy wiedzieć, że jeśli edytujesz istniejący wpis i coś dopisujesz to nikt nie zostaje o tym powiadomiony.
    Prosto mówiąc - nic nie wiedziałam o kolejnym pytaniu.
    Nieprzypisane artykuły pojawią się po zmianie linii 40 pliku components/com_comprofiler/plugin/user/plug_cbmamboauthortab/cb.authortab.php
    Kod PHP:
    .    "\n INNER JOIN #__sections AS s ON s.id=a.sectionid AND s.title != 'Mamblog'" 
    na
    Kod PHP:
    .    "\n LEFT JOIN #__sections AS s ON s.id=a.sectionid AND s.title != 'Mamblog'" 
    Pozdrawiam

  5. #14
    Przeglądacz Mauaku awatar
    Dołączył
    12-06-2009
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.

    Mam pytanie odwrotne.
    Jak zablokować możliwość pozniejszej edycji lub zafiksowac ustawienia sekcji, kategorii, publikowania, startowej, autora itp

    Przejzalem juz pare gotowcow, ale nie moge znalezc odpowiedniego..

  6. #15
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    tak szczerze to nie wiem za bardzo o co dokładnie chodzi. Jak widać ten wątek zawiera co najmniej dwa tematy.
    Napisz dokładnie o co Ci chodzi.

  7. #16
    Przeglądacz Mauaku awatar
    Dołączył
    12-06-2009
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chodzi o to, że Autor może dodawać artykuł do dowolnej sekcji, kategorii, publikować i wstawiać na stronę startową, a ja bym chciał dać mu dostęp tylko do konkretnej kategorii.
    Znalazłem dodatek contentsubmit, którym mogę zablokować te ustawienia podczas pierwszego pisania artykuły, ale po akceptacji artykułu przez administratora Autor może artykuł wyedytować i wtedy zmieniać wszystko do woli i już bez konieczności akceptacji.
    Ostanio edytowane przez Mauaku : 19-09-2010 14:19

  8. #17
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-01-2009
    Skąd
    POLAND
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mój zaprzyjaźniony programista, za niewielką opłatą dokonał zmian, polegających na tym, że to wydawca-administrator, decyduje czy tekst będzie na gł. czy nie . Dodatkowo, zrobił taki numer, ze jeżeli tekst został już opublikowany i został umieszczony na str.głównej, a autor później dokonał edycji tekstu, wówczas przy zapisywaniu tekst automatycznie był wyłączany ze strony gł.

  9. #18
    Przeglądacz Mauaku awatar
    Dołączył
    12-06-2009
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    No jasne, zmiany w kodzie można dokonywać bez problemów. Po co jednak robić to po każej aktualizacji joomla? Jestem zdecydowanym przeciwnikiem modyfikowania bazowej joomli.

  10. #19

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •