Błędy na stronie po wgraniu szablonów
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 29

Temat: Błędy na stronie po wgraniu szablonów

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-08-2009
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny Błędy na stronie po wgraniu szablonów

    Witam,
    moje pierwsze minuty z joomla i już mam problemy po wgraniu szablonów, ponieważ zamiast treści strony to jest cała masa ostrzeżeń i błędów w stylu:
    Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Paris' for '2.0/DST' instead in D:\xampplite\htdocs\joomla\libraries\joomla\utilit ies\date.php on line 56
    Warning: mktime() [function.mktime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Paris' for '2.0/DST' instead in D:\xampplite\htdocs\joomla\libraries\joomla\utilit ies\date.php on line 117
    Dlaczego się pojawiają i jak im zaradzić.

    W zasadzie to teraz mam takie błędy nawet i w domyślnych szablonach jak i w panelu administracyjnym, o co chodzi?

    Mam jeszcze inny problem i żeby nie zaśmiecać forum to może tu się zapytam. Dałem hasło do roota do bazy danych i od tamtej pory nie mogę się dostać do myphpadmin, nie pokazuje się żaden login form żeby wpisać login i nowy pass tylko wywala błąd że się nie może połączyć, bez sensu. Na necie znalazłem że
    PHP clients need the password created in old format. to do this use OLD_PASSWORD function instead.
    Tylko że gdzie to niby miałoby być.
    Ostanio edytowane przez yethwa : 21-08-2009 10:06

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    jeśli instalujesz joomla na najnowszej wersji xampp - to będą problemy. Xampp ma obecnie php 5.3.0, a joomla ma z tym problem. Zmień wersję xamppa na starszą. Temat nie ma nic wspólnego z szablonami.
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-08-2009
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez magdaa Zobacz wiadomość
    Zmień wersję xamppa na starszą
    Czyli np. jaką?

  5. #4
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    na taką, która nie ma php w v 5.3.0 - ja np. przeinstalowałam na xampp 1.7.0
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    21-08-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez magdaa Zobacz wiadomość
    na taką, która nie ma php w v 5.3.0 - ja np. przeinstalowałam na xampp 1.7.0


    oj tak dziękuje za taką odpowiedz: ciekawe rozwiązanie błędu: ale dałem sobie radę bez zmiany xampp 1.7.2

    Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\xampp\htdocs\joomla\libraries\pattemplate\patTe mplate.php on line 1424

    w linii wystarczyło zmienić:
    linia 1424 $this->_modules[$moduleType][$sig]=&new $moduleClass;

    na
    inia 1424 $this->_modules[$moduleType][$sig]=new $moduleClass;

    Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\xampp\htdocs\joomla\libraries\pattemplate\patEr rorManager.php on line 202.

    w linii wystarczyło zmienić:
    linia 202 $error=&new$class( $level, $code, $msg, $info );

    na
    linia 202 $error=new $class( $level, $code, $msg, $info );



    Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /www/serwis/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
    w linii zmienić:

    function buildXML(&$params)

    na

    function buildXML($params)






    Fajny macie sposób moderowania i pomocy odsyłając do innego tematu gdzie nie ma rozwiązania błedu. zamiast pomóc to odsyłanie do innych tematów. powodzenia i róbcie tak dalej jak robicie.
    Ostanio edytowane przez b4t : 21-08-2009 13:21

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez b4t Zobacz wiadomość

    Fajny macie sposób moderowania i pomocy odsyłając do innego tematu gdzie nie ma rozwiązania błedu. zamiast pomóc to odsyłanie do innych tematów. powodzenia i róbcie tak dalej jak robicie.
    Zamiast dziękuję, niegrzeczny komentarz! Nikt Cię nie prosi, żebyś korzystał z pomocy na tym forum, skoro nie potrafisz!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    21-08-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Zamiast dziękuję, niegrzeczny komentarz! Nikt Cię nie prosi, żebyś korzystał z pomocy na tym forum, skoro nie potrafisz!

    sorry nie ma za co dziękować sam dałem radę widzę że nawet nie potraficie udzielić pomocy odnośnie błędów bez zmiany xampp 1.7.2 koleżanka poradziła zmianę na xampp 1.7.0 faktycznie, ale tego nie zrobiłem tylko postarałem się rozwiązać błędy sam i mam dziękować za to że sam sobie pomogłem co za bezczelność i opryskliwość
    Ostanio edytowane przez b4t : 21-08-2009 13:59

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-08-2009
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zainstalowałem wersje 1.7.1 i działa już ale mam inny irytujący problem, chciałem zmodyfikować stronę startową wchodzę w menadżer menu zmieniam nazwę z Main Menu na Swoje menu i na stronie się nie zmienia, nawet wszystkie nazwy w menu pozmieniam to są wyświetlane stare domyślne nazwy. O co chodzi?

  10. #9
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    A nazwa modułu tego menu została zmieniona?

    Przydatne linki:
    www.wiki.joomla.pl
    Webdeveloper do usług ;)

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-08-2009
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nawet nie wiem co to jest, dzięki wszystkim.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •