CB dodatkowy wpis
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: CB dodatkowy wpis

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny CB dodatkowy wpis

    Witam
    Przejrzałem całe forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mianowicie chciałbym prosić kogoś o pomoc w zdefiniowaniu dodatkowego pola w który wpisywłbym nr telefonu rejestrującego się użytkownika. Zależy mi na tym by nie można było dodać jednego nr dwa razy tak jak i loginu czy adresu email. Równocześnie bardzo ważne jest dla mnie to by użytkownik nie mógł zmienić tego obszaru. Rejestracja odbywać się będzie ręcznie i to ja będe wpisywał nowych użytkowników i przy np ilości 200 zarejestrowanych ciężko będzie sprawdzić czy dany nr był już używany. Poza tym chciałbym aby to pole było widoczne tylko od strony administracyjnej. Czy istnieje taka możliwość w CB? i Czy można to zrobić samym komponentem czy potrzebny jest do tego jakiś plugin?
    Bardzo proszę o pomoc
    Pozdrawiam
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus seba.adm awatar
    Dołączył
    14-12-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    1 989
    Punkty
    265

    Domyślny

    Witam
    Wszystko da się zrobić tylko potrzeba odpowiedniej konfiguracji parametrów w komponencie. Szczegóły tworzenia pól oraz inne materiały pomocnicze znajdziesz w >>Tym poradniku<<

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny Cieszę się Seba z Twojej szybkiej odpowiedzi

    Niestety na stronce którą mi podałeś nie doczytałem się rozwiązania jak to zrobić. Jeśli byłbyś łaskaw poprowadzić mnie za rękę byłbym bardzo wdzięczny. Wiki faktycznie opisuje konfigurację CB ale dla mnie niestety jest to za mało szczegółowo z pewnością szerszy opis jak to zrobić przyda się innym użytkownikom tego komponentu. Ja tak jak już pisałem nie potrafię tego zrobić.
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  5. #4
    Wiarus seba.adm awatar
    Dołączył
    14-12-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    1 989
    Punkty
    265

    Domyślny

    Przewodnik, który stworzyłem starałem się zrobić w jak najbardziej prosty i przystępny do zrozumienia. Wystarczy wczytać się w poszczególne działy spisu treści.

    I tak dla przykładu:
    • Szczegóły dotyczące zakładek profilu na stronie znajdziesz >>Tutaj<<
    • Kolejna strona to opcje związane z samym profilem oraz polami, których potrzebujesz (wspomniany nr telefonu) - >>Szczegóły<<
    • O dodatkach do tego komponentu poczytasz >>Tutaj<<
    To tylko przykłady - reszta w samym przewodniku. To co potrzebujesz jest opisane, wystarczy czytać

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny Seba dla Ciebie

    Ten przewodnik dla Ciebie jest jasny i wyraźny ponieważ to Ty go pisałeś Ja niestety nie potrafię znaleźć w nim informacji np na temat tego jak utworzyć pole dla telefonu , tzn to potrafię ale co z ustawieniami typów text field, check box itp. Skąd mam wiedzieć o co tu chodzi? Widzisz teraz różnice między zwykłym nieobeznanym z tematem użytkownikiem a Tobą? Dla Ciebie to wszystko jest proste i nie masz z tym problemów jednak ja mam wielkie
    Byłoby mi niezmiernie miło gdybyś rozszerzył informacje na wiki Poza tym w adminie opisy niestety nie są przetłumaczone w tych obszarach
    Pozdrawiam
    Edycja:
    Poza tym nie wiem rówież czy mam do zdefiniowania tego pola użyć jakiegoś obecnego pluginu czy wgrać jakiś nowy
    Ostanio edytowane przez piotreczek100 : 22-08-2009 22:25 Powód: Dopisanie
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Słownik języka angielskiego dostępny jest w Sieci. Plik języka polskiego do CB seba.adm udostępnił na forum!
    Czego nie rozumiesz?
    Co to jest text field?
    Co to jest checkbox?
    Po pierwsze można popróbować i zobaczyć, co wyjdzie!
    Po drugie można przetłumaczyć za pomocą Słownika.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Wiarus seba.adm awatar
    Dołączył
    14-12-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    1 989
    Punkty
    265

    Domyślny

    Służę szerszym wyjaśnieniem. Na przykładzie tego numeru.
    Wybierz opcję: >>Field Management<<

    Rozumiem że te pola są jasne

    Struktura pól Field Management
    • Nazwa [Name]: Nazwa w bazie danych - identyfikator pola
    • Tytuł [Title]: Nazwa pola widocznego w profilu
    • Ttyp) [Type]: Określamy typ pola, np. tekstowe, adres WWW, obraz, data oraz inne
    • Karta [Tab]: W profilu użytkownika określa w której zakładce wyświetlane będą informacje
    • Wymagane [Required]: Wybierając TAK określamy że dane pole jest niezbędne do podania w profilu podczas rejestracji
    • Pokaż w profilu [Profile]: Wybierając TAK określamy że pole będzie widoczne w profilu użytkownika po rejestracji
    • Wyszukiwanie na liście użytkowników [Sercheble]: Wybierając TAK określamy że pole będzie widoczne podczas korzystania z opcji wyszukiwarki na Liscie Plików
    • Publikacja [Published]: Dwie opcje TAK / NIE
    Utwórz nowe pole.
    Jako typ wybierz Text Field,
    Wymagane: TAK,
    Pokaż w profilu: to już zależy od Ciebie, ale skoro ma być widoczne tylko od zaplecza, opcja: NIE
    User Read Only: TAK (użytkownik będzie mógł tylko odczytać numer, bez możliwości jego zmiany w przypadku edycji profilu)
    Publikacja: TAK
    Zapisujesz

    ... przy np ilości 200 zarejestrowanych ciężko będzie sprawdzić czy dany nr był już używany...
    Nie, o ile numer będzie widoczny w profilu, a opcja wyszukiwania włączona. Wtedy łatwo na Liście użytkowników zweryfikujesz czy dany numer już istnieje. Myślę że takie wyjaśnienie będzie dla Ciebie bardziej jasne.

    pozdrawiam

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny Dziękuję

    Cytat Wysłane przez seba.adm Zobacz wiadomość
    Nie, o ile numer będzie widoczny w profilu, a opcja wyszukiwania włączona. Wtedy łatwo na Liście użytkowników zweryfikujesz czy dany numer już istnieje.
    Czyli nr nie będzie widoczny dla nikogo poza administratorem i konkretnym użytkownikiem i tylko wtedy gdy on sam w momencie edycji profilu? A co z innymi użytkownikami którzy będą podglądać czyjś profil? dla nich też będzie widoczny?
    Jeszcze raz dziękuje za chłopskie wytłumaczenie co się z czym je.
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  10. #9
    Wiarus seba.adm awatar
    Dołączył
    14-12-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    1 989
    Punkty
    265

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez piotreczek100 Zobacz wiadomość
    Czyli nr nie będzie widoczny dla nikogo poza administratorem i konkretnym użytkownikiem i tylko wtedy gdy on sam w momencie edycji profilu? A co z innymi użytkownikami którzy będą podglądać czyjś profil? dla nich też będzie widoczny?
    Jeszcze raz dziękuje za chłopskie wytłumaczenie co się z czym je.
    Jeszcze raz.
    Jeżeli ustawisz opcje że nie będzie widoczny w profilu, na stronie nikt nie będzie go widział, a jedynie będziesz mógł go zobaczyć po wejściu w profil danego użytkownika (PA -> Community Builder -> User Management). Jednocześnie nie będzie on również widoczny w opcjach wyszukiwarki na Liście użytkowników, i nie sprawdzisz czy dany numer już istnieje.

    Jeżeli ustawisz opcję że będzie widoczny w profilu i skorzystasz z wcześniej wskazanego schematu ustawień, będzie możliwość sprawdzania na liście przez wyszukiwarkę a zwykły użytkownik nie będzie miał możliwości edycji tego pola

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny Czyli to rozwiązanie nie jest dla mnie dobre:(

    Seba a istnieje możliwośc zrobienia czegoś takiego jak np przy rejestracji użytkownika gdzie ajax sprawdza czy nazwa użytkownika jest wolna i tak samo jest z adresem email? wiesz cos może na ten temat?
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •