migracja
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: migracja

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    26-08-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny migracja

    Chcę zrobić migrację joomli z serwera nazwa.pl na home.pl. Na home.pl zainstalowałem już joomlę, przeniosłem bazę, nawet kodowanie strony jest ok... Wszystko fajnie pięknie, tylko te dwie strony się różnią Zresztą sami popatrzcie: ecoego.pl i ecoego.home.pl Moje pytanie jest takie: co jeszcze muszę zainstalować żeby to wyglądało identycznie ? na home brakuje tych działów "Psyche", "Ona i on", jak przenieść te statystyki, jak zrobić komentarze po lewej stronie itd.. Nie wiem gdzie to zmienić.

    Dzięki za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Domyślny

    Jak dla mnie wygląda na to, że nie skopiowały się wszystkie pliki prawidłowo. Spróbuj wyrzucić wszystko z serwera (prócz configuration.php i plików, które były na serwerze przed instalacją) i wrzucić wszystkie pliki ponownie. Baza wygląda, że wskoczyła poprawnie.

    Chociaż powiem Ci, że chyba niekoniecznie, bo i kolorki Ci poleciały troszkę. Podmień i bazę.
    Ostanio edytowane przez MagicWawa : 26-08-2009 20:48

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    26-08-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    To inne pytanie: czy po zainstalowaniu joomla na nowym serwerze, umieszczeniu starej template, przeniesieniu bazy tak jak się należy obie strony będą identyczne ? a co z grafikami które są na starej stronie ?

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    nie, nie beda...
    musialbys doinstalowac wszytkie moduly, komponenty i dodatki takie same w obu stronach
    grafiki nie beda ci sie wyswietlac, bo prawdopodobnie masz pelne adresy(sciezki dostepu)

    najprosciej doistalowac joomlapacka na pierwszej stronie, a pozniej wgrac pliki jommlapacka na drugi serwer i zainstalowac twoj strone....

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Domyślny

    Spróbuj tego: POST

    I sprawdź linki do grafik. Pozmieniaj bezwzględne (to te z "http://" na początku) na względne (to te zaczynające się od nazwy katalogu "cośtam/cośtam/.....). Lub porób bezwzględne, ale wskazujące na obecny adres.
    Ostanio edytowane przez MagicWawa : 26-08-2009 22:01

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    26-08-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    postanowiłem spróbować joomlapackiem. o ile instalacja na nowym serwerze przebiegła bezproblemowo, to na starym mam taki error:

    • JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
    • Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku
    Info z googli nie wystarcza mi do popchnięcia tego tematu do przodu

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    jesli nie mozesz zainstalowac na starym serwerze joomlapacka, prawdopodobnie moze byc jedna z ponizszych przyczyn:
    zla sciezka dostepu do katalogu tmp
    brak uprawnien do zapisu w katalogu tmp
    zostal ci folder joomlapack z poprzedniej instalacji
    wykorzystales miejsce na serwerze.

    w celu przeniesienia joomli z jednego na drugi hosting, masz dwa sposoby:

    "na piechote"

    eksportujesz baze danych
    zgrywasz wszystkie pliki ftp-em na komputer lokalny

    importujesz baze danych
    wgrywasz pliki na nowy serwer
    zmieniasz wipsy w pliku configuration.php dotyczace starego hostingu na nowy hosting


    "przy zastosowaniu joomlapacka"

    instalujesz joomlapacka na "starym hostingu"
    robisz nim kopie witryny
    zgrywasz ja na komputer lokalny i rozpakowujesz

    wgrywasz pliki joomlapacka na "nowy hosting"
    instalujesz tak jak joomle

    w jednym i drugim przypadku musisz miec utworzone i puste konto na nowym hostingu. czyli z nowego usun wszytko (pliki joomli i wyczysc baze danych) i zacznij od nowa.

    z tego co napisales zrozumialem, ze wgrales instalke joomla na nowy hsoting i do niej baze ze starego hostingu, a pozniej instalowales joomlapacka na nowym i starym hostingu. jesli bedziesz mial problemy...poszukaj na tym forum...wszystko jest...

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •