POradniki w portalu joomla.p
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: POradniki w portalu joomla.p

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-05-2009
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny POradniki w portalu joomla.p

    Jestem na etapie poznawania możliwości joomla, szczególnie w tworzeniu i interpretacji szablonów. Joomla.pl jest bardzo bogatym i wyczerpującym (jak dla mnie) źródłem informacji. Niestety wiele kursów zawiera przytłaczającą liczbę błędów, co gorsza bardzo błahych, ale uciążliwych.
    Jakich?:
    - wiele odnośników do innych działów, czy podrozdziałów jest zupełnie pomieszana prowadzi albo do zupełnie innych treści, nie odpowiadających linkom, albo do pustych stron
    - kursy/poradniki są częstokroć napisane pod joomla 1.0, a nie pod 1.5, a NIE JEST to zaznaczone, przez co są nie realizowalne pod nowszym wydaniem, a "uczeń" nie wie czemuż to mu nie wychodzi
    - mnóstwo, po prostu ogrom niekonsekwencji, niejednokrotnie zdarza się, że co innego wynika z opisu słownego, co innego z kodu,a co innego z ilustracji! Dla przykładu: "w moim" temacie szablonów do tej samej wysokości opisującej ten sam element w tym samym WYPADKU kod/opis/ilustracja podają wartości padding-top: 90/85/90px utrudniając zrozumienie. Takich i poważniejszych niedociągnięć jest niestety bardzo dużo i niezwykle utrudniają korzystanie z poradników.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Mam taką prostą propozycję: jutro wszystkie te witryny z tymi starymi materiałami pozamykamy, co mają zaśmiecać Internet i mącić w głowach biednym uczniom. Zamkniemy również to forum.

    I tym sposobem będzie święty spokój!

    Skończą się ustawiczne pretensje do niżej podpisanego już dosłownie o wszystko!
    Nie wiem, czy policzyłeś, że jest to już dzisiaj Twoja 4 albo 5 malkontencka wypowiedź, której jestem adresatem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Zwiastun, Ty niedobry czlowieku, wez sie w koncu do roboty i zacznij cos pozytecznego w sprawie Joomla! robic

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-05-2009
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny

    Co za zwiastun Przecież ja to piszę, nie żeby komukolwiek coś wytykać. Jest coś źle to trzeba naprawić i tyle. Zwiastun, pod twoim adresem napisałem 2 posty z prośbą o kulturę osobistą. Nie 5. Sprawdź forum, jeśli upierasz sie przy swoim. Ten temat nie jest personalnie skierowany do NIKOGO, dotyczy błędów na stronie joomla.pl. Nie rozumiem dlaczego zwiastunie się oburzasz. Problem dla serwisu jest poważny, bo bardzo utrudnia korzystanie z treści a błędy można łatwo i szybko naprawić. Celem portalu, jak rozumiem, jest informacja, a nie dezinformacja.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •