edycja tytułu głównego menu na stronie - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 33

Temat: edycja tytułu głównego menu na stronie

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeśli chcesz modyfikować czy tworzyć szablon, to się dowiedz, jakie są jego elementy i jak się nazywają. Jeśli Ci piszę, co piszę, to na pewno wiem co piszę. Jeśli do Cię nie dotarło, to jeszcze raz powtarzam: żaden tytuł ani nazwa menu nie są wyświetlane na stronach witryny.
    Problemów emocjonalnych poszukaj w sobie!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-05-2009
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny

    Szukam od lat.
    Pare by sie nawet znalazło.
    Wracajac do tematu: kombinuje jak moge i robie różne tam rzeczy ale nie wychodzi. nadałem styl znacznikom <tr> i to moze by i naprawiło problem, ale zmieniaja sie wszystkie znaczniki <tr>. Jak zmienic znaczniki tylko w tym jednym chcianym miejscu? Jakimś nadaniem klasy? Id? uż nie mam pomysłów!Albo linka do artykułu który to opisuje, helpa!!

  4. #13
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Domyślny

    Najlepiej by było gdybyś pokazał co chcesz zmienić. Zrób screena i wrzuć.

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-05-2009
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny

    to moja stronka "ćwiczebna" do eksperymentów. Idzie mi o to, zeby tytuły menu np [menu witryny] sformatować tak jak np moduł [zmień szate].

  6. #15
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Re:

    Jeżeli używasz Firefoksa zainstaluj sobie dodatek webdeveloper i/lub firebug. Zobaczysz, gdzie masz umieszczone elementy menu i je odpowiednio sformatujesz. Jeżeli nie używasz Firefoksa to zacznij go używać
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  7. #16
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Domyślny

    No ten obrazek pod nazwę menu musisz wstawić w css. Jeśli nie znasz css, to najpierw musisz poznać. Uzyj sobie Firefoxa z Firebug i sprawdź w którym miejscu pliku css masz nazwę menu, a potem gdzieś koło tego miejsca wstaw ten obrazek i sformatuj.
    A Zwiastunowi się nie dziw, bo nie każdy ma tyle cierpliwości. Ja pewnie też bym Cię posłał do dokumentacji, ale ja jestem jeszcze w stadium Joomla!, w którym chce mi się odpowiadać.
    Oczywiście nikt za darmo nie zrobi tego za Ciebie, bo to nie o to chodzi. Forum jest dla osób, które chcą się nauczyć, a Zwiastun napisał już tyle o Joomla!, że może spokojnie odsyłać do dokumentacji i własnych postów.
    Najpierw trzeba to wszystko przeczytać, a potem dopiero pytać, jeśli się czegoś nie zrozumiało.

    EDIT: no i
    Jdwind mnie wyprzedził trochę

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. To nie są tytuły menu, tylko tytuły modułów! Pisałem Ci o tym dwukrotnie.
    2. http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/595/46/ : omówienie formatowania modułów
    3. http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/588/46/ : style dla nagłówków w modułach w pasku bocznym
    4. http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/559/46/ : omówienie kodu HTML generowanego przez modułu
    5. http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/547/46/: co najmniej kilka przykładów

    Do wszystkich tych artykułów dociera się bez trudu, bez zbędnego szukania!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-05-2009
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny

    Po kolei: firebug nie pokazuje pozycje w css'ie tylko w htmlu przecież Css to styl. Nie znam jakoś genialnie css ale źle nie jest. Nie oczekuje że ktoś za mnie cos zrobi, przecież pod linki itd. sam wstawiłem styl odpowiedni, buttony produkcji własnej, czy ktoś sie wpatrzył?
    Do zwiastuna: tak właśnie o to mi chodzio, o wskazanie odpowiednich źródeł! Jak pisałem być może i nawet czytałem o tym jak to zrobić,ale mogłem nie zrozumieć, nie wszystko jest dla mnie oczywiste i od razu jasne. dlatego przyszedłem po pomoc na forum.

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-05-2009
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czy moze mi jednak ktoś podpowiedzieć która komenda odpowiada za tytuł modułu??

  11. #20
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Za tytuł modułu odpowiada tytuł modułu.

    edit: nie żebym był złośliwy - tak zrozumiałem problem...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •