2 joomla na serwerze
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: 2 joomla na serwerze

  1. #1
    Przeglądacz zielony kamillo awatar
    Dołączył
    04-05-2009
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny 2 joomla na serwerze

    Witam,
    najprawdopodobniej narobiłem jakichś błędów przy instalacji i teraz proszę o radę:confused:
    w czym jest problem:
    Jakiś czas temu założyłem stronę www.stopempostanach.pl była to moja pierwsza przygoda z joomlą, teraz chciałem założyć drugą stronkę www.pmin.org.pl Zainstalowałem na ftp 2 joomlę (utworzyłem katalog "2" do którego skopiowalem pakiet instalacyjny) i zacząłem ją instalować na ten drugi adres. Musiałem zrobić bląd przy wpisywaniu bazy danych (tak strzelam), ponieważ niepoatrznie doszedlem do momentu, że na obu adresach widać tę samą treść, czyli stronę stopempostanach.
    tutaj pojawia się pierwsze pytanie:
    jak "uwolnić" ten drugi adres, żeby znowu był "czysty" i gotowy do wykorzystania?

    Walcząc dalej z tematem pomyślałem, że spróbuje zrobić wszystko jeszcze raz.
    Tym razem udało mi się założyć drugą bazę danych, do której normalnie mogę się dostać. Jest to o tyle ważne, że pokazuje że z bazą jest wszystko ok.

    Kiedy zaczynam instalować jeszcze raz nową joomlę (na tym adresie www.pmin.org.pl), dochodzę do momentu, w którym trzeba podać dane dostępu do bazy mysgl i tutaj pojawia się problem bo dostaje komunikat "Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL".
    Pomyślałem więc, że może postawie to na poprzedniej bazie danych tylko zmienię przedrostek tabeli z jos na dowolny inny np. jos1, ale tez nie moge się połączyć z bazą danych (tym razem z tą starą, która normlanie działa bo mogę się na nią zalogować), szczerze przyznam, że nie mam pojęcia co dalej z tym fantem zrobić. Czy może ktoś coś poradzić?
    pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    nic nie kumam z tego zapytania :confused:
    jak coś jest unable to pewnie podajesz albo złą nazwę albo złe hasło.
    może też być chwilowo unable, bo unable są serwery twojego dostawcy.

  4. #3
    Przeglądacz zielony kamillo awatar
    Dołączył
    04-05-2009
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    nic nie kumam z tego zapytania :confused:
    jak coś jest unable to pewnie podajesz albo złą nazwę albo złe hasło.
    może też być chwilowo unable, bo unable są serwery twojego dostawcy.
    problem polega na tym, ze hasło i login przy obu bazach działają, jak wchodzę na nie bezpośrednio. Natomiast jak je podaje joomli to mam w/w komunikat?

    Kwestia chyba leży w tym, iż adres na którym ponownie instaluję joomle, jest już wykorzystywany, bo jest przyporządkowany do tej mojej pierwszej strony.

  5. #4
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    może złą nazwe serwera bazy danych podajesz

  6. #5
    Przeglądacz zielony kamillo awatar
    Dołączył
    04-05-2009
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    może złą nazwe serwera bazy danych podajesz
    dokładnie tak, zostawiłem niepotrzebnie znaczek "http"
    natomiast problem się nie rozwiązał, mimo iż przy ponownej instalacji, dałem adres www.pmin.org.pl, dałem nową bazę danych którą utworzyłem,(z którą joomla już nawiązała połączenie bo jak sprawdziłem w bazie danych to zostały utworzone potrzebne katalogi) to i tak na końcu pojawia się tamta pierwsza strona, czyli www.stopempostanach.pl
    czy wiesz co mogę zrobić w takiej sytuacji?

  7. #6
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    a w jakim katalogu w przestrzeni ftp leży katalog instalacyjny nowego joomla ?
    mógłbyś to opisać ścieżką zaczynając od root/... ?
    i czym są 'potrzebne katalogi' w bazie danych, bo nie wiem czy się do końca rozumiemy!

  8. #7
    Przeglądacz zielony kamillo awatar
    Dołączył
    04-05-2009
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    a w jakim katalogu w przestrzeni ftp leży katalog instalacyjny nowego joomla ?
    mógłbyś to opisać ścieżką zaczynając od root/... ?
    i czym są 'potrzebne katalogi' w bazie danych, bo nie wiem czy się do końca rozumiemy!
    po pierwsze wielkie dzięki za pomoc

    "potrzebne katalogi" to po prostu katalogi joomli, które zostały utworzone w bazie danych- dowod na to, że joomla połączyła się z bazą danych.

    ścieżka dostępu na ftp:
    poprzednia joomla jest zainstalowana bezpośrednio w przestrzeni ftp
    natomisat ta następna
    /2/09.06.25 - co do katalogu instalacyjnego to zmieniłem jego nazwę (wykasuje jak już wszystko będzie ok), bo inaczej zostałbym na ostatnim kroku instalacji
    czy o to chodziło?

  9. #8
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    rozumiem, że korzystasz z jakiegoś cpanela i druga domena skierowana jest na przypisany folder w przestrzeni ftp czyli root/druga_domena
    masz też założoną bazę danych dla tej domeny, której znasz
    - nazwę bazy danych
    - nazwe serwera bazy danych
    - hasło do serwera bazy danych
    wpisujesz http://pmin.org.pl/installation.php wykonujesz kolejne kroki instalatora dochodzisz do parametrów bazy danych i wpisujesz wszystkie parametry poprawnie (i jesteś tego na 100% pewny) i nie łączy cię z bazą danych ?
    przy okazji nie nadajesz w przedrostku nazwy z liczbą!
    jeżeli tak - wg mnie problem lezy po stronie serwera!
    jeżeli używasz usług typu shared hosting za 4 usd / month - to my nie jestesmy w stanie pomóc ci.

  10. #9
    Przeglądacz zielony kamillo awatar
    Dołączył
    04-05-2009
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzięki za pomoc, udało się znaleźć problem, na swoim serwerze nie przekierowalem domeny na nowy podkatalog i automatycznie była nowy adres przypisany do starej joomli jeszcze raz dzięki

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •