Joomgallery - wstawić tylko samą kategorię i ukryć zdjęcia
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Joomgallery - wstawić tylko samą kategorię i ukryć zdjęcia

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-11-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny Joomgallery - wstawić tylko samą kategorię i ukryć zdjęcia

    Pytanko mam do ekspertów od galerii.

    Na joomla 1.5 mam zainstalowane Simple image gallery i joomgallery (najnowsze wersje).
    Pytania mam dwa:
    1. Czy można tak zrobić, aby wstawić pod artykułem nie pojedyncze fotki (za pomocą {joomplu:ID}), ale całą wybraną jakąś kategorię?

    2. Czy można zrobić tak, aby posiadać między innymi kategorię np.(fotki do artykułów) i tak ją ustawić, aby nie wyświetlała się w galerii na stronie, ale zdjęcia z niej można było pojedynczo wykorzystać w artykułach (zrobienie kategorii "nie publikuj" sprawia, że pojedyncze zdjęcia w artykułach się nie pojawiają).

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Edytory WYSIWYG mają możliwość wstawiania wybranych fotek do artykułów, trzeba tylko te foki umieścić na serwerze.

    Przydatne linki:
    www.wiki.joomla.pl
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-11-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak, wiem, chodziło jednak bardziej o to, aby nie dodawać dwa razy tych samych zdjęć,
    raz dodać przez joomgallery i jedną kategorię sobie zrobić ukrytą i z niej wybierać ewentualne pojedyncze fotki do artykułów.

    Jeśli wstawię zdjęcie edytorem, to mi się nie powiększy, jak na nie kliknę, a jak joomgallery, to się powiększy.

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Ale wtedy nie masz podwójnie załadowanych plików. Pliki z artykułów nie mają być wyświetlane w galerii, więc wgrywasz je do wybranego katalogu, a co do powiększenia do np. Slimbox i wiele innych na http://extensions.joomla.org - wystarczy poszukać.
    Webdeveloper do usług ;)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •