Galeria zestawienie
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Galeria zestawienie

  1. #1

    Domyślny Galeria zestawienie

    Witam,
    kiedyś ktoś pytał o galerie pod joomla i padła odpowiedź, gdzie był link do różnych galerich i ich możlowości:
    www.gallery-addons.com/content/view/64/124

    teraz ten link jest nieaktywny a była tam taka fajniutka tabelka, czy ktos wie gdzie jest podobne zestawienie?

    dzieki, pozdrawiam
    skobel


  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz josh awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    B-stock :)
    Wpisy
    513
    Punkty
    86

    Domyślny

    dokladnie tam gdzie podajesz jest ta fajniutka tabelka z zestawieniem, nic sie nie zmienilo

    pozdr
    pozdrawiam
    Piotr Laskowski
    JoomlaPL.com | MamboPL.com
    Joomla.PL | Joomla!, LaTeX, R project, SPSS user...

  4. #3

    Domyślny

    Witam,
    Testuje galerie i mam problem do rozwiązania:

    Np. jest kilka komponentów do zarządzania galerią (link do zestawienia powyżej), ale choć testuje to …nie mogę odpowiedzieć sobie na pytanie, czy istnieją tam następujące funkcje:

    Każde zdjęcie w formacie .jpg może mieć zakodowane dane:
    - w formacie .EXIF (dane techniczne takie jak rodzaj aparatu, przysłona, czułość filmu itp.)
    - w formacie IPTC (autor zdjęcia, słowa kluczowe, prawa autorskie itp.)

    Pytanie1:
    - czy jest jakaś galeria, która czyta strukturę .jpg i buduję na tej podstawie bazę obsługiwaną przez joomle bądź przez jakiś moduł?
    - czy jest jakiś moduł który potem wyszukuje zdjęcia po danych zapisanych w .exif i .iptc.

    Pytanie 2
    Czy jest jakaś strona, która pokazuje poszczególne moduły, komponenty dla joomla i zestawia ich możliwości (tak jak np. ta strona z zestawieniem galerii – chciałbym np. zobaczyć funkcje poszczególnych sklepów pod joomla).


    ps. zmiana tzn. zoom ma funkcje dodawania .danych exif, ale jakoś nie wiem co trzeba potem zrobić aby ktos mógł po tym wyszukiwać.

    Pozdrawiam
    Skobel
    Ostanio edytowane przez skobel : 25-07-2006 23:14


  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    "Poszczególnych " komponentów do Joomla jest już kilka..set
    Poszczególnych modułów jest juz kilka... set
    Wyobrażasz sobie taką stronę, która demonstruje i jeszcze porównuje?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    "Poszczególnych " komponentów do Joomla jest już kilka..set
    Poszczególnych modułów jest juz kilka... set
    Wyobrażasz sobie taką stronę, która demonstruje i jeszcze porównuje?
    Witam,
    Tak wyobrażam sobie stronę (model) który porównuje określone moduły, komponenty, które odpowiedzialne są za podobne funkcje.

    Nie trzeba szukać daleko, jak kliknąć na link powyżej, aby zobaczyć porównanie modułów odpowiedzialnych za galerie.

    Czasopisma komputerowe prześcigają się w różnego typu porównaniach i zestawieniach programów, sprzętu itp… zatem moja wyobraźnia przekłada się na namacalne przykłady.

    Ponadto metodologia oprogramowania zakłada, iż dany program ma dokumentacje. Często dokumentacja zawiera porównanie, co do istniejących na rynku programów np. tą strategie wyższość swoich funkcji w działaniach promocyjnych stosują firmy oferujące komunikatory internetowe.

    Pozdrawiam
    skobel


  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No to nic, tylko zabierać się za robotę! Czemu nie? Szansa, by zostać prekursorem w tej dziedzinie. Zwłaszcza, że komponenty, moduły, dodatki mają bogatą, zestandaryzowaną dokumentację, tak że pracy dużo nie będzie, a efekt!!!!

    Sory, za tę ironię, ale

    1. Moja odpowiedź miała Ci raczej pokazać z jednej strony skalę, a z drugiej trudność realizacyjną.
    Zainstalowanie na jakiejś stronie kilkudziesięciu czy kilkuset składników i dodanie do nich danych wyłoży tę stronę wcześniej czy później.
    Pomijam zupełnie, jaki wysiłek trzeba by włożyć w przygotowanie i prowadzenie tego typu przedsięwzięcia. I ilu jeszcze znajdzie się chętnych do rzeczowego wsparcia?

    2. Większośc komponentów, a tym bardziej modułów to stosunkowo proste aplikacje. Jeśli jest kilka alternatywnych rozwiązań, żaden problem zainstalować, porównać sobie i wybrać odpowiednie. Ba, można nawet nie instalować, wystarczy poszukać stron, na których jest np. demo.

    Z tematem wiąże się jeszcze parę innych refleksji.
    Ot choćby kwestia kosztów takiego przedsięwzięcia. Zechcesz je współfinansować? Ile jesteś w stanie wydać np. w miesiącu na wsparcie takiego projektu? Ile jesteś w stanie zaplacić za informacje, jakie otrzymasz? I ilu jeszcze znajdzie się takich chętnych?

    Żeby dopowiedzieć do końca, no prawie do końca... Czy wiesz, ile w ciągu roku funkcjonowania joomla.pl wpłynęło do nas artykułów do opublikowania od osób spoza Zespołu?
    Łatwo się zorientować, wszystkie opublikowaliśmy. Słownie: JEDEN!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7

    Domyślny

    Oj Szanowni Państwo…
    Ja tylko pytałem, czy coś takiego jest - nie domagałem się i tylko przedstawiłem kontekst sensowności owych porównań.

    Idąc dalej (trochę się pomądrzę).
    Metodologia odkryć naukowych mówi, iż nowy system (który ma być w teorii lepszy) musi zawierać w sobie starczy system, a zarazem upraszać go, unifikować, i iść o krok w przód.

    Np. system kopernikański pokazywał na przykładach (ciągach matematycznych) jak łatwiej określić zależności układu słonecznego do systemu ptolemejskiego.

    >No to nic, tylko zabierać się za robotę! Czemu nie? Szansa, by zostać prekursorem w tej >dziedzinie. Zwłaszcza, że komponenty, moduły, dodatki mają bogatą, zestandaryzowaną > >dokumentację, tak że pracy dużo nie będzie, a efekt!!!!

    >Sory, za tę ironię, ale

    Spoko…
    Nie wiem czy mi się uda (czynniki zewnętrzne, byt, praca, sen), ale kto wie może coś mi się kiedyś uda dorzucić do rozwoju joomla.

    Ostatnio jednego webmastera zaraziłem joomla

    >1. Moja odpowiedź miała Ci raczej pokazać z jednej strony skalę, a z drugiej trudność >realizacyjną.
    >Zainstalowanie na jakiejś stronie kilkudziesięciu czy kilkuset składników i dodanie do nich >danych wyłoży tę stronę wcześniej czy później.
    >Pomijam zupełnie, jaki wysiłek trzeba by włożyć w przygotowanie i prowadzenie tego typu >przedsięwzięcia. I ilu jeszcze znajdzie się chętnych do rzeczowego wsparcia?

    Ja postawiałem sobie krasnala (bo tak przeczytałem w instrukcji, że można się uczyć joomli kesperymetować).

    I potwierdzam na lokalnym host mam, już kilku użytkowników test test2… : )-

    Ale jest prościej.
    Wystarczy zrobić tabelkę:
    - poziom (możliwe funkcje)
    - pion konkretne moduły, komponenty

    A potem dodawać + lub -.

    Tabelka w exelu, wygeneruje wszystkie statystyki i grafy.

    >2. Większośc komponentów, a tym bardziej modułów to stosunkowo proste aplikacje. Jeśli >jest kilka alternatywnych rozwiązań, żaden problem zainstalować, porównać sobie i wybrać >odpowiednie. Ba, można nawet nie instalować, wystarczy poszukać stron, na których jest >np. demo.

    Tak robię.

    A co ważniejsze robią to inne osoby które stworzyły strony o joomli administratorzy storn:
    http://www.webpl.info/ http://jokris.info/
    Przedstawiają, opisują moduły i nawet modyfikują ….tak jak WY : )

    Tylko jakby istniała metodologia (i platforma wstawiania + i -) przy poszczególnych modułach i komponentach to byłoby z górki…

    >Z tematem wiąże się jeszcze parę innych refleksji.
    >Ot choćby kwestia kosztów takiego przedsięwzięcia. Zechcesz je współfinansować? Ile >jesteś w stanie wydać np. w miesiącu na wsparcie takiego projektu? Ile jesteś w stanie >zaplacić za informacje, jakie otrzymasz? I ilu jeszcze znajdzie się takich chętnych?

    Sam stworze taką platformę i wprowadzę abonament : )

    Oj…
    Tabelka nic nie kosztuje.. sadzę ze programiści joomli, za wstawienie + lub – nie biorą kasy

    >Żeby dopowiedzieć do końca, no prawie do końca... Czy wiesz, ile w ciągu roku >funkcjonowania joomla.pl wpłynęło do nas artykułów do opublikowania od osób spoza >Zespołu?
    >Łatwo się zorientować, wszystkie opublikowaliśmy. Słownie: JEDEN!

    Ale czy patrzysz z innej strony…
    Ile jest autonomicznych stron WWW, które oprócz wasz edukują w tematach związanych z joomlą….

    Ja oprócz WWW.joomla.pl – zaglądam na webpl.info i jokris.info

    I w tych serwisach pojawia się sporo materiałów, których nie ma na stronie joomla.pl
    Zatem sądzę, iż nie tylko „jeden” artykuł powstał o joomli – autorstwa innego niż Administratorów joomla.pl

    Pozdrawiam
    skobel

    ps. a kto jest w wawy z osob, które by dały się nagrać do reportażu do radia mówiacego o darmowych cmsach?


  9. #8
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Glowny problem moim zdaniem lezy u podstaw - nie istnieje standard opisywania rozszerzen Joomla.
    Gdyby byl to zadnym problemem nie byloby stworzenie aplikacji generujacej zestawienia funkcji na podstawie plikow fileinfo.txt wewnatrz paczki zip - nie zadbalo o to ani Core Team ani wydawcy skryptow.

    Co do innych stron o Joomla to temat byl klepany nie raz, kazdy sobie rzepke skrobie. Biorac pod uwage ogolny wklad pracy Polskiego Centrum, nie wyobrazam sobie ze mamy jeszcze szukac po stronach, pytac autorow i przenosci do nas materialy. W cywilizowanym swiecie milym zwyczajem jest wysylac materialy do kilku zrodel (w tym wypadku na sourceforge lub na strone org, do oficjalnego polskiego supportu i na wlasnej stronie projektu). Czy to aluzja, po czesci tak, do ludkow, ktorzy rok temu pytali na forum o kazda pierdółkę "jak to zrobic" a w tej chwili promuja wlasne strony. Jokris napisal raptem 18 postow z czego w polowa zawiera jakies tresci merytoryczne a reszta dotyczy prywatnych wywodow na temat administracji tego forum. W wiekszosci z nich oczywiscie reklamuje swoja strone.

    Co do serwisow ktore wymieniles, to owszem opisuja ale zestawienia nikt nie robil a rady i faqi na tych stronach pozostawiaja wiele do zyczenia, zeby nie byc goloslownym:
    webpl - faq - zmiana php 5 na 4 podaja wpis w pliku .htaccess bez uprzedzenia ze serwer moze tego nie przyjac
    webpl - faq - odblokowanie klodki - zapomniano dodac ze tylko supeadmin ma opcje "odblokuj wszystkie" zas reszta powinna miec od frontu mozliwosc odblokowania wlasnych artykulow
    webpl - faq - obrazek startowy - polecaja zrobic plik index.html z linkiem do index.php bez zwrocenia uwagi ze nie kazdy serwer w pierwszej kolejnosci łyknie html a potem php wiec na kilku popularnych hostingach nic sie ta metoda nie osiagnie

    webpl - newsy - wydawnictwo Packt nie jest jednym z pierwszych publikujacych sieciowe tutoriale (błędne tłumaczenie)

    Jokris ma farta bo serwis chwilowo nieczynny ;)

    U nas pewnie tez sie jakies byki znajda i nie w tym moj cel zeby kogos zjechac tylko lekki zal ze kazdemu wygodniej na swoim, przez co kazdy jest "prawie" dobry.

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ale daj spokój Jokrisowi! Jeden z nielicznych, którzy naprawdę rozwijają w Polsce Joomla! Można, i owszem, jak zawsze, mieć pewne ale, ale co fakt, to fakt - Jokris dostarcza własnych czy zmodyfikowanych rozwiązań.

    Problem, jeśłi to problem, to - moim zdaniem - nieco zabawne ambicje - jak Ty to nazywasz, oczywiście bez urazy i obrazy Ludków - do zrobienia dzięki Joomla - nie wiem,
    - kariery sieciowej?
    - wypromowania swoich osiągnięc?
    I problem drugi to rozpraszanie wysiłków.

    Owszem, cieszy, że ktoś cos np. przetłumaczył. Pal licho że z błędami, zawsze je można poprawić.
    Rzecz w tym, że jak użytkownik chce coś znaleźć, to niech sobie pobiega po różnych stronkach, może na którejś trafi. Bo przeciez nie po to jest Polskie Centrum Joomla, żeby tu mozna znaleźć wszystko, co trzeba, albo przynajmniej odnosniki do tego, co może być potrzebne.

    Trochę faktów na poparcie. Wedle mojego rozeznania dla *mbo i Joomla spolonizowanych:

    - komponentów jest około 130, w plikowni Polskiego Centrum: 69
    - modułów około 150, w plikowni Polskiego Centrum Joomla: 38
    - dodatków około 80, w plikowni Polskiego Centrum Joomla: 16

    O szablonach niie piszę bo nie wymagają polonizacji.
    Pytanie retoryczne: czemu ich nie ma w plikowni PCJ?
    Drugie pytanie retoryczne: A po co by miały być?
    Przecież przyjazny użytkownikom jest ten, co się ładnie uśmiecha i mówi przyjdź do mnie, bo ja mam.

    Dziesiątki, setki osób zagładają do artykułów w serwisie Pomocy. I nie widzą tam błędów, których co nieco jest. Naprawdę nie widzą? Nie chcą widzieć? Nie wierzą że to błędy?
    Bo zgłoszeń, propozycji poprawek - żadnych.

    Skobel pisze: Zatem sądzę, iż nie tylko „jeden” artykuł powstał o joomli – autorstwa innego niż Administratorów

    Owszem, nie jeden. Tyle, że akurat (poza jednym przypadkiem) opubllikowane zostały w serwisach, ktorych nie wymienil: www.mambopl.com, www.joomla.pl.com, swego czasu www.joomlasite.net, www.mambopl.net .
    No, z tym jednym przypadkiem trochę przesadziłem. Była swego czasu strona, której niestety nie ma już, a której autor co nieco opublikował.

    Bo informacje że ukazała się templatka czy komponent albo modul - są i owszem użyteczne. Byłyby bardziej, gdyby autorzy pokusili sie chociaż o zestawienie właściwości nowo opublikowanych składników. ALe to też jest ponad możliwości pewno. Najprawdopodobniej dlatego, że metodologii nie ma (choć nienajgorszych kilka wzorów znalazloby się na joomla.pl).

    Nie ma co się rozwodzić.

    1. Dla jasności jeszcze: nie jestem zachłanny i nie chcę wszystkiego dla Joomla.pl. Niech się rozwija nawet dziesiątki polskich centrów . Tylko niech one coś wnoszą naprawdę pożytecznego.

    2. PCJ powstało, by skupić wysiłki w jednym miejscu. Wiele razy to podkreślałem. Stać inne nacje, tylko w Polsce każdy sobie rzepkę skrobie. Bo ma szansę na sukces! Będzie wielki.

    Tylko, że może lepiej w tym celu pić mleko?

    Na koniec jeszcze dodam, że swoje działanie w PCJ zadeklarowało w ciągu minionego roku osób trochę. Z niektórymi przegadałem na GG wielokrotnie minut mniej lub wiecej. Z przykrością stwierdzić muszę, że jak to w naszych stronach... zapału dużo, tyle że na krótko.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Hyhy no ja sie czepiam tak kontrolnie kazdego kogo mi sie podsunie ;) a podpisac sie moge oboma płetwami, ze jakby chcial robic cos dla PCJ to bede pierwszy ktory to poprze - tak jak zreszta kazdego Xińskiego, pod warunkiem, ze nie bedzie to : kącik Xińskiego tylko konkretnie wybrany dział prowadzony rzetelnie, w miare regularnie (lub jako reakcja na wydarzenia) i po polsku a nie po dyslektycku (tu nie ma zadnej personalnej aluzji).

    a tak zupelnie przy okazji (natchnela mnie tabelka) to jakby sie kto pokusil o zestawienie jakiegos dzialu tematycznego (oldschoolowy pomysl na podzial com/mod/bot sie przestaje sprawdzac) chocby szkicowo to moge potem wspomoc skryptowo, opracowalibymy jakis standard a potem to juz tylko masowy import do DB i odczyt danych z fileinfo / packageinfo

    Zwiastun wie co knuje, tylko pytanie czy wyknuje ? ;)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •