vm i magia z ie6
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 22

Temat: vm i magia z ie6

  1. #1

    Domyślny vm i magia z ie6

    witam,

    tworze sklep w virtuemart i spotkałem się z niesamowita magia, ie6 (ietester) generuje dodatkową cenę która nie jest widoczna w źródle strony, ie7 i inne już tego nie robią, czy ktoś się z taką magią już spotkał?

    pozdrawiam

    link: http://fragila.ciubas.pl/index.php?p...emart&Itemid=1

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Użyj iewarning, poczytaj w dziale Off Topic na temat końca IE6- nie warto się męczyć z IE6, no chyba, ze ktoś jest masochistą.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3

    Domyślny

    robię to dla kogoś kto ma ie6, więc niestety opcja zmień przeglądarkę nic nie da...

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Czy jakbyś miał tuningować auto według takich wyznaczników: wstawić koła 21 cal, wymienić silnik na V8, do tego nowa sześciobiegowa skrzynia biegów, do tego wykonać elektroniczny tuning celem optymalizacji osiągów i zużywanego paliwa ale i tu się zaczyna najlepsze
    Masz problemy to nie wiesz jak wykonać ten tuning do malucha, żeby nie zmieniać elementów, które nie zostały wymienione i nie dodawać nowych/dodatkowych elementów.

    Dlaczego opcja zmień przeglądarkę nic nie da? Ktoś tej osobie przystawił pistole do głowy i kazał używać IE6?

    Podaj mi choć jeden sensowny powód używania przestarzałego oprogramowania, jakim jest przeglądarka internetowa?
    W przypadku IE'ków nigdy takiego nie znajdziesz, ani jednego.
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5

    Domyślny

    bardzo prosty powód: ja rozumiem, ja zmienię, ale wiem Pan moi klienci mogą używać i to musi dla nich działać nawet na ie6 - więc bardzo proszę o pomoc nie o rady typu pozbycie się IE6 bo o tym doskonale wiem...

  7. #6
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Jak rozumiem to u Ciebie na IE6 pojawia się ten błąd, a więc takie pytanie czy masz zainstalowane jakieś dodatki do IE6, jaki masz SP?

    Ja się dziwię osobom mającym firmy, a tym bardziej jeśli zarabiają dzięki internetowi, które korzystają z wadliwego oprogramowania, prze które można wszystko stracić.

    Osobiście przedstawiłbym klientowi dane dotyczące wad i luk w bezpieczeństwie lub nie podejmowałbym się takiego zlecenia.
    Webdeveloper do usług ;)

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @moje: to nie zmienia faktu, że projektant www albo jest profesjonalistą i potrafi dostosować stronę do odczytywania w IE, albo nie jest profesjonalistą. I póki co (czyli dopóki ludzie IE6 używają, a używają) niech sobie da spokój z projektowaniem stron.

    @ciubas: Nie mam czasu badać problemu, albo sam się zabierz za badanie, albo czekaj, aż ktoś coś poradzi (możesz nie odczekać!)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Jak najbardziej wiem ale w kodzie nie pojawia się "magiczna cena" więc (IMHO) wina leży po stronie przeglądarki/dodatków do przeglądarki/service pack'a/bóg jeden wie czego.
    Webdeveloper do usług ;)

  10. #9

    Domyślny

    I właśnie o to mi chodzi, proszę was nauczcie się oceniać ludzi po problemie, dopiero jak go dokładnie sprawdzicie, bo później prowadzi to do niepotrzebnych nieporozumień.

    Niestety błąd pojawia się w każdym IE6 (tak moim ietester jak i klientki czystym IE6 na XP), dlatego napisałem tutaj, nie znam wszystkich magicznych rozwiązań na IE6, natomiast wiem że tutaj taką osobę znajdę.

    ps. każdy się uczy, ja już ponad 6 lat, ale zawsze coś mnie zaskoczy, np. to

  11. #10
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Jaki SP, czy system/IE pobierał poprawki? Goła wersja nie jest wcale najlepszą wersją do testowania.
    Webdeveloper do usług ;)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •