Ukrywanie modułów w których nic nie publikujemy
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Ukrywanie modułów w których nic nie publikujemy

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Skąd
    Lębork
    Wpisy
    52
    Punkty
    10

    Domyślny Ukrywanie modułów w których nic nie publikujemy

    Eksperymentuję z templatką jak w załączniku i chyba się pogubiłem. Chcę dojść do tego dlaczego moduł "right" (prawa kolumna) w przypadku nie publikowania w nim ukrywa sie a moduł "top" i położony pod nim "left" (tworzą razem lewą kolumnę) mimo nie publikowania w nich niczego nie znikają. Tzn główny obszar nie rozszerza się o szerokość lewej kolumny. Wgapiam się już 2-gą godzine w index.php templaka i nie mogę się połapać.

    Ryszard
    Załączone pliki Załączone pliki

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    dodaj linka jak to wyglada

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Skąd
    Lębork
    Wpisy
    52
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przepraszam Rybik ale to na localu.
    Powinienem napisać to w pierwszym poście.
    Jeszcze się waham czy mogę wypakować stronę na serwer zewnętrzny.
    Jeszcze i tak będę gryzł pazury jak na komercyjnym serwerze nie będzie coś działało jak powinno.
    Ryszard
    Ostanio edytowane przez ryszard555 : 14-07-2006 15:28

  5. #4
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    to spakuj calego templaka i podaj zipa, a zawsze mozesz wrzucic strone na serwer komercyjny i zabezpieczyc wejscie na htaccess,

  6. #5
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Generalnie to w index.php templatki zadany obszar pod moduł(y) może być zarezerwowany na stałe lub też może być opatrzony instrukcją If.
    Patrz: Instrukcja w Pomocy (jest tam też kilka innych, przydatnych ...).
    1. Jeśli chcesz na 100% rezerwować dany obszar dla modułów, to używasz (przykładowo) <?php mosLoadModules( 'right' ); ?>.
    2. Jeśli spodziewasz się że na poszczególnych podstronach w danym obszarze mogą, ale nie muszą się pojawiać moduły - używasz (przykładowo) <?php if (mosCountModules('right'))?> (patrz np. w Pomocy), co daje ci możliwość np. eliminowania całych fragmentów dokumentów na stronie - jeśli w tym miejscu, w danym momencie nie istnieje treść (np. moduł) do wyświetlania. Np. możesz w ten sposób zlikwidować całą kolumnę (np. prawą), albo np. obszar oznaczony jako "top" (wraz z całym kodem html rezerwującym ten obszar).
    Brzmi pewnie cokolwiek skomplikowanie, ale jest w gruncie rzeczy trywialnie proste ...
    Poczytaj w Pomocy, potrenuj ;)


  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Skąd
    Lębork
    Wpisy
    52
    Punkty
    10

    Domyślny

    Magic, Rybik dziekuję Wam jak zwykle ale postąpię tak jak radzi Magic. Biorę wydruki index.php i css'a do domu i muszę to sam przeanalizować - jestem wzrokowcem nie zawsze czytającym ze zrozumieniem z ekranu. Nie można przecież "webmasterować" nie rozumiejąc podstaw podstawowych spraw:eek: . Jeżeli się z tym nie uporam do poniedziałku to ośmielę się zawracać Wam głowę po urlopie (za ca 14 dni) .
    Ryszard

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •