Dodanie jednego artykułu do kilku kategorii
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Dodanie jednego artykułu do kilku kategorii

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-01-2009
    Wpisy
    28
    Punkty
    10

    Domyślny Dodanie jednego artykułu do kilku kategorii

    Witam,

    Szukałem w joomla 1.5 możliwości dodania tego samego artykułu do kilku różnych kategorii, jednak nie znalazłem takiej opcji.
    Po zapoznaniu się z forum dochodzę do wniosku, że nie mogłem jej znaleźć, gdyż jej nie ma;)

    Czy istnieje jakiś dodatek, który będzie umożliwiał dodanie tego samego artykuły do kilku różnych kategorii?

    Dublowanie tego samego artykułu tak aby znalazł się w kilku kategoriach jest nieco kłopotliwe, zwłaszcza jeśli zaistnieje potrzeba wprowadzenia zmian.

    Pozdrawiam
    Piotr

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Nie wiem czy jest taki dodatek strikte do artykułów ale SOBI2 (katalog ogłoszeń/towarów/usług) ma możliwość przypisania jednego wpisu, do kilku kategorii.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    moje.. jeszcze chwila i uznam, że jesteś developerem SOBI w co drugim temacie go reklamujesz ;) oczywiscie żartuje bo ja też jestem pod wrażeniem tego komponentu..

    ale wracając do tematu, to też tego kiedyś potzrebowałem i rozwiązaniem jakie znalazłem na extensions.joomla.org był dodatek (nie pamietam nazwy), który umożliwał w nowo utworzonym artykule wpisac np. {article id=55} i przypisac do innych kategorii.. ten wpis {...} tak jakby dublowal artykuł o id 55, ale nie do konca, bo zmiany wproadzone raz były wszędzie...

    choć to i tak kłopotliwe, żeby dodawać kolejne artykuly.. przydałaby się możliwość wybierania większej ilości kategorii od razu w artykule..
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    A ja się zastanawiam, po jakiego diabła tworzy się osobne sekcje i kategorie i wrzuca do nich jeden, powielony artykuł? Po co tyle trudu?
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-01-2009
    Wpisy
    28
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przykładowo, jeśli wrzuca się filmik z youtube i chce się go mieć w 3 kategoriach - śmieszne, extremalne i wypadki to powielanie artykułu jest uciążliwe. Jest to przykład dobry jak każdy inny. Nie mniej jednak przydała by się modyfikacja, która w łatwy i przyjemny sposób umożliwiała by dodanie jednego artykuły do kilku kategorii na zasadzie zaznaczenia kategorii w jakich artykuł ma się wyświetlać przy jego dodawaniu.

    Sama struktura sekcja - kategoria, również jest mało komfortowym rozwiązaniem.
    Co jeśli nie chce tworzyć osobnej sekcji a samą kategorię? Nie ma takiej możliwości. Jeśli w danej sekcji mam do zamieszczenia tylko jedną kategorię to mija się z celem tworzenie sekcji nadrzędnej. Jednak joomla wymusza takie rozwiązanie.

    Dlatego też mam drugie pytanie, czy da się jakimś komponentem zastąpić tworzenie sekcji - kategorii na tworzenie samych kategorii z możliwością kategorii nadrzędnych i podrzędnych ?

    Byś może odbierzecie moją paplaninę jako zrzędzenie, jednak sądzę, że beż takich ludzi jak ja, otwarte projekty takie jak joomla nie miały by prawa rozwoju ;)

    P.S.
    Jeśli jest jakiś lepsze rozwiązanie do mojego pierwszego pytania, to będzie mile widziane.

  7. #6
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Skorzystaj z tagów ;)
    Webdeveloper do usług ;)

  8. #7
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Virtutes Zobacz wiadomość
    Przykładowo, jeśli wrzuca się filmik z youtube i chce się go mieć w 3 kategoriach - śmieszne, extremalne i wypadki to powielanie artykułu jest uciążliwe.
    Jest komponent do wyświetlania tego samego filmu w różnych kategoriach.
    [...]
    Nie mniej jednak przydała by się modyfikacja, która w łatwy i przyjemny sposób umożliwiała by dodanie jednego artykuły do kilku kategorii na zasadzie zaznaczenia kategorii w jakich artykuł ma się wyświetlać przy jego dodawaniu.
    Podobno tak bedzie w wersji 1.6.

    Sama struktura sekcja - kategoria, również jest mało komfortowym rozwiązaniem.
    Co jeśli nie chce tworzyć osobnej sekcji a samą kategorię? Nie ma takiej możliwości. Jeśli w danej sekcji mam do zamieszczenia tylko jedną kategorię to mija się z celem tworzenie sekcji nadrzędnej. Jednak joomla wymusza takie rozwiązanie.
    W jednej sekcji kategorii możesz mieć full. Nie znasz Joomla? Czy istnieją sekcje nadrzędne?

    Dlatego też mam drugie pytanie, czy da się jakimś komponentem zastąpić tworzenie sekcji - kategorii na tworzenie samych kategorii z możliwością kategorii nadrzędnych i podrzędnych ?
    Chcesz tworzyć kwadraturę koła.

    Byś może odbierzecie moją paplaninę jako zrzędzenie, jednak sądzę, że beż takich ludzi jak ja, otwarte projekty takie jak joomla nie miały by prawa rozwoju ;)
    Może.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-01-2009
    Wpisy
    28
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    [...] Podobno tak bedzie w wersji 1.6.
    Kto tak wróży, gdzie można o tym przeczytać?

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    W jednej sekcji kategorii możesz mieć full. Nie znasz Joomla? Czy istnieją sekcje nadrzędne?
    Widzę, że mnie nie zrozumiałeś.
    Obecnie aby dodać kategorię, należy wcześniej stworzyć dla niej sekcję (strukturę nadrzędną).

    Myślę, że lepszym rozwiązaniem było by zastąpienie tworzenie sekcji i kategorii na tworzenie samych kategorii z możliwością przypisania kategorii nadrzędnej dla danej grupy kategorii.
    W takim wypadku, jeśli ktoś ma ochotę stworzyć samą kategorię, nie będzie musiał tworzyć do niej niepotrzebnej sekcji.
    Mam nadzieje, że teraz bardziej mnie rozumiesz ;)

    Tak, nie znam joomla - obecnie poznaje jej tajniki przy czym dostrzegam kilka rozwiązań, które można udoskonalić.

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Chcesz tworzyć kwadraturę koła.
    Po prostu zadaje pytania, szukam odpowiedzi - ludzie zazwyczaj tak robią, jeśli chcą się czegoś dowiedzieć

  10. #9
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Virtutes Zobacz wiadomość
    Kto tak wróży, gdzie można o tym przeczytać? ...
    W necie jak jeszcze nie domyślasz się gdzie

    Cytat Wysłane przez Virtutes Zobacz wiadomość
    ... Myślę, że lepszym rozwiązaniem było by zastąpienie tworzenie sekcji i kategorii na tworzenie samych kategorii z możliwością przypisania kategorii nadrzędnej dla danej grupy kategorii.
    W takim wypadku, jeśli ktoś ma ochotę stworzyć samą kategorię, nie będzie musiał tworzyć do niej niepotrzebnej sekcji. ...
    K2 lub w obrębie jednej sekcji i kategorii umieszczasz artykuły ale w menu nie wstawiasz ani sekcji ani kategorii, to tego wykorzystujesz tagi.
    Webdeveloper do usług ;)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •