Wyżyć z Joomla
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 38

Temat: Wyżyć z Joomla

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-09-2008
    Skąd
    Wolne Miasto Gdańsk
    Wpisy
    78
    Punkty
    12

    Domyślny Wyżyć z Joomla

    Witam wszystkich

    Od jakiegoś czasu trapi mnie pewna myśl, może ktoś z Was napełni mnie optymizmem lub pomoże otrzeźwieć

    Otóż zawsze chciałem być niezależną zawodowo jednostką - sprawić aby sam laptop był moim biurem. Wiadomo, że zarobić można na wiele sposobów - pozycjonowanie, grafika, itp.

    Ja jednak próbuję po prostu stworzyć wg mniej lub oryginalnych pomysłów kilka niedużych portali/serwisów - i sprawdzić czy da się po prostu utrzymać z ich administracji, pisania.

    I tu kieruje swoje zapytanie - czy któremuś z Was udało się coś podobnego?? Zamienić pasje nie na źródło dodatkowego dochodu, a po prostu na główne źródło utrzymania, własną działalność??

    Ciekawi mnie czy ktokolwiek (może wielu) na tym forum prowadzi taki "styl życia"??

    Może jakieś rady?? Ciekawe doświadczenia z tym tematem??
    zrozumienie nie jest wymogiem współpracy...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus KYCu awatar
    Dołączył
    23-01-2008
    Skąd
    lubelszczyzna
    Wpisy
    1 200
    Punkty
    45

    Domyślny

    Witaj

    Wiele nie osiągnąłem ale mogę śmiało powiedzieć, że pasję zamieniłem na źródło dodatkowego dochodu. Tymczasowo 'dodatkowego' gdyż podobnie jak i Ty, chciałbym coś "rozkręcić".
    Może jakieś rady??
    Tak. Jeżeli działalność to nie samemu. Znajdź sobie współpracownika. Dobrego. Zdarza się tak, że z jakimś projektem nie daję rady czasowo i robi się nieciekawie. Tym bardziej jak zajmuję się wszystkim czyli grafika, instalacja, konfiguracja.
    Ciekawi mnie czy ktokolwiek (może wielu) na tym forum prowadzi taki "styl życia"??
    Przez ostatnie 7 miesięcy nic innego . Obecnie staż. Przy komputerze w firmie administracja witryny na Joomla!, grafika, obróbka zdjęć itp itd ;)
    Pozdrawiam, Piotrek
    ---------------------------------------
    Strony www Kraków | Lublin | Zamość

  4. #3
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    myślę, że da się z tego żyć.. osobiście nie wyobrażam sobie innego zajęcia (chyba że alfons )

    żyję dzięki robieniu stron internetowych (kompleksowo od doradztwa przez grafike po wdrożenie) jeśli jesteś w tym dobry to da się z tego żyć, a klient zaprasza do Ciebie znajomych i tak sie biznes rozkręca

    z drugiej strony (też wiem z doświadczenia) da sie nawet wyzyc na tym co piszesz - czyli założeniu kilku serwisów i ich administrowaniu - warunek jest jeden, musi być wysoka odwiedzlanosc i wysoki wskaźnikm CTR (mówiąc o reklamach google) kiedyś pamiętam taki dzień, kiedy zgarnąłem 50$ (za jeden dzien!) dla mnie to był rekord... teraz niesttey 10-krotnie mniej.... ale i tak nie jest źle..

    powodzenia!

    dodam jeszcze że raczej jestem typem smaotnika, tzn lubię zrobić wszystko sam, bo wiem, ze robie coś dokłądnie i wiem jak co robic, dlatego działam sam.. musisz zobaczyć jak jest z Tobą.. widzisz KYCu pisze, że pomocnik to podstawa.. jasne że też czasem nie wyrabiam, ale jednak wolę sam
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  5. #4
    Wiarus KYCu awatar
    Dołączył
    23-01-2008
    Skąd
    lubelszczyzna
    Wpisy
    1 200
    Punkty
    45

    Domyślny

    dodam jeszcze że raczej jestem typem smaotnika, tzn lubię zrobić wszystko sam, bo wiem, ze robie coś dokłądnie i wiem jak co robic, dlatego działam sam.. musisz zobaczyć jak jest z Tobą.. widzisz KYCu pisze, że pomocnik to podstawa.. jasne że też czasem nie wyrabiam, ale jednak wolę sam
    @idku, wiadomo, że jak zrobi się coś samemu to ma się pewność, że wszystko jest tak jak się planowało (powiedzmy ). Z czasem jednak, przy prowadzeniu działalności, współpracownik wskazany. Jak działalność to i dobra reklama, jak reklama to klient. To taka pozytywna wizja .

    Administracja serwisami, które się wykonało może być dochodowa ale czasem bardzo czasochłonna, szczególnie wówczas gdy Cię poproszą o wykonanie czegoś a Ty akurat siedzisz nad nowym projektem... a czasu coraz mniej
    Pozdrawiam, Piotrek
    ---------------------------------------
    Strony www Kraków | Lublin | Zamość

  6. #5
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez KYCu
    Administracja serwisami, które się wykonało może być dochodowa ale czasem bardzo czasochłonna, szczególnie wówczas gdy Cię poproszą o wykonanie czegoś a Ty akurat siedzisz nad nowym projektem... a czasu coraz mniej
    Amen.
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  7. #6
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    W dużej mierze uważam, że chcieć to móc. Nieskromnie mogę napisać, że jestem przykładem człowieka, który prowadzi własnie taki styl życia niezależnego freelancera.
    Od ponad czterech lat żyję z projektowania stron internetowych, wdrażania systemów CMS, najpierw Mambo, potem Joomla. I jest to moje jedyne źródło dochodów na życie. Satysfakcja, jaką przez to mam (bo u mnie to połączenie pasji i pracy) sprawia, że ciągle chce się człowiek uczyć i rozwijać w tym kierunku, by wykonywać swoją pracę coraz lepiej i oczywiście lepiej zarabiać. Bo wiedza, umiejętności i doświadczenie idą tutaj w parze z wynagrodzeniem. A przynajmniej powinny iść.
    Sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. I nic więcej mi nie trzeba.
    Czego również Wam życzę!
    I w dużej mierze zawdzięczam to również najlepszemu systemowi CMS Joomla!.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-09-2008
    Skąd
    Wolne Miasto Gdańsk
    Wpisy
    78
    Punkty
    12

    Domyślny

    No to gratuluje Panowie - widzę, że samozaparcie i motywacja na forum ponad przeciętną ;)

    Ja właśnie staram się o dotację na podjęcie własnej działalności gospodarczej. W sumie dopiero co wróciłem z dalekich zagranicznych wojaży - teraz trzeba odnaleźć się w szarej rzeczywistości.

    Na wstępie przejmuje od byłego pracodawcy sklepik internetowy - na początek powinno wystarczyć. Docelowo jednak chciałbym uwolnić się od "rzeczywistych" produktów.

    W konkretnej specjalności (grafika, pozycjonowanie) raczej nie mam szans - żadna z nich nie jest też moją wielką pasją. Za to lubię pisać, obserwować i właśnie swoistą ciekawość świata chętnie zamieniłbym na pieniądze.

    Może to "mało precyzyjne" z tej perspektywy - jednak jakaś tam wizja jest. I powoli zaczynam ją wdrażać.

    Mam nadzieję, że już wkrótce też będą efekty.

    Póki co powodzenia każdemu życzę - tak jak piszesz Jac - "chcieć to móc"
    zrozumienie nie jest wymogiem współpracy...

  9. #8

    Domyślny

    Witam,
    Jestem jednym z tych szczęściarzy, którym udało się połączyć swoje zainteresowania z pracą.
    Mam dwie oficjalne prace (etat w państwówce-grafik i stałe zlecenia w organizacji pozarządowej-grafika, administracja www), dzięki którym się utrzymuję, a które wymagają ode mnie myślenia, rozwoju i ciągłego doskonalenie swoich umiejętności.
    Uwielbiam te dni kiedy wstaję ok 4 rano i rozpoczynam pracę (wiem, że dla niektórych brzmi jak jaki nightmare).
    Pracuję w domu i tu zajmuję się rzeźbami, rysunkami, grafiką komputrową i jaraniem olbrzymiej ilości szlugów.
    Jest sielanka ale było ciężko.
    Pracowałem poprzednio w jednej z większych firm outsourcingo'owych, gdzie siedziałem jak robot jaki 8 h i do domu. Bez rozwoju i przyszłości.
    Kiedy odszedłem to był najszczęśliwszy dzień mojego życia, chociaż nie miałem żadnego spadochronu i przez rok żyłem uprawiając kombinacje alpejskie ale ten rok bez pracy i na zleceniach dał mi większy rozwój niż półtora roku za biurkiem, gdzie pieniądze psie zarabiasz, a pracodawca tylko patrzy jak cię jeszcze wyżyłować.
    Nie namawiam nikogo do podejmowania jakiś głupich kroków, bo przez rok było mi na prawdę baaardzo ciężko (przez miesiąc rozwoziłem nawet pizze skuterkiem za co dostałem 300zł do łapy i tu OSTRZEGAM - WIĘKSZOŚĆ PIZZERII OSZUKUJE PRACOWNIKÓW) . Wtedy nauczyłem się sypiać po 4 h dziennie i jakoś nie mogę przestać, ba powiem więcej, ja to na prawdę lubię.
    Wracając do meritum. Polecam robienie tego co się, bo na czym tak na prawdę polega to życie. Na siedzeniu za biurkiem przez pół dnia?
    Pamiętajcie "Boli? to znaczy że żyjesz".

    "jak wychodzisz na pole
    to uważaj na osty"

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    09-08-2009
    Wpisy
    127
    Punkty
    9

    Domyślny

    Super temat

    Osobiście pracuję na państwowej posadzie w szkole, ale tam pieniądze żadne. Projektowanie to jednak to co kocham robić, mogę wrócić ze szkoły usiąść do kompa i robić do 2 w nocy, wstać o 7 iść do pracy i tak 7 dni w tygodniu, 31 dni w miesiącu, 366 dni w roku. Odpoczywam kiedy idę pobiegać w odróżnieniu od kolegi nie jaram

  11. #10
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez idek Zobacz wiadomość
    chyba że alfons
    dobre ;) też chciałbym, ale żona się nie zgadza ;)
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •