Wyżyć z Joomla - Strona 4
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Wyniki 31 do 38 z 38

Temat: Wyżyć z Joomla

  1. #31
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    indego - bez urazy. Ani przez chwilę w to nie wątpiłem .....

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Re

    @Jdwind: a to jest jakiś konkurs piękności? Piękniejsi ci, co mają więcej?
    Napisałem przecież "[nie_zabijać]", ale przepraszam za czarny humor! Natomiast co do niektórych "zleceniodawców" - podam przykład - moja znajoma pracuje jako księgowa. Ostatnio opowiadała mi sytuację w jednej ze swoich prac (prowadzi księgowość w kilku niedużych firmach), kiedy na jej uwagę, że krzesło się rozwaliło, nie ma na czym siedzieć przy komputerze i czy mógłby kupić nowe, pracodawca powiedział "a co ja będę w firmę 300 zł inwestował?". Dokładnie takie podejście większość naszych "byznesmanów" ma do firmowych stron - niby chciałby mieć, bo "Zdzichu z naprzeciwka też ma", ale czy nie dałoby się tego zrobić za stówkę? A nie daj Boże, jak powiesz tysiąc. I z doświadczenia wiem, że szkoda czasami zaczynać pracę dla takiego, a przynajmniej bez dobrze napisanej umowy wstępnej, bo potem się okazuje, że za te kilkaset złotych facet chce naszą-klasę, a generalnie na koniec i tak powie, że on to by lepiej zrobił sam.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  4. #33
    Bywalec sunpietro awatar
    Dołączył
    03-03-2008
    Skąd
    Sosnowiec
    Wpisy
    379
    Punkty
    15

    Domyślny

    z mojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że notorycznie się zdarzają osoby, które chcą mieć stronę za kilkaset złotych.
    Niezmiernie ciężko jest trafić na klienta, który bez problemu zapłaci za rzeczywistą wartość projektu.


    • blog.piotrnalepa.pl - Blog webmasterski | Artykuły o jQuery, CSS i PHP
    • www.piotrnalepa.pl - Projektowanie stron WWW | Wdrażanie rozwiązań e-commerce
    • www.nalepa.com.pl - Sprzedaż podkładów kolejowych i części do wagonów


  5. #34
    Bywalec
    Dołączył
    29-04-2008
    Skąd
    www.itcent.pl
    Wpisy
    353
    Punkty
    38

    Domyślny

    Wszystko polega na tym aby znaleźć klienta i go przytrzymać.
    Najlepiej zrobić stronkę, podnająć miejsce na serwerze i administrować stronę/serwis. Czasem jeszcze pozycjonuje ale to trochę "amatorsko" bez dużego zaplecza.
    Nie wierzę w zrobienie strony za 300zł, za tyle moge zrobić projekt szablonu na allegro.

    Moim zdaniem opinia firm o tym, że da się zrobić "dobra stronę" za takie pieniądze wzięła się z tego iż istnieją (hmm) dzieciaki, ale i dorośli którzy robią stronę za darmo aby "dołączyć do portfolio", ew. cenią się na kilkaset zł...
    Sami sobie dołki kopiecie... Jeśli by powiedzieć twardo, strona kosztuje xxxxzł firma albo zapłaciła by za posiadanie profesjonalnej strony, albo ciągnęła na darmowym szablonie
    www.ITCent.pl - Obsługa informatyczna Puławy

  6. #35
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    Ja może od siebie dodam ze jesli chodzi o wyżycie ze stron to można oczywiście nie z gruntownego projektowania tylko z "adaptacji cms do potrzeb indywidualnych" bo faktycznie za 2000zł to można tylko joomle instalnąć i wystawić fakturę ostatnio znalazłem sposób na trytni z cyklu "Panie zrób pan za minimalna stawkę" wtedy biorę 500zł i wstawiam na serwer 3 obrazki jpg i mają strona aż buczy... i aż dziwi ze ludzie nie widzą różnicy między joomlą za jootpegiem...
    Oczywiście w moim przypadku strony www to dorobienie na boku i nie traktuje juz tego zawodowo (jak było z 5-6 lat temu) ponieważ dzięki stronom zbudowałem w końcu studio fotograficzne i z fotografii lepiej się żyje teraz robie w 100% to co lubie...

  7. #36
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    jak już ktoś napisał , nie da się powiedzieć ile kosztuje strona to tak jak zadać pytanie: Ile kosztuje samochód ? .

    ps. @Jac czy można zobaczyć twoje projekty ?
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  8. #37
    Bywalec
    Dołączył
    09-08-2009
    Wpisy
    127
    Punkty
    9

    Domyślny

    Kiedyś dawno, dawno temu kiedy jeszcze nie wiedziałem o joomli szukałem fajnego cmsa, bo bardzo chciałem swe poboczne hobby - bieganie - jakoś umieścić w sieci: http://www.treningbiegacza.pl/ - natknąłem się na ezpublish. Postawiłem go w formie jakiej jest obecnie, ale, że chciałem mieć go z deko inaczej skonfigurowane to zacząłem szukać specjalisty. Znalazłem wreszcie takowego i dzwonie. Określiłem swe wymagania, specjalista policzył, że zajmie mu to około 16 roboczogodzin i oznajmił cenę: 1920zł netto - co daje za godzinę 120zł. Od tej pory zupełnie inaczej postrzegam swoją pracę. Za wkładanie serca w to co robię, chcę być uczciwie nagrodzony, a z klientami którzy chcą mieć wypasioną stronę za 500zł nawet nie wchodzę w polemikę. Nie mówię, że za tą cenę nie zrobie komuś strony, zrobię - jeśli jest to uzasadnione ich działalnością - np. organizacja non profit.

  9. #38
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2006
    Wpisy
    121
    Punkty
    12

    Domyślny

    @primo - przyznaję Ci rację

    Dostałem maila od pewnej osoby, że chce stronę "portal społecznościowy" na joomli, więc przeliczyłem ile trzeba zapłacić za licencje np jomsocial + dodatki bo na tym miało to stać - takie warunki były. Więc do kwoty za komponenty i inne bzdety, doliczyłem wykonanie logo / szablon / stworzenie szablonu, instalacja + konfiguracja. Za robociznę pojechałem po kosztach bo chciałem 800zł ... to dostałem odp. "za drogo, znalazłem osobę co zrobi mi stronę za 400zł" ... no to sorki skoro komponent kosztują ponad 1000 jak można wykonać stronę za 400zł ? Jakiś "dzieciak" pobiera lewe komponenty z RS i się cieszy, że "wydymał" kolesia na 400zł a pobrał wszystko za free zainstalował tak jak było domyślnie - a jak ktoś chce zmiany to wtedy ten "dziesiak" przychodzi na nasze forum - zlece poprawe szablonu ;)

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •